הדברה בחדר מדרגות ברוויה

אחד השיקולים החשובים המניעים את ועדי הבתים המשותפים בעת תקופת פעילותם הוא חיסכון בהוצאות לדיירי הבניין. בין העלויות הגבוהות לחברת המעליות, חברת הניקיון, תחזוקה שוטפת, חשמל ועוד – נושא ההדברה לפעמים נופל בין הכיסאות. עניין נוסף הוא הניקיון – ועדי בתים רבים מניחים כי שמירה על ניקיון חדר המדרגות מונעת בהכרח הופעה של מזיקים. בין היתר, משום כך, הדברה בחדרי מדרגות אינה מתבצעת באופן קבוע בבניינים שונים ברוויה.

אבל אם אתם מבינים את הצורך החשוב הזה וזקוקים להדברה מקצועית ובטוחה של חדר המדרגות בבניין שלכם, התקשרו אלינו עוד היום ומדביר מורשה יגיע אליכם בהקדם.

 

 

למה צריך להדביר את חדרי המדרגות ברוויה?

הדברת חדרי מדרגות ברוויה היא פעולה חיונית, כדי להגן על הבניין מפני פלישה של מזיקים נפוצים, כמו מכרסמים, נמלים, תיקנים ועוד.

גם כאשר חדר המדרגות נקי ומצוחצח, קיימות דירות בבניין שאינן מאוד נקיות ולכן מזיקים שונים נמשכים אליהן ומנסים להגיע, כדי למצוא שם מזון ומחסה.

כתוצאה, אנשים המשתמשים בחדר המדרגות עשויים להיתקל במזיקים שונים ולהיקלע למצב לא נעים ואף בעלי הדירות הנקיות עלולים לסבול מפלישה של מזיקים – שהגיעו בגלל הדירות השכנות.

בנוסף, חדרי מדרגות מכילים לא מעט מקומות מסתור אטרקטיביים, כמו פיר המעלית, ארון החשמל, ארונות שירות ועוד ולעיתים פלישת חרקים ומזיקים לבניין מתרחשת פשוט בגלל מזג האוויר והתרבות טבעית של מזיקים בסביבת הבניין. משום כך, הדברה תקופתית של חדרי המדרגות היא פעולה חיונית לצורך הגנה על דיירי הבניין מפני מזיקים שונים.

 

 

כיצד מבצעים הדברת חדר מדרגות ברוויה?

במרבית המקרים, כדי להדביר חדר מדרגות ברוויה באופן מקצועי ובטוח, נהוג לעשות שימוש בחומרים המיושמים בריסוס ברמת רעילות נמוכה.

אם מזיק ספציפי נוהג לפקוד את הבניין דרך קבע, מומלץ להשתמש בחומר הדברה ייעודי, שימנע ממנו לשוב לבקר, אך ככלל, כדאי לבצע הדברה תקופתית, לפני תחילת עונת המזיקים.

לצורך הדברת מכרסמים יש להניח מלכודות מתאימות במוקדים נבחרים ברחבי הבניין, הדברת חרקים נעשית באמצעות ריסוס חומר הדברה ברמה נמוכה של רעילות, או באמצעות פתיונות ג'ל, הנחשבים אקולוגיים ולא רעילים.

יחד עם זאת, חשוב להקפיד גם על הדברה של פתחי הביוב של הבניין ושל סביבת המבנה החצונית, לצורך קבלת תוצאה אופטימלית.

 

 

הכנה לקראת הדברה של חדר מדרגות ברוויה

לפני תחילת עבודת ההדברה, ועד הבית צריך לספק הודעה בהתראה מספיק ארוכה, שתאפשר לדיירי הבניין להיערך בהתאם ולהבין כי עומדת להתבצע הדברה בחדר המדרגות. לעיתים אפשר לבקש שילוט מתאים מחברת ההדברה, אותו אפשר לתלות בלוח המודעות של הבניין. על השלט יש לוודא כי מופיעות הנחיות ברורות והסברים ברורים לגבי סוג ההדברה העומד להתבצע.

אם למשל נדרש ביצוע של ריסוס נגד תיקנים ונמלים, יש ליידע את הדיירים כי אסור להתעכב בחדר המדרגות למשך זמן רב ויש להרחיק משם גם את חיות המחמד. יש להכניס לתוך הירות את כל הפריטים שנמצאים בחדרי המדרגות ולהשאיר את חדרי המדרגותפנויים ונקיים. בייחוד כאשר מדובר על ציוד המשמש ילדים, כמו עגלת תינוקות למשל.

יש להנחות גם את המנקה של הבניין שלא להשתמש במטאטא לאחר ההדברה, אלא להמתין מספר ימים, או מספר שעות לאחר תום ההדברה ולבצע שטיפה במים. את הסמרטוט יש להשליך לאשפה בתום פעולת הניקיון.

 

 

כיצד תבטיחו הדברה בטוחה של חדר המדרגות ברוויה?

בדירות פרטיות ניתן לפעמים לבצע הדברה באופן עצמאי באמצעות שימוש בחומרי הדברה ביתיים, או חומרים ירוקים ובטוחים, הדברה בחדר מדרגות מתבצעת בשטח ציבורי ולכן חייבת להתבצע לפי כללי בטיחות מחמירים.

מדביר מקצועי יודע באילו חומרים בדיוק להשתמש, באילו אזורים לרסס בהתאם לרמת הנגיעות ורמת הבטיחות הדרושה וכן לפזר הודעות מסודרות לגבי ההדברה.

 

לכן, לפני בחירה של מדביר לביצוע העבודה יש לבדוק כמה דברים:

  • יש לוודא כי המדביר מחזיק ברישיון מתאים להדברת המזיק הספציפי המצוי בחדר המדרגות שלכם
  • יש לבדוק כי המדביר מחזיק ברישיון מתאים להדברה בחדרי מדרגות
  • יש לוודא כי המדביר משתמש בחומרים בטוחים לשימוש במקום ציבורי כמו חדר מדרגות
  • יש להקפיד על כך שהמדביר ייתן לכם בסוף העבודה פירוט מדויק של כל האזורים בהם בוצעה הדברה.
  • יש לבדוק אם חומרי ההדברה יכולים להיות רעילים עבור בעלי חיים וליידע את הדיירים

 

 

כיצד מדביר ברוויה יודע אילו מזיקים יש להדביר?

אם יש לכם חרקים בחדר המדרגות, או מכרסמים שונים אבל אתם לא מזהים את הסוג, תצטרכו עזרה בזיהוי מדויק שלהם, כדי שהמדביר יוכל להשתמש בחומר המתאים ביותר. לכן במקרים כאלה, מדביר מקצועי מבצע פעולות ניטור לפני שהוא מחליט אילו מזיקים צריך להדביר בבניין. 

פעולות אלה נעשות לרוב על ידי הנחת מלכודות מסוגים שונים, בהן נלכדים סוגי המזיקים הנפוצים בחדר המדרגות. כך הוא יכול לדעת מה הכמות המשוערת שלהם בבניין ואילו סוגים יש להדביר בדיוק. זוהי הדרך הבטוחה ביותר לבחירה נכונה של חומרי הדברה ושיטות הדברה.

 

 

לפי מה קובעים מחיר הדברת חדר מדרגות ברוויה?

מחיר ההדברה מורכב ממספר משנים, ביניהם:

סוג חומר ההדברה, סוג המזיקים, גודל שטח חדר המדרגות, הלובי והקומות, מספר קומות בבניין, רמת המורכבות של העבודה ודרישות מצד הלקוח.

 

לסיכום

ביצוע הדברה בחדר מדרגות של בניין מגורים כולל הדברה של הלובי והקומות. המחיר משתנה בהתאם למספר שיקולים משתנים וחובה להזמין מדביר מקצועי לצורך ביצוע העבודה כדי להגן על הדיירים ועל חיות המחמד של הבניין.

שימו לב – גם מדביר מקצועי ומוסמך צריך להחזיק ברישיון מתאים להדברה בחדרי מדרגות וכן להדברה של סוג המזיקים הרלוונטי. רק כך תוכלו לקבל עבודת הדברה מקצועית,יעילה ובטיחותית.