הדברה בטוחה

מחפשים הדברה בטוחה ומקצועית? באתר שלנו תמצאו את המדבירים המומלצים והמקצועיים ביותר, משלבים אמינות וניסיון, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו מדביר עכשיו:

✔️ הדברה בטוחה

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי ההדברות

✔️ טכניקות הדברה חדישות ומתקדמות

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון המשרד להגנת הסביבה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום הדברה בטוחה

✔️ הדברה אקולוגית ששומרת על הסביבה

 

הדברת מזיקים מכל הסוגים הפכה זה מכבר לפעולה שגרתית, אותה נוהגים לבצע לצורך תחזוקה שוטפת של בתים, בנייני מגורים, בנייני מסחר, תעשיה וציבור ואף בשטחי חקלאות, שטחי עירוניים ועוד. לצד השימוש השוטף והנפוץ בשיטות שונות וחומרים שונים לצורך הדברה, קיים סיכון תמידי כי שימוש לא נכון, או בחירה בחומר לא מתאים יכולה לסכן אנשים, בעלי חיים ואת הסביבה עצמה.

משום כך, הדברה בישראל מפוקחת על ידי מספר גופים, העיקרי שביניהם הוא המשרד להגנת הסביבה, אם כי במצבים מסוימים גם משרד החקלאות מעורב ואף רשות הטבע והגנים. אם גם אתם מחפשים הדברה בטוחה, שתאפשר לכם לישון בשקט, גם לאחר שהמזיקים כבר נעלמו מהשטח, התקשרו אלינו והזמינו מדביר מוסמך, מקצועי ומורשה.

 

כלל ראשון – מדביר מורשה

מדבירים בישראל צריכים לעבור הכשרות מסודרות ולפעול תחת רישיון תקף של המשרד להגנת הסביבה. למרבה הצער, כבר קרו מקרים בעבר בישראל, בהם החליטו מדבירים לא מורשים לפעול באופן לא מוסדר, השתמשו בחומרים לא מתאימים, או באופן בלתי מתאים וגרמו לנזקים כבדים

משום כך, הכלל הראשון בהדברה בטוחה הוא – לפנות למדביר, לבעלי מקצוע בתחום, או לחברה לשירותי הדברה מוכרים, עם רישיונות רלוונטיים בתוקף, העושים שימושים בחומרי הדברה מורשים בלבד.

כלל ראשון - מדביר מורשה

 

כלל שני – מידע על הדברה בטוחה

הדבר הבא שעליכם לעשות הוא למסור מידע רלוונטי למדביר, כדי שהוא יוכל לבצע את עבודתו באופן אמין, יעיל ובטוח, כמו למשל הימצאות חיות מחמד וחיות אחרות ברחבי הבית ובגינה, עצי פרי וצמחי מאכל שאתם אוכלים מהם בחצר ועוד.

כלל שני - מידע על הדברה בטוחה

 

לא פחות חשוב – ליידע את המדביר איזה סוג של מזיק בדיוק אתם רוצים להדביר.

זה נשמע פשוט, אבל למעשה יש סוגים שונים, מינים ותתי מינים שונים של מזיקים מכל הסוגים.

כך למשל, אם אתם רוצים להדביר תיקנים, תצטרכו להסביר למדביר אם יש לכם בבית תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, תיקן פסים, או תיקן מזרחי וכן הלאה, כדי שהמדביר יוכל לבחור את חומר ההדברה המתאים ביותר ולהשתמש בו באופן היעיל ביותר.

 

כלל שלישי – חומרים להדברה בטוחה

חשוב לבדוק ולא להתבייש לשאול את המדביר – באיזה חומר הדברה הוא מתכוון להשתמש ואם אינכם מכירים חומרי הדברה, חפשו מידע על החומר הזה באינטרנט. זוהי אינדיקציה מעולה, שתאפשר לכם להבין אם מדובר על מדביר מקצועי, אם הוא בחר חומר ידידותי לסביבה, אם החומר מסוכן לבעלי חיים אחרים, אם יש כללי זהירות מיוחדים שיש לנקוט ועוד.

כלל שלישי - חומרים להדברה בטוחה

 

כלל רביעי – הנחיות להדברה בטוחה

לפני שהמדביר מגיע אליכם הביתה ומתחיל לפעול, בקשו ממנו הנחיות מפורטות לגבי התנהגות והכנה של הבית לקראת הדברה.

לעיתים קרובות יש לעזוב את הבית לאחר מספר שעות וחשוב לאוורר אותו היטב לפני שחוזרים. בנוסף, לרוב יש צורך לשטוף היטב את הרצפה לפני שמחזירים הביתה את הילדים ואת חיות המחמד וכן לפני ההדברה יש לארוז בכלים אטומים את כל המזונות המאוחסנים מחוץ למקרר, כמו גם כלי אוכל, מוצרי קוסמטיקה, תרופות וכן הלאה.

כלל רביעי - הנחיות להדברה בטוחה

 

כלל חמישי – ליידע את כולם על הדברה בטוחה

חשוב ליידע את השכנים, אם אתם מדבירים את הדירה או הבית שלכם בנפרד.

אם אתם מנהלים ועד בית – חשוב ליידע את כל הדיירים וכן לתלות שלטים עם שעות ההדברה המתוכננות וכללי התנהגות מומלצים לצורך זהירות מרבית ומניעת הרעלה.

יש לעדכן בני משפחה שאינם נמצאים בבית באותו הזמן, שמא יחליטו להפתיע ולהגיע לביקור בדיוק בזמן הלא נכון ועוד.

כלל חמישי - ליידע את כולם על הדברה בטוחה

 

כלל שישי – תעודת אחריות על הדברה

כל מדביר שמכבד את עצמו יודע כי חשוב להעניק ללקוח תעודת אחריות על העבודה, בה יש לציין את משך הזמן שבו ההדברה צריכה להמשיך לפעול ביעילות, שאם לא כן – המדביר מתחייב להגיע שוב ולבצע את ההדברה שוב, בלי לגבות תשלום נוסף.

במרבית המקרים, אחריות כזאת תהיה בתוקף בין 3-6 חודשים והיא מעניקה לכם, נוסף על הידיעה כי מדובר על בעל מקצוע אמין ורציני, את ההבטחה כי במקרה של בעיה, המדביר לוקח אחריות ומטפל בה עבורכם.

כלל שישי - תעודת אחריות על הדברה

 

שימוש בחומרים בטוחים להדברה

הדברה בטוחה של נמלים יכולה להתבצע למשל באמצעות ג'ל מיוחד, אותו המדביר מפזר במקומות אסטרטגיים ברחבי הבית. הנמלים לוקחות את הג'ל איתן לקן, מתוך מחשבה שזהו מזון וכך מביאות את הרעל אל הקן ומרעילות אל כל יושביו.

כך מחוסל קן שלם של נמלים תוך מספר ימים. אין צורך להשתמש בריסוס רעיל, אך הפעולה נמשכת כמה ימים ולא מורגשת באופן מיידי וכמו כן, הדברה באמצעות ג'ל נחשבת יקרה יותר.

הדברה בטוחה של תיקנים יכולה להתבצע על ידי מדבירים מוסמכים ומורשים, אם הם משתמשים רק בחומרים מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. לחיסול סוגים שונים של תיקנים, מדבירים מעדיפים להשתמש בג'ל, בהתאם לאורחות החיים של התיקן, מאפיינים גופניים, מקומות מסתור ועוד.

גם כאשר מדובר על הדברה של תיקנים, שימוש בג'ל נחשב בטוח ונקי יותר מחומרים אחרים, אם כי גם כאן התוצאה עשויה להיראות רק לאחר כמה ימים וכן המחיר הוא לרוב גבוה יותר.

הדברה בטוחה של מכרסמים נעשית כיום על ידי ריסוס בחומרים בטוחים, שאינם פוגעים בסביבה ואף נחשבים בטוחים לבני אדם. בנוסף, קיימות שיטות שונות ויעילות לא פחות, של לכידת מכרסמים במקום הרעלה שלהם והן תופסות תאוצה ואהדה, בזכות היותה שיטה בטוחה במיוחד להרחקה של מכרסמים.

 

הדברה בטוחה – לסיכום

קיימות שיטות מגוונות ורבות להדברה. כדי לבחור בשיטה הבטוחה ביותר יש לבחור מדביר אמין, מקצועי ומורשה, שיש לו רישיונות מתאימים לסוג ההדברה וסוג המזיק הרלוונטי.

נוסף על כך, אם תקפידו על כל הכללים המופיעים במאמר, תוכלו להרוויח הדברה בטוחה ויעילה ולישון בשקט בלילה – בלי מזיקים ובלי חשש.

מה היה לנו עד עכשיו?