הדברה ביתית ביאנוח-ג'ת

✔️ הדברה ביתית ביאנוח-ג'ת

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי ההדברות

✔️ טכניקות הדברה חדישות ומתקדמות

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון המשרד להגנת הסביבה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום הדברה ביתית ביאנוח-ג'ת

✔️ הדברה אקולוגית ששומרת על הסביבה

לשירותי הדברה ביתית ביאנוח-ג'ת חייגו:

077-804-2206 📞

 

פעם בשנה לפחות, לרוב הישראלים אין הרבה ברירות – צריך להזמין הדברה הביתה. אבל רוב האנשים לא ממש יודעים מהם החומרים שהמדביר משתמש בהם, עד כמה הם מסוכנים – אם בכלל, האם הם בטוחים לשימוש במוסדות חינוך, עסקים מסחריים, מוסדות ציבור ואפילו שטחים חקלאיים.

אם אתם זקוקים להדברה ביתית ביאנוח-ג'ת, חשוב להזמין מדביר מוסמך ומורשה, שיבצע את ההדברה באופן בטוח וימנע סכנת הרעלה. צרו איתנו קשר וקבלו מדביר מקצועי ואמין, שיחזיר לכם את השקט לבית.

 

חומרים להדברה ביתית ביאנוח-ג'ת

ללא ספק, החלק המורכב והעדין ביותר בתחום ההדברה הוא השימוש הנכון בחומרי הדברה.

מדביר מקצועי יעשה כל מאמץ כדי להימנע משימוש בחומרים רעילים, יציע ללקוחותיו פתרונות אקולוגיים לפני שיתחיל לרסס ואם אין ברירה אחרת – יסביר בפירוט אילו כללי זהירות בני הבית צריכים לנקוט כדי להימנע מהרעלה – במהלך הריסוס ואחרי שהוא מסתיים. אך פה לא מסתיימת עבודתו המקצועית של המדביר.

מלבד הגנה על בני הבית באמצעות הנחיות לשמירה על בטיחותם ובריאותם, הוא צריך לבחור את חומרי ההדברה המתאימים לסוג המזיקים, לתנאים הקיימים בבית, לרמת התפוצה של המזיקים ולאזור בו הם מרוכזים.

במקרים מסוימים המדביר יצטרך גם לערוך סריקה כדי לגלות היכן ממוקם הקן, או המושבה של המזיקים, המקום בו הם מתרבים וממנו מגיעים לבית, כדי שההדברה תהיה אפקטיבית לטווח ארוך. בנוסף, במקרים מסוימים המדביר יצטרך לבצע חיטוי לאחר ההדברה – מפני שחלק מהמזיקים נושאים על גופם טפילים, חיידקים ואפילו וירוסים מחוללי מחלות, חלקן מסוכנות לאדם.

ולבסוף, בחלק מהמקרים מדביר יצטרך לבצע הדברה משולבת ולהשתמש במסר חומרים שונים ושיטות הדברה שונות כדי להבטיח הדברה מלאה של המזיקים בכל שלבי ההתפתחות שלהם. מסתבר שהדברה ביתית ביאנוח-ג'ת היא לא עניין כל כך פשוט.

 

סוגים עיקריים של חומרי הדברה ביאנוח-ג'ת

חומרי הדברה נחלקים לארבע קטגוריות עיקריות לפי אופן פעולתם על גוף המזיקים:

  • רעלי קיבה – נספגים בגוף המזיקים דרך הקיבה, לאחר שהוא אוכל מזון מורעל, גורמים לכשל מערכות כללי ולמוות.
  • רעלי מגע – חומרים הנספגים לגופם של המזיקים במגע עם הגוף. רוב הריסוסים הביתיים נגד חרקים עובדים באופן הזה.
  • רעלים סיסטמיים – חודרים לגוף המזיקים דרך צמחים שהם אוכלים בגינה.
  • רעלי עישון – חודרים לגוף המזיקים דרך מערכת הנשימה.

 

מלבד החלוקה הזאת, כדאי להכיר גם את החלוקה לסוגי חומרים לפי המקור שלהם.

 

חלוקת חומרי הדברה ביאנוח-ג'ת לפי שיטת ההדברה

החלוקה המוכרת יותר של סוגי החומרים המשמשים להדברה ביתית ביאנוח-ג'ת, או לכל צורך אחר, היא לפי שיטת ההדברה. המוכרת מכולן היא הדברה כימית, אך למעשה יש ביקוש גדול גם להדברה ביולוגית, קיימות גם שיטות להדברה אלקטרונית ועוד.

 

הדברה כימית ביאנוח-ג'ת

הדברה כימית נעשית באמצעות ריסוס, פיזור אבקה, הגמעה של הקרקע, או של הצמחים ועוד. החומרים המשמשים להדברה כימית הם רעלים במינון נמוך, שאינם מסוכנים לאדם – בתנאי שעושים בהם שימוש נכון, לפי הוראות היצרן, או לפי הוראות המדביר. יחד עם זאת, עדיין מדובר על רעלים מתפזרים בסביבה ופוגעים בה ולכן כדאי להימנע מהם ככל האפשר, בעיקר כאשר יש בבית ילדים קטנים וחיות מחמד.

 

הדברה ביולוגית ביאנוח-ג'ת

הדברה ביולוגית ביאנוח-ג'ת הפכה לשיטה מוכרת ונפוצה רק בשנים האחרונות, אך היא קיימת משחר ההיסטוריה באופן טבעי, מפני שהיא עושה שימוש במרבית המקרים ביצורים חיים, שגם בטבע פוגעים בסוגי המזיקים השונים. קיימים שלושה סוגים עיקריים של גורמים ביולוגיים המשמשים להדברה:

  1. הטורפים הטבעיים של המזיקים, כמו למשל חיפושית מושית השבע המשמשת להדברת כנימות בצמחים.
  2. טפילים הגורמים למוות של המזיקים – כמו למשל חרקים זעירים המטילים ביצים בתוך גופם של המזיקים ומביאים לבסוף למותם.
  3. רעלנים טבעיים – חיידקים, נגיפים, פטריות ומחוללי מחלה אחרים, הפוגעים במזיקים בדרכים שונות, במזיקים הרלוונטיים בלבד.

 

הדברה ירוקה ביאנוח-ג'ת

הדברה ירוקה, או הדברה אקולוגית ביאנוח-ג'ת נעשית באמצעות חומרים אורגניים, טבעיים, או באמצעות מלכודות ורשתות, שאינם רעילים לסביבה, או לאדם, אלא רק למזיקים עצמם.

 

הדברה אלקטרונית ביאנוח-ג'ת

הדברה אלקטרונית ביאנוח-ג'ת אינה בדיוק הדברה, אלא יותר מתמקדת בהרחקה של המזיקים מהבית באמצעות גלי קול בתדרים מיוחדים, או קרינה מסוימת, שרק המזיקים הרלוונטיים מרגישים ומתרחקים מהמכשיר המפיץ אותם וכך נעלמים גם מהבית.

 

השפעת חומרי הדברה ביתית ביאנוח-ג'ת על בני אדם

גם הרעילים ביותר בחומרי ההדברה מיוצרים מתוך מודעות לשמירה על חיי אדם ולכן רובם מכילים רעלים במינון נמוך, שיש לו סיכוי נמוך לפגוע באדם בריא ובוגר.

כדי להיפגע מחומרי הדברה, צריך לבלוע, לשאוף, או לגעת בחומרים בכמות גדולה, כך שהם יפעלו על גוף האדם כמו שהם פועלים על המזיקים. אנשים הנפגעים מחומרי הדברה, לעיתים קרובות אינם מודעים לפגיעה משום שהתסמינים עשויים להיות קלים מאוד – סחרחורת, כאבי ראש ובטן, טשטוש ראיה ועוד.

כשהתסמינים חמורים, הם באים לידי ביטוי בצורה חריפה יותר, כמו חנק וכשל מערכות ולבסוף עלולים להביא גם למוות. לכן יש חשיבות עצומה בקריאה לאיש מקצוע מוסמך ומורשה לצורך הדברה ביתית ביאנוח-ג'ת.

 

הדברה ביתית ביאנוח-ג'ת – לסיכום

חשוב לזכור שחומרי הדברה ביאנוח-ג'ת, גם כאשר מדובר על הדברה ביתית ביאנוח-ג'ת, יכולים להיות רעילים ומסוכנים. בחלק מהמקרים, מדביר יצטרך לעשות שימוש בחומרים רעילים במיוחד – כמו למשל במקרה של הדברת טרמיטים, במקרים מסוימים המדביר יצטרך לעשות שימוש בשיטות משולבות ומספר חומרים, כדי להדביר כמה סוגי מזיקים בו זמנית, או להדברה שלכל שלבי ההתפתחות של המזיקים ולכן יש להקפיד על כללי הזהירות שבעתיים כדי למנוע הרעלה.

בשורה התחתונה, הדרך הבטוחה ביותר להימנע מהרעלה בעקבות הדברה, היא להזמין מדביר מורשה ומוסמך, שיכול להציג לכם רישיון הדברה מהמשרד להגנת הסביבה, לצד תעודת יושר ולוודא שהוא מעביר לכם הנחיות בטיחות מפורטות, שיעזרו לכם להישמר מפני הרעלה.