הדברה לבניין

מחפשים הדברת לבניין? באתר שלנו תמצאו את המדבירים המומלצים והמקצועיים ביותר, משלבים אמינות וניסיון, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו מדביר עכשיו:

✔️ הדברה לבניין

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי ההדברות

✔️ טכניקות הדברה חדישות ומתקדמות

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון המשרד להגנת הסביבה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום הדברה לבניין 

✔️ הדברה אקולוגית ששומרת על הסביבה

 

בין אם מדובר בהדברה של בניין דירות משותף, בניין מסחרי, או בניין ציבורי, הדברה של בניין מצריכה התייחסות שונה וידע מיוחד, שיאפשר פעולת הדברה יעילה, בטוחה ומהירה. צריכים הדברה לבניין? אנחנו כאן בשבילכם עם צוות מדבירים ובעלי מקצוע, מוסמכים, מיומנים ומורשים, שישמח לעמוד לרשותכם בכל רגע נתון ולתת לכם שירות הדברה יעיל, בטוח ומקצועי.

 

מה מייחד הדברה של בניינים?

הדברת מזיקים אינה מוגבלת לבתים פרטיים ושטחי חקלאות. למעשה, גם אם הזמנתם הדברה לדירה הפרטית שלכם, יש סיכוי טוב שהבעיה לא תיפתר – עד שתטפלו בה במסגרת ועד הבית ותבטיחו שכל הבניין עבר הדברה כראוי.

כך גם לגבי בנייני מסחר ובנייני ציבור – אף בניין אינו חסין בפני פלישת מזיקים, כמו תיקנים, מכרסמים, נמלים, חרקים מעופפים ועוד. לכן דווקא כאשר מדובר על הדברת בניין, מקובל ומומלץ לבצע הדברה כוללת, משולבת למספר של סוגי מזיקים נפוצים ויפה שעה אחת קודם.

מה מייחד הדברה של בניינים

 

הדברה לבניין מסחר, או הדברה לבניין ציבורי

בניין ציבורי, או מסחרי בדרך כלל מנוהל על ידי גוף המרכז בין היתר את כל עולות התחזוקה, כולל הדברה תקופתית נגד מזיקים שונים. במקרה של בניין ציבורי, או מסחרי, הדברה תתבצע תוך הקפדה יתרה על כללי בטיחות מחמירים, להגנה על השוהים במבנה מפני הרעלה. בין היתר, יש לבצע את ההדברה בשעות שהבניין אינו פעיל, או בפעילות מינימלית, ללא כניסה לתוך חדרים, משרדים, או כיתות בהם שוהים בני אדם בעת ההדברה, תוך תיאום קפדני מול ההנהלה ודיווח לרשויות הרלוונטיות.

הדברה לבניין מסחר, או הדברה לבניין ציבורי

 

הדברה לבניין – דגשים מיוחדים

בעת הדברה של בניינים, בין אם הם בניינים מגורים, או בניינים ציבוריים, יש לטפל במעטפת הבניין: מערכות הביוב, חדרי המדרגות, פיר המעלית, גינות וחצרות, וכן בתוך דירות/משרדים/חנויות/כיתות וכן הלאה. במידת האפשר – רצוי לעשות שימוש בחומרי הדברה ירוקים, שאינם מכילים רעלים כימיים, כי קשה יותר לפקח לאחר ההדברה ולמנוע הרעלה. בנוסף, חלק מהחומרים המיועדים להדברה ביולוגית, ירוקה, ואלקטרונית, בטוחים לשימוש גם כאשר הבניין מאויש במידה חלקית, או מלאה, בתנאי שהשוהים במבנה אינם נמצאים בשטחים הציבוריים המטופלים באותו הזמן.

הדברה לבניין - דגשים מיוחדים

 

הדברה לבניין דירות

לצורך הדברה של שטחים משותפים בבניין דירות, יש לקבל את הסכמת הועד ולפעול בצורה מסודרת, כי הדברה של הדירות, גם אם הדברה מבוצעת בכל אחת מהדירות בבניין, אינה מספיקה. מזיקים נפוצים המגיעים לאזורים המשותפים בבנייני דירות הם: תיקנים, נמלים, יונים וכיני יונים ומכרסמים למיניהם (חולדות ועכברים), לעיתים גם עטלפים. מומלץ ליישם פעולות הדברה מונעת, כדי להבטיח בניין נקי ממזיקים תמיד.

העונה המומלצת לביצוע הדברה מונעת היא תחילת האביב, אז אפשר לבצע טיפול משולב נגד כמה סוגי מזיקים בו זמנית, מה שגם מוזיל את עלויות העבודה וחוסך סכומים משמעותיים לוועד. יישום שנתי של הדברה מונעת יבטיח לכם בניין נקי ממזיקים כל שנה, כל השנה ואף יחסוך את הצורך להדביר בתוך הדירות, כי המזיקים יישארו מחוץ לבניין.

הדברה בבנייני מגורים, בדומה להדברה בבנייני ציבור, כוללת הטמנת רעלים בבורות הביוב, במחילות באדמה מסביב לבניין, חדרי מדרגות, חדרי אשפה, פיר המעלית, חצרות, מקלטים וכל שטח משותף אחר, שעשוי להיות אטרקטיבי למזיקים.

הדברה לבניין דירות

 

פעולות הדברה בבניינים

מומלץ לבצע טיפולים מונעים פעמיים בשנה, תוך התייחסות מיוחדת להדברת מכרסמים במקרה צורך. להדברת מכרסמים בבניינים יש לבצע טיפולים מונעים במקלטים, פתחי ביוב, מחילות בחצר ובגינה וכל אזור אחר בשטחים המשותפים בבניין, שעשוי להיות אטרקטיבי עבורם. נוסף על פיזור רעלים, רצוי לבצע פעולות מונעות נוספות, כמו איטום סדקים, תיקון נזילות, התקנת רשתות, פינוי קבוע של פחי אשפה, ניקוי קבוע של חדרי אשפה, ייבוש מקורות מים עומדים וניקיון כללי של הסביבה.

פעולות הדברה בבניינים

 

שמירה על בטיחות הדיירים בעת הדברת בניין

כידוע, חומרי הרעלה מכילים לעיתים קרובות רעלים מסוכנים, שעלולים לפגוע בבני אדם – בעיקר בילדים קטנים. לכן הדברה איכותית ומקצועית כוללת הקפדה על יישום כל כללי הזהירות והבטיחות, המיועדים להגן על הדיירים מפני הרעלה:

 • תליית שלטים לגבי מועד ההדברה וכללי התנהגות מומלצים, כמו יציאה מהבית, או הישארות בבית למשך כמה שעות.
 • יש להשאיר את חדר המדרגות מאוורר ככל האפשר
 • יש להימנע משהות ממושכת בשטחים המשותפים לאחר ההדברה
 • יש להשגיח על ילדים קטנים וחיות מחמד כמה ימים לאחר ההדברה
 • אין לפזר רעלים גלויים וחשופים
 • יש לפזר שלטי אזהרה במקומות הרלוונטיים

 

בחירת מדביר מורשה להדברת בניין

בדיקה מקדימה לגבי אמינות חברת ההדברה, מקצועיות העובדים, היתרים והסמכות היא חשובה מאוד, כדי להבטיח שתקבלו שירות מקצועי, יעיל ובטוח. כדאי לבדוק כמה נושאים חשובים:

 • ותק וניסיון של החברה והעובדים
 • המלצות מלקוחות מרוצים
 • היתר מהמשרד להגנת הסביבה
 • היתר מתאים לסוג ההדברה הרצוי
 • אישור עבודה בגובה לצורך הרחקת יונים
 • אחריות על עבודות ההדברה לפרק הזמן המקובל עבור כל סוג הדברה.

 

פיקוח ועד הבית בעת הדברה לבניין

ועד הבית הוא הגוף האחראי לוודא כי ההדברה מבוצעת כראוי, באופן בטוח שאינו מהווה סכנה לדיירי הבניין. בין היתר יש לבדוק את הדברים הבאים:

 • סוג החומר שהמדביר בחר להשתמש בו
 • סוגי המזיקים שהחומר מתאים להם
 • משך האחריות על העבודה
 • בדיקה חוזרת לאחר ההדברה כדי לבדוק אם המזיקים חזרו
 • יש לוודא שמקבלים מהמדביר אישור ביצוע עבודה לאחר ההדברה – שם יש פירוט רב ומידע חיוני שיסייע לכם לטפל במקרה של הרעלה חו"ח, או תביעת נזיקין.
 • יש לבקש מהמדביר חשבונית שתשרת אתכם בהמשך למקרה הצורך.

 

לסיכום

הדברה לבניין או הדברה לבית אינה עניין מורכב כפי שזה עשוי להישמע. חשוב להקפיד לעבוד עם מדביר אמין, מורשה ואחראי, שיקפיד על כללי הזהירות ויעניק לכם את כל המידע הדרוש לצורך הגנה על הדיירים מפני הרעלה ולמניעת הופעה חוזרת של מזיקים.

מה היה לנו עד עכשיו?