הדברה של מקקים ונמלים ברוויה

נמלים ומקקים מגיעים בדרך כלל ביחד. עם תחילת העונות החמות האוויר מתחמם והפירורים על הרצפה בבית מושכים את החרקים הרעבים. בעוד שנמלים מגיעות מהקינים שלהם מתחת לאדמה ולרוב מהוות רק מטרד, התיקנים מגיעים מבורות הביוב, נושאים על גופם מזהמים וחיידקים ובעיקר מגעילים ומפחידים את כל מי שנתקל בהם. אם גם אתם זקוקים להדברת נמלים ותיקנים ברוויה, נשמח להעמיד לרשותכם את הצוות המיומן והמוסמך שלנו, שיטפל עבורכם בבעיה. אז מה חשוב שתדעו על הדברת מקקים ונמלים ברוויה – שניה לפני שתזמינו מדביר?

 

הדברת נמלים ברוויה – כל האמת

הדברת נמלים עשויה להיראות כמו עסק פשוט וקל, אך למען האמת מדובר בבעלי חיים חזקים ועמידים, בלי כושר הישרדות מרשים, אינטליגנציה ויכולת ארגון קבוצתית יוצאת דופן וגם ארגון חברתי מיוחד במינו, שבראשו עומדת המלכה. הנמלים חיות במחילות מתחת לאדמה, שם הן אוגרות מזון לימות החורף לאורך כל הקיץ ולכן הדברה של הנמלים הנמצאות על פני הקרקע ונכנסות אליכם הביתה אינה מספיקה. כדי להדביר נמלים בצורה מוחלטת ולצמיתות, יש להגיע אל המלכה של הקן והשמיד אותה.

הדברת נמלים

שיטות להדברת נמלים ברוויה

כידוע יש מינים רבים של נמלים בישראל בכלל וברוויה בפרט, את רובן אפשר להדביר באמצעים דומים, חו מנמלת האש, אותה יש להדביר באמצעים מיוחדים ומעט שונים מנמלים אחרות.

 

הדברת נמלים ברוויה בריסוס

שימוש בריסוס להדברת נמלים נחשב יעיל ומהיר בהשוואה לשאר השיטות, המיוחד אם מדובר בפלישה גדולת מימדים של נמלים רבות. יחד עם זאת, ריסוס נותן פתרון לנמלים הנמצאות מחוץ לקן ואינו מחסל את הקן כולו. לכן ייתכן שהנמלים יחזרו אחרי זמן מה ובנוסף, מדובר בחומר רעיל שכדאי לצמצם את השימוש בו למינימום הכרחי. אם בכל זאת החלטתם להשתמש בריסוס, חשוב לרחוץ את האזור המרוסס היטב במים וסבון לאחר זמן מה.

 

הדברת נמלים ברוויה באמצעות ג'ל ופיתיונות

הדברה באמצעות ג'ל, או באמצעות פיתיונות – מדובר בשני אמצעי הדברה הפועלים בצורה דומה – את חומר ההדברה מפזרים במקומות אסטרטגיים ואהובים על הנמלים. אל הלוקחות את הגרגירים הרעילים איתן לקן וכך מרעילות את כל יושבי הקן, כולל המלכה. יתרונה של שיטה זו הוא באפקטיביות הכמעט מוחלטת שלה. חסרון השיטה נובע מכך שבכל זאת מפזרים בבית חומר רעיל וכן פעולתו איטית יחסית, מפני שנדרש זמן עד שהנמלים לוקחות מספיק חומר לתוך הקן כדי להשמיד את כולו. כדי להבטיח פעולה אפקטיבית באופן מלא, כדאי לשלב שימוש בג'ל או גרגירים עם ריסוס. הדברת נמלים ברוויה בגינה הדברת נמלים בגינה מורכבת יותר מהדברה בתוך הבית, כי בלתי אפשרי למנוע את הגעתן לגינה. לכן מחיר הדברת נמלים בגינה יהיה לרוב גבוה יותר מאשר הדברה בתוך הבית, אך הדברה על ידי אנשי מקצוע מיומנים תהיה אפקטיבית לא פחות.

 

הדברה משולבת של מקקים ונמלים ברוויה

אם כבר החלטתם להדביר נגד נמלים בבית, כדאי שתקחו הדברה משולבת ותטפלו גם בבעיית התיקנים. גם אם התיקנים, או המקקים עדיין לא הגיעו אליכם, או לחילופין – יש מקקים ועדיין אין נמלים – כדאי לקחת הדברה משולבת, מפני שהגעה של שני סוגי המזיקים היא רק עניין של זמן. מחיר הדברה משולבת משתלם יותר ממחיר שתי הדברות נפרדות, שילוב שני סוגי ההדברה גם יחסוך מכם פעמיים של יציאה מהבית, אוורור ורחיצת חומרי ההדברה ולכן הדברה משולבת היא הפעולה המומלצת.

נמלה.

 

הדברת מקקים ברוויה – סוגי מקקים

הדברת תיקנים משתנה בהתאם לסוג התיקנים שהגיע אליכם, אבל בכל קנה מידה, התיקן הנפוץ ביותר בישראל הוא התיקן האמריקאי. זה המקק שנראה קצת כמו תמר, יכול לעוף דרך החלון, מתגורר במערכת הביוב ואוהב לטייל ברחבי הבית כשאתם ישנים.  תיקן גרמני נוהג להסתתר במקומות חשוכים בבית, שם הוא גם מתרבה וחי.  צורת ההדברה המתאימה לו היא שונה ונקודתית יותר ולכן כדאי להזמין הדברה עבורו רק אם אתם בטוחים שהוא הגיע אליכם.

 

חומרים להדברת תיקנים ומקקים ברוויה

הדברת תיקנים מתבצעת בשיטות שונות, אך כמעט תמיד באמצעות חומרים המבוססים על חומר דומה לגז עצבים. אלה חומרים רעילים בכמויות גדולות וחשוב לנהוג בהם בזהירות רבה.

 

שיטות שונות להדברת תיקן אמריקאי ברוויה

הדברת מקקים עם ריסוס

ריסוס חומרי הדברה נעשה לאורך הקירות ובפתחי הביוב בתוך הבית ומחוצה לו. לצורך הדברת תיקנים ברוויה באמצעות ריסוס יש להזיז את כל הרהיטים למרכז החדר ולהתרחק מהבית לכמה שעות, כדי להימנע מהרעלה, אך היתרון הגדול בשיטה זו הוא המהירות שבה היא פועלת.

 

הדברת מקקים עם ג'ל

הדברת תיקנים בעזרת ג'ל נחשבת שיטה יעילה ובטוחה במיוחד. כמעט שאין בה סכנת הרעלה והיא מאוד יעילה מפני שהתיקנים לוקחים איתם את הרעל לתוך הקן ומעבירים אותו לכל המשפחה. יחד עם זאת, מדובר על תהליך איטי ויקר יחסית ואלה חסרונותיו העיקריים.

 

הדברת מקקים עם אבקה

הדברה באמצעות אבקה נגד מקקים ברוויה נעשית בדרך כלל במקרים שהתיקנים התמקמו במנועים של מכשירי חשמל גדולים, כדי להימנע מהרטבה של המכשירים וגרימת נזק, אך השימוש באבקה בעייתי מפני שהאבקה נוטה להתפזר מסביב, היא רעילה מאוד וקשה לשלוט באופן הפיזור שלה.לכן שיטה זו מתאימה בעיקר למקומות גדולים ולא לבתים פרטיים. כמו כן, נהוג להשתמש בה בעיקר נגד תיקן גרמני דווקא, כי הוא נוהג להסתתר במנועים של מקררים ובארונות מטבח.

 

לסיכום

הדברה של מקקים ונמלים ברוויה היא עניין למקצוענים. שימוש בחומרים רעילים, איתור מקומות רבייה ופתחי כניסה לבית, הקפדה על כל כללי הבטיחות והזהירות הנדרשים כדי למנוע הרעלה ולבסוף – גם מתן אחריות לתקופה המקובלת לכל אחד מסוגי ההדברה. אלה יתרונות שתוכלו לקבל רק אם תעבדו עם חברת הדברה מוסמכת ומורשית.