הדברת ברחשים

מחפשים הדברת ברחשים מקצועית? באתר שלנו תמצאו את המדבירים המומלצים והמקצועיים ביותר, משלבים אמינות וניסיון, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו מדביר עכשיו:

✔️ הדברת ברחשים

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי ההדברות

✔️ טכניקות הדברה חדישות ומתקדמות

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון המשרד להגנת הסביבה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום הדברת ברחשים 

✔️ הדברה אקולוגית ששומרת על הסביבה

 

ברחשים הם משפחה של חרקים קטנטנים בעלי כנפיים, הזקוקים לסביבת מחיה לחה, או רטובה לצורך רבייה. קיימים מספר מינים של ברחשים, אשר ברובם הנקבה עוקצת ומוצצת דם.

מינים אחרים הם טפילים לבעלי חיים מסוימים וחלקם טורפים חרקים קטנים מהם, אך המשותף לכולם הוא שאינם רצויים בקרב בני אדם ולכן אם אתם סובלים מהשתלטות של ברחשים על האזור, אתם מוזמנים ליצור קשר ולהזמין הדברה אפקטיבית ומהירה, שתחזיר לכם את השלווה.

ברחשים הם חרקים זעירים, שגודלם הזעיר לא עוצר בעדם מלהפוך למזיקים שנואים במיוחד, בגלל המנהג שלהם לנוע באוויר, כאשר הם עפים בתוך נחילי ענק. כך הם מפצים על גודלם הזעיר באמצעות התקבצות בנחילים, שאין לאן לברוח מהם, במיוחד אם אתם נמצאים ליד מקור מים עומדים, או באזור שיש בו אטרקציה אחרת עבור ברחשים.

אם יש לכם ברחשים בסביבה, אתם מוזמנים להתקשר אלינו ולהזמין ריסוס בבית ובעיית הברחשים תטופל באופן יעיל ומקצועי.

 

איך ולמה – ברחשים?

כל החרקים הקטנים בעלי הכנפיים נקראים ברחשים. הם מגיעים בנחילים, יכולים להציף את הגינה, או את הבית והם מטרד אמיתי. ברחשים מעידים על הימצאות מים עומדים, או אזורים לחים ורטובים, כמו למשל לאחר גשם כבד.

שם הם מתרבים בקלות ובמהירות, כך שאם מאפשרים להם להמשיך ללא הפרעה, הם ישארו באזור וימשיכו להתרבות. במקרים מסוימים ניתן להרחיק או להדביר ברחשים באמצעים ביתיים, אך לעיתים גודל הבעיה מצריך התערבות מקצועית וטיפול אינטנסיבי יותר.

איך ולמה - ברחשים

 

הדברת ברחשים – כיצד?

שיטות ההדברה היעילות נגד ברחשים כוללות שימוש במלכודות דבק, ריסוס חומרי הדברה למזיקים ואפילו ניקוי יסודי באמצעות אקונומיקה – אם הברחשים נמצאים בתוך הבית שלכם.

הדברת ברחשים - כיצד

 

הרחקת ברחשים מהבית

אם מדי פעם נכנסים לכם הביתה ברחשים, לרוב זה קורה באזור המקלחת או המטבח, ניתן לטפל בבעיה בפשטות יחסית, על ידי ניקיון יסודי של האזור לייבוש יסודי של המשטחים. כמו כן, חשוב לבדוק מאיפה הם נכנסים הביתה – אם הם מגיעים מהביוב, יש לאטום היטב את כל הפתחים, אם אין לכם רשתות על החלונות – זה הזמן להתקין אותן ולוודא שהן תמיד סגורות.

לעיתים הברחשים נמשכים לעציצים הנמצאים בתוך הבית ואז אפשר לטפל בצמח באמצעות חומרים מתאימים, שירחיקו את החרקים הטורדנים.

מכיוון שברחשים נעים בנחילים, אשר במקרים רבים להפעיל שואב אבק ולשאוב את הנחיל לתוכו, בייחוד אם החרקים ממוקמים על קיר למנוחה. כמו כן, אפשר להציב בבית מנורה ללכידת חרקים – זו יעילה מאוד בלכידת ברחשים. לבסוף – ברחשים נמשכים לחום ולכן אם יש לכם ברחשים בתוך הבית, תוכלו להרחיק אותם באמצעות קירור הבית עם הפעלת המזגן.

 

הרחקת ברחשים מהגינה

הרחקה, או הדברה של ברחשים מהגינה עשויה להיות מורכבת מעט, מפני שמדובר על אזור פתוח. יש לאתר אזורים לחים, או רטובים, הצטברות של מים עומדים, שלוליות קטנות ואפילו קערת מים זקורה וישנה, שהתמלאה במים בגשם האחרון. חיפוש יסודי של מקורות המשיכה אליהם מגיעים הברחשים הוא הצעד הראשון והחיוני, שיגן עליכם גם מפני פלישה של יתושים(מידע על הדברת יתושים).

אפשר להוסיף לגינה כמה לפידים ארומטיים להרחקת ברחשים ואף להשתמש במלכודות דבק, אך ללא ספק הדרך האפקטיבית ביותר להיפטר מן החרק הטורדני ולהבטיח שלא ישוב היא לייבש את האזורים הלחים והרטובים בגינה.

אם אתם מתקשים באיתור מוקדי המשיכה של הברחשים לסביבת הבית שלכם, הזמינו מדביר מקצועי ומוסמך, שיבצע עבורכם את האיתור, ידביר את הנחיל וייתן לכם הנחיות לתחזוקה של האזור ומניעה של הגעת נחילים נוספים.

 

איזה נזק גורמים ברחשים?

חלק ממיני הברחשים עוקצים ומשאירים סימן כואב ולא נעים על הגוף. חלק קטן מהם עשוי להעביר מחלות וזיהומים, או לגרום לתגובה אלרגית על העור. מלבד העקיצות, נחיל ברחשים הוא תופעה לא נעימה לעין ולאף אחד לא רוצה להיתקל בהם. הם חודרים לאוזניים ואל פתחי הנשימה, ממלאים את האזור במעופם התזזיתי ויוצרים תחושה של הזנחה ולכלוך באשר הם.

איזה נזק גורמים ברחשים (2)

 

כיצד מבצעים הדברת ברחשים?

השלב הראשון בתהליך ההדברה של ברחשים הוא איתור מוקדי הפעילות ומוקדי המשיכה של היצורים הקטנים. איתור מקומות לחים, מלוכלכים, או רטובים, מאפשר טיפול יסודי ושורשי בבעיה, כדי להדביר אותה לצמיתות.

לעיתים ברחשים נמצאים בהמוניהם במשקי חי כי הם נמשכים להפרשות של בעלי החיים במצויות שם בכמויות גדולות ואז יש לטפל בהם בדרכים מתאימות, אך במרבית המקרים יש לדאוג לייבוש מוקדי הלחות והרטיבות כדי להדביר אותם.

בנוסף, ניתן לרסס חומרי הדברה אקולוגיים ובלתי מזיקים לאדם, שיחסלו את הנחיל, או ירחיקו אותו. לבסוף, יש להקפיד על תחזוקה שוטפת של האזור, מניעה של היווצרות מוקדי לחות ורטיבות, כדי להבטיח שנחילים נוספים לא יגיעו.

 

מתי כדאי להזמין הדברת ברחשים?

נחילי ברחשים הופכים נפוצים לקראת סוף החורף – אז נותרים מצבורים גדולים של מים ולחות ברחבי הארץ בגלל הגשמים, השמש מתחילה לחמם ולהכות על האדמה וזהו הזמן האידיאלי עבור הברחשים להתחיל להתרבות.

 

כיצד לבחור מדביר מתאים להדברת ברחשים?

על פי החוק בישראל, מדביר חייב להיות מוסמך, מורשה ומפוקח על ידי המשרד להגנת הסביבה. מדבירים מתמודדים עם עשרות סוגים שונים של מזיקים ולכן הם צריכים לרכוש ידע נרחב כדי לבצע את עבודתם ביעילות ואמינות.

בנוסף, חומרי הדברה הם לרוב חומרים רעילים מאוד, שיכולים בקלות לגרום פגיעה קשה בבני אדם ולכן חשוב לוודא שהמדביר שלכם הוא איש מקצוע אמין, מוכר, מורשה ומנוסה, שיודע כיצד לשמור על בטיחותכם ולהגן על כל בני הבית מפני הרעלה.

אם אתם צריכים הדברה בתוך הבית, תצטרכו כנראה לעזוב את הבית למספר שעות ולאפשר למדביר להיכנס ולשהות בבית שלכם כשאתם לא שם. לכן מדבירים בישראל יכולים לפעול רק לאחר קבלת תעודת יושר מהמשטרה. אתם יכולים לבקש לראות את התעודה כדי להיות בטוחים שהמדביר שלכם אמין.

 

ריסוס ברחשים – איך מזהים אותם?

ברחשים הם חרקים מעופפים, זעירים בגודלם – בין 1-4 מילימטר. הם דומים מעט ליתושים, אבל חלקם כה זעירים שהם יכולים להיכנס לבית אפילו דרך רשתות נגד חרקים. יש להם צבע אפור, אבל הם לפעמים עוקצים ומוצצים דם ואז צבעם משתנה לאדום – חום.

עקיצות ברחשים הן מציקות כמעט כמו עקיצות יתושים, אלא שהם נוטים לעקוץ בעיקר בשעת בין ערביים ויכולים להעביר מחלות – לבני אדם ולבעלי חיים באמצעות העקיצה שלהם.

 

מדוע חשוב לבצע ריסוס ברחשים

ברחשים אינם גורמים לנזקים לרכוש, אינם מחפשים אחר שאריות מזון ואינם פוגעים בצמחי הגינה, אבל הם נוטים לעקוץ ולהעביר מחלות באמצעות העקיצה והם גם מהווים מטרד רציני, כאשר אי אפשר לשבת בחוץ בגלל נחיל ברחשים שהחליט להתמקם דווקא בחצר שלכם. ברחשים נוטים להתרבות במהירות ולכן, אין טעם להמתין שהם יעלמו, אלא יש לטפל במטרד במהירות.

 

מה גורם לברחשים להגיע לבית שלכם?

ברחשים זקוקים למקור מים עומדים וחמימים כדי להתרבות, בדומה ליתושים. לכן, לעיתים קרובות ניתן לראות נחילי ברחשים מופיעים ביום חמים, לאחר שירד גשם. יחד עם זאת, מזג אוויר חם יכול לעודד הופעה של ברחשים, גם אם יש לכם בגינה נזילה ממערכת ההשקיה, שיוצרת שלוליות, מים עומדים על גג הבניין, בריכת נוי ללא מערכת תקינה של ניקוי והחלפת מים ואפילו בוץ שעומד זמן רב.

משום כך, לצורך טיפול יעיל בבעיית הברחשים, תצטרכו לטפל קודם כל בשורש הבעיה – מקור המים, או הרטיבות שאפשר להם להתרבות מלכתחילה.

 

הדברת ברחשים במים עומדים

מן הראוי לציין כי מקורות מים עומדים בימים חמים מעודדים גם ובעיקר רביה של יתושים וזה כבר ממש לא צחוק. לכן חשוב להקפיד לטפל במקורות מים אלה ולמנוע את הופעתם, כמה שיותר ביעילות. את זאת תוכלו לעשות על ידי ייבוש של מקורות מים עומדים, טיפול בנזילות ותיקון שלהן.

אם לא ניתן לייבש את המים העומדים מכל סיבה שהיא – אפשר לשפוך כמות נכבדת של אקונומיקה לתוך המים, בתנאי שהמים לא עלולים לחלחל למי תהום, או להגיע לשורשי הצמחים בגינה שלכם. החומר ימית את הזחלים והביצים של החרקים בתוך המים וכך לא תסבלו מהופעתו של נחיל חדש.

לעיתים יש לטפל גם בפתחי ביוב כדי למנוע הופעה של ברחשים, על ידי ניקוי, שימוש בחומר הדברה מתאים וסגירה טובה של הפתח.

הדברת ברחשים במים עומדים

 

מתי כדאי להדביר ברחשים?

עבודתו של מדביר מקצועי לצורך ריסוס ברחשים נדרשת כאשר מתחילים להופיע נחילים של ברחשים ואתם לא מצליחים למצוא מקור מים עומדים שגרם להם להופיע מלכתחילה.

יחד עם זאת, מומלץ לפנות למדביר מקצועי עם הופעתו של הנחיל, כדי שלא תסבלו מהופעה של נחילים נוספים, בגלל מקור המים הסמוי.

הופעתם של ברחשים מתחילה עם האביב ויכולה להימשך עד סוף הקיץ ולכן יש לבצע ריסוס באמצעות חומרי הדברה מתאימים, על ידי מדביר מקצועי כמובן. את הריסוס יש לבצע בשעות הבוקר המוקדמות, או בשעות הערב, כדי להימנע מחשיפה של חומר ההדברה לשמש.

 

טיפול משולב להדברה אפקטיבית של ברחשים

ריסוס יחיד אינו תמיד מספיק להדברה של ברחשים, אבל גם ריסוסים תכופים עלולים להיות מזיקים ולכן יש להשתמש בטיפול משולב, הכולל ייבוש של מקורות המים וריסוס במקומות אסטרטגיים. בעיקר במקומות כמו רפתות, לולים ופינות חי – לשם ברחשים מגיעים באופן קבוע.

לצד ייבוש מקורות מים עומדים וריסוס בחומר ייעודי, טיפול משולב כולל גם שימוש במדבקות, שיאפשרו לכם להבין את רמת הנגיעות (כמות הברחשים הנמצאת באזור) וגם להפחית משמעותית את מספרם.

בנוסף, אם עדיין אין לכם רשתות נגד חרקים על החלונות – זה הזמן להתקין כאלה רשתות. אם יש לכם רשתות כאלה וברחשים עדיין נכנסים, בדקו אם יש חורים ברשתות, אותם יש לסגור כמובן.

טיפול משולב להדברה אפקטיבית של ברחשים

 

כיצד אפשר להרחיק ברחשים מהמטבח?

אם ברחשים הצליחו להיכנס לבית שלכם, הם ודאי ישמחו להימצא במטבח – שם יש רטיבות ושאריות מזון בשפע. כדי להרחיק אותם משם ולוודא שלא ירצו לחזור, תוכלו לרכוש מנורה קוטלת חרקים, אליה הברחשים נמשכים ונלכדים בה בקלות. בנוסף, הקפידו לנקות היטב את משטחי העבודה במטבח – רצוי עם אקונומיקה.

הקפידו להשאיר כיור יבש ונקי, הימנעו מהשארת מזון חשוף ופתוח על השיש, או על השולחן, השליכו לפח פירות רקובים, הקפידו על פח אשפה סגור היטב ופנו את הפח לעיתים קרובות. אם כל זה אינו עוזר, תוכלו לרכוש מלכודות דבק, אליהן ברחשים נדבקים בכמויות גדולות ואותן תוכלו להשליך לפח לאחר שהן מתכסות ברחשים. מלכודות אלה מתאימות בעיקר לשימוש בחוץ, אך הן יעילות גם לשימוש בתוך הבית.

 

לסיכום

הדרך היעילה ביותר להרחיק ברחשים מסביבת הבית היא למנוע היווצרות מקורות מים עומדים, או לייבש אותם כאשר הם מופיעים ואף לשפוך לתוכם אקונומיקה, אם לא ניתן לייבש אותם.

אם אין לכם רשתות נגד חרקים על החלונות – מהרו להתקין רשתות כאלה ואם הברחשים כבר פלשו לתוך הבית שלכם, הם יתמקדו בעיקר במטבח ועל כן, הקפידו על משטחי עבודה נקיים ויבשים, כיור נקי ויבש וכן על פח אשפה סגור היטב. ואם כל זה לא עוזר – מדביר מוסמך ומורשה יעשה עבורכם את העבודה בשמחה.

הדברת ג'וקים וברחשים אינה פעולה מסובכת. היא כוללת בעיקר איתור וייבוש של מקורות מים ולחות, אליהם נמשכים ברחשים.

אם הנחיל התמקם לכם בתוך הבית – השתמשו באמצעים ביתיים פשוטים להרחקה והדברה שלו, כמו רשתות על החלונות, מנורת חרקים, ריסוס ביתי ושמירה על הניקיון והיובש בחדרים המועדים לפורענות, אבל ללא ספק הדגש החשוב ביותר לגבי הדברה של ברחשים הוא לבחור חברת הדברה מקצועית ואמינה, שתעשה עבורכם עבודת הדברה יעילה, בטוחה ומקצועית.

מה היה לנו עד עכשיו?