הדברת חפרפרת

מחפשים הדברת חפרפרת מקצועית? באתר שלנו תמצאו את המדבירים המומלצים והמקצועיים ביותר, משלבים אמינות וניסיון, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו מדביר עכשיו:

✔️ הדברת חפרפרת

✔️ התחייבות ל-100% הצלחה בהדברת חפרפרות

✔️ שירותים בכל הארץ

✔️ התחייבות להדברת חפרפרת מלאה

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון מהמשרד להגנת הסביבה

✔️ פתרונות וציוד מהמתקדמים בתחום

 

בעלי גינות כבר מכירים היטב את התופעה – בעיקר בחורף מופיעות פתאום ברחבי השטח גומות גדולות של עפר, במרכזן בור קטן. היצורים הללו גורמים לבליטות מכוערות בכל שטח הגינה, אך למעשה הם חופרים מחילות מתחת לאדמה אוכלים את שורשי הצמחים. כך הם גורמים לנזקים חמורים לגינה ולכן הם נחשבים למזיקים בעייתיים במיוחד.

אם גם אתם גיליתם בורות וגומות עפר בגינה ואתם חושדים שיש לכם חפרפרת, אל תהססו – צרו איתנו קשר להדברת מזיקים לפני שהנזק לגינה שלכם יחמיר ואנחנו נגיע לטפל עבורכם בבעיה.

 

הדברת חפרפרת – זו בכלל לא חפרפרת

למען האמת, בישראל אין כלל חפרפרות. אם יש לכם גומות ובורות בחצר, אין לכם חפרפרת, אלא בעל חיים מאוד דומה במראה ובהתנהגות, שנקרא חולד. החולד הוא יצור אפור, שגופו בעל צורת גליל, מכוסה פרווה, דומה מאוד לחפרפרת. העיניים שלו מנוונות וקטנות מאוד ולכן בבגרותו הוא נראה כאילו שאין לו עיניים כלל, זאת בגלל שהוא חי מתחת לאדמה ואינו זקוק לעיניים רגילות. לעומת זאת, יש לו מלתעות גדולות ומסוכנות, איתן הוא חופר מחילות באדמה.

בניגוד לחפרפרת האירופית, הניזונה משלשולים (תולעי אדמה) החולד ניזון משורשי צמחים, אך הופעתו בגינה משפיעה על מראה הגינה בגלל התלוליות שהוא יוצר. חולד עלול לגרום גם לנזקים לתשתיות שעוברות מתחת לאדמה ומפגש עם חולד עשוי להיות מסוכן שכן הוא מגן על עצמו בעזרת השיניים הארוכות שלו ונשיכתו כואבת מאוד וכדאי להזמין הדברת מכרסמים.

מלבד היותה כואבת מאוד, נשיכת החולד יכולה להעביר חיידקים מסוכנים ומחוללי מחלות ולכן רצוי לשמור מרחק ולהימנע ממגע – אם אתם פוגשים חולד אצלכם בגינה. בישראל קיימים 4 מיני חולד הנקראים על שם אזורי התפוצה העיקריים שלהם, אך כולם יחד נקראים חולד ארצישראלי.

הדברת חפרפרת - זו בכלל לא חפרפרת

 

הרחקה או הדברה של חולד

חולד הוא אורח מאוד לא רצוי בגינה, או בשטחי חקלאות. כדי להרחיק אותו מהגינה באופן טבעי, תוכלו לשתול ברחבי הגינה צמחים שמרחיקים את החולד, כמו בזיליקום, ריחן, או טגטס (פרח ריחני ויפה). יחד עם זאת חשוב לדעת כי שיטות אלה מתאימות לטווח ארוך כפעולה מונעת ואם החולד כבר בגינה שלכם, יקח זמן רב עד שהוא יעזוב, כמו גם שתילה מרובה של צמחים אלה.

 

שיטות מקצועיות להדברת חפרפרת (חולד)

אם תחליטו להזמין שירות הדברה מקצועי, בדקו את ההיתרים והרישיונות שלו, כדי להיות בטוחים שהוא מוסמך לטפל במפגע ייחודי כמו חולד בגינה. בחרו יחד עם המדביר את השיטה המתאימה ביותר לשטח שלכם.

שיטות מקצועיות להדברת חפרפרת (חולד)

 

רעל להדברת חולד

גרגירים של רעל, מאושר על ידי משרד החקלאות, מושלכים לתוך המחילה. פעולת הרעל ניכרת לאחר שבועיים, אז יש צורך לפנות את הפגרים של בעלי החיים שאכלו מן הרעל כדי למנוע התפשטות ריחות לא נעימים ומשיכה של מזיקים לאזור הריח.

 

מלכודות לחולד

המועד המומלץ להצבת מלכודות נגד חולד הוא סוף הקיץ, או סוף החורף – אז החולד מתחיל ליצור מחילות חדשות וקל יותר לאתר אותו. המדביר יציב את המלכודות ליד הפתחים של המחילות.

 

הרחקה של חולד באמצעים אלקטרוניים

מכשירים אלקטרוניים מיוחדים יוצרים רעידות בלתי מורגשות בקרקע, הגורמות לחולד לבהלה. כתוצאה – החולד ומשפחתו צפויים לעזוב את האזור תוך זמן קצר, אלא שיש להתמיד בהפעלת המכשיר לטווח ארוך כדי למנוע חזרה של המזיקים.

 

הריסת מחילות ויישור האדמה לצורך הרחקת חולד

הריסה של המחילות ויישור הקרקע הן שתי פעולות אפקטיביות במיוחד בהרחקה של חולד, הומניטרית יחסית לחלק מהשיטות האחרות ואינה כוללת פיזור רעלים ופינוי פגרים, אך היא גם פחות יעילה לטווח ארוך ועלולה להרוס את מראה הגינה.

הריסת מחילות ויישור האדמה לצורך הרחקת חולד

 

הצפת מחילות במים להרחקת חולד

צינורות מים מוחדרים לתוך פתחי המחילות כדי להציף אותן במים. החולד מורגל בהצפות בגלל גשמים ולכן אינו טובע, אך ההצפה תגרום לו לברוח ולחפש מקום אחר להשתקע בו. בשלב זה אפשר ללכוד אותו בקלות יחסית.

 

הדברת חולד בגז

שיטה מסוכנת ומשום כך נחשבת גם לא חוקית בישראל. השיטה כוללת שימוש בכדורים, שבעת מגע עם לחות ורטיבות (הקיימות באופן טבעי במחילות של החולד) משתחרר מהם גז רעיל וקטלני הגורם למותו של החולד. יחד עם זאת, השיטה נחשבת מסוכנת, כי הכדורים נוטים להתפוצץ גם בטעות מחוץ למחילה ולפגוע בבני אדם. לכן יש להימנע ממנה ולבחור שיטות אחרות.

 

הרחקה של חולד באמצעות מחסום

אפשר להתקין מתחת לאדמה, בעומק של כחצי מטר, רשת ברזל חזקה וצפופה, שתפריע לחולד לחפור מנהרות מתחת לגינה שלכם, תמנע ממנו יציאה אל שטח הגינה. שיטה זו אפקטיבית, אבל מסובכת מעט לביצוע ומתאימה ליישום בעיקר כאשר מדובר על בית חדש בבניה, או על גינה שעוברת שיפוץ וחידוש כללי.

הרחקה של חולד באמצעות מחסום

 

הרחקת חולד בעזרת אקונומיקה

הריח העז של האקונומיקה מרתיע את החולד וגורם לו להתרחק. לכן אפשר להשתמש בסמרטוט ספוג באקונומיקה, או לטפטף לתוך פתח המחילה כ – 20 מיליליטר של אקונומיקה ולחזור על הפעולה כל יום – עד שהחולד נוטש את המחילה. הבעיה בשיטה הזו היא שהחולד יתחיל לבנות מחילה חדשה, כנראה בשטח שלכם ותצטרכו להתחיל הכל מהתחלה.

 

הרחקת חולד באמצעות בקבוקי זכוכית

השיטה הבאה מוצלחת במיוחד מפני שהיא כוללת הנאה משתייה של כמה בקבוקי יין טובים, כדי לפנות כמה בקבוקי זכוכית ריקים לטובת הטיפול במזיקים. את הבקבוקים הריקים תוחבים לתוך פתח המחילה בכוח, כך שהחולד לא מצליח לדחוף אותם החוצה, כאשר פיית הבקבוק בולטת כלפי מעלה. הרוח השורקת בפיית הבקבוק תפחיד את החולד ותגרום לו לחפש מקום אחר למגורים.

 

הדברת חפרפרת – לסיכום

הדברת חפרפרת היא בעצם הדברה של יצור דומה מאוד, שנקרא חולד. החולד גורם נזקים שונים בשטחי גינה ושטחי חקלאות ועלול להיות מסוכן במפגש פנים אל פנים, כי הוא יכול לנשוך עם שיניו הארוכות ולהעביר מחלות מסוכנות. הרחקה או הדברה של חולד נעשית במגוון אמצעים וכדאי להזמין מדביר מקצועי עם ניסיון בתחום כדי לקבל תוצאה אפקטיבית לטווח ארוך או עם בעלי מקצוע אחרים.

מה היה לנו עד עכשיו?