הדברת רימות

מחפשים הדברת רימות מקצועית? באתר שלנו תמצאו את המדבירים המומלצים והמקצועיים ביותר, משלבים אמינות וניסיון, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו מדביר עכשיו:

✔️ הדברת רימות

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בהדברת רימות

✔️ שירותים בכל הארץ

✔️ אחריות בכתב על העבודה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום הדברת רימות

✔️ תעודת אחריות עם סיום העבודה

 

רימות הן שלב הזחל במחזור החיים של זבובים. הן מגיעות לסביבת המגורים שלכם כאשר נקבת הזבוב מוצאת אשפה נרקבת, פגר של חיה (למידע נוסף עבור פינוי פגרים), או אפילו צואה שנותרה חשופה, שם היא יכולה להטיל ביצים. מן הביצים בוקעות הרימות, שניזונות מהחומר עליו הטילו את הביצים.

מקור המשיכה העיקרי שלהן, אם כן, לתוך סביבת מגורים של בני אדם הוא לרוב אשפה, בדרך כלל אשפה המכילה שאריות בשר, נרקבת בתוך הפח ובעיקר כאשר הפח אינו נסגר כראוי – כך נקבת הזבוב יכולה להיכנס לתוכו בקלות. גיליתם רימות קטנות ולבנות זוחלות על רצפת המטבח שלכם או פזורות ברחבי הבית? זה הזמן להתקשר ולהזמין הדברה שתרחיק את המפגע לטווח ארוך, במידה ואתם מזהים מקרה כזה בבית כדאי להזמין ריסוס הביתה שיפתור את הבעיה.

 

רימות זבובים – איך הן נכנסו לבית שלכם?

נקבת זבוב הבית מחפשת מקומות טובים להטיל בהם ביצים. מקום טוב עבור נקבת הזבוב יהיה מקום שבו נמצאת אשפה חשופה, עם מזון נרקב, רצוי מן החי. מזון נרקב מהווה אטרקציה של ממש עבור נקבת הזבוב מכיוון שהוא ישמש מאוחר יותר מזון עבור הצאצאים שלה הבוקעים מהביצים – רימות.

אלה בוקעות לרוב מספר ימים לאחר ההטלה, אם כי מזג אוויר חם ולח יכול להאיץ את התהליך. בכל מקרה, בקיעה של רימות בתוך הבית מאותתת על כך שלא פיניתם את האשפה בזמן הרצוי – מה שאפשר לרימות לבקוע מהביצים כשהן עדיין בתוך הבית. בנוסף, הדבר מעיד על כך שפח האשפה שלכם אינו אטום דיו, מפני שאחרת הנקבה לא הייתה מצליחה להיכנס לתוך הפח.

אבל פח אשפה פתוח עם מזון נרקב הוא לא מקור המשיכה היחיד של נקבת הזבוב. אלה יכולים להיות פירורים שהצטברו פינה חשוכה ולחה של החדר, טפטופי מיץ פירות מאחורי הספה, שלא ראיתם, שנותרו לחים והחלו לתסוס ואפילו מעדן חלב שלא סיימתם ושחכתם להשליך לפח.

ריחם החזק של מזונות נרקבים מושך את נקבת הזבוב, היא ממהרת להשתמש באוצר שמצאה, כדי להתרבות ואתם מגלים לאחר כמה ימים את הצאצאים הלבנים והקטנים שלה זוחלים ברחבי הבית..

רימות זבובים - איך הן נכנסו לבית שלכם

 

כיצד ניתן להימנע מהגעת רימות לסביבת הבית שלכם?

ניתן לבצע מספר פעולות פשוטות כדי להבטיח שרימות לא יתפשטו ברחבי הבית שלכם:

  1. הקפידו על פח אשפה סגור היטב ורוקנו אותו מדי יום.
  2. התקינו רשתות על כל פתחי הבית כדי למנוע כניסת זבובים
  3. הקפידו על ניקיון בכל פינות הבית, כדי להבטיח שלא נאגרות שאריות לחות של מזון בפינות.
  4. הקפידו על פינוי צרכים של בעלי חיים מהחצר, כדי שלא יהיה מוקד משיכה בקרבת הבית שלכם לזבובים.

 

האם אפשר להדביר רימות באמצעים ביתיים?

הדברת רימות באמצעים ביתיים עשויה להיות פשוטה ואפשרית, או מסובכת ובלתי אפשרית – בהתאם למקום ממנו הן מגיעות ואופי הפיזור שלהן ברחבי הבית. אם פתחתם את פח האשפה וראיתם רימות זוחלות לעברכם מתוך הפח, תוכלו למנוע את התפשטות ברחבי הבית באופן פשוט למדי – הכניסו את כל תכולת הפח לתוך שקית עבה וגדולה ורססו לתוכה אקונומיקה, או תרסיס חומר הדברה.

סגרו היטב ואטמו את השקית. השליכו אותה לפח השכונתי – מחוץ לבית. נקו היטב את הפח בעזרת אקונומיקה ורססו את סביבת הפח בחומר הדברה מתאים לזבובים. לעומת זאת, אם הרימות מפוזרות ברחבי הבית ואתם מתקשים למצוא את המקור ממנו הן הגיעו, כדאי להזמין הדברה מקצועית, כדי לאתר באופן מקצועי מהיכן הן מגיעות, להדביר אותן ואת הזבובים הבוגרים בסביבת הבית ולהבטיח שלא ישובו.

האם אפשר להדביר רימות באמצעים ביתיים

 

הדברת רימות – במטבח

רימות מרוכזות לרוב במקום אחד עיקרי בבית – במטבח. הסיבה לכך ברורה – שם נמצא המזון שלכם, פח האשפה וגם שאריות המזון בכיור המטבח עשויות למשוך אותן. באופן טבעי, הדברת רימות במטבח היא פעולה הדורשת אחריות ומקצועיות, כדי להגן על בני הבית מפני הרעלה.

 

מה הנזק שנגרם על ידי רימות?

רימות הן זחלים של זבובים. הן בוקעות מהביצה ומתחילות את חייהן בתוך אשפה, צואה, או בשר נרקב ולכן נושאות על גופן כמות עצומה של חיידקים ומזהמים. באין מפריע, הן מתפתחות במהירות לזבובים בוגרים, הנושאים על גופם את המזהמים החריפים האלה אל המזון שלכם – אם השארתם אותו חשוף על השיש, או על השולחן. גם מגע הזבובים בגוף האדם עשוי להעביר מחלות, אם החיידקים מגיעים לכות הידיים ואל הפה ולכן הם נחשבים מעבירי מחלות מסוכנות, שיש להדביר ולהרחיק מסביבת הבית.

מה הנזק שנגרם על ידי רימות?

 

הדברת רימות – במשקי חי

נקבת הזבוב יכולה להטיל במהלך חייה קרוב ל 1500 ביצים, הזקוקות לטמפרטורות גבוהות כדי לבקוע. כאשר מדובר על משק חי, הנקבות מטילות בעיקר בתוך לשלשת עופות, בוצה והפרשות בעלי חיים אחרים, מאגרי פסולת אורגנית לחה ופתחי ביוב. רימות לא מטופלות, הופכות לאחר זמן מה לזבובים בוגרים וכך מתחיל מחדש תהליך הרבייה במעגל ללא סוף.

הדברת רימות - במשקי חי

 

אמצעים מומלצים עבור הדברה של רימות

כאשר מדובר על אוכלוסייה גדולה של רימות, או זבובים בשטח חקלאי, או שטח ציבורי, קל למצוא את אזורי הדגירה שלהם ולרסס אותם בחומר מונע התפתחות, או להשמיד אותן, כדי שלא יוכלו להפוך לזבובים בוגרים ולהתחיל מחזור חיים חדש.

 

 הדברת רימות זבובים בסביבת בעלי חיים

  • הקפידו על משק מטופל היטב – פינוי לשלשת והפרשות בשילוב טיפול בחומר מונע התפתחות.
  • הדבירו זבובים בוגרים באמצעות שימוש במלכודות אפקטיביות ללכידת זבובים.
  • ניתן לרסס את האזור להדברת זבובים אך יש לזכור כי הדברת הרימות עצמן היא פעולה יעילה יותר.

 

הדברת רימות – לסיכום

הדברת רימות דורשת פעולה משולבת הכוללת ניקיון של אזורים מתאימים לרביית זבובים, פינוי אשפה אורגנית, או סגירתה באופן הרמטי, פינוי הפרשות של בעלי חיים, ריסוס אזורים מתאימים לרביית זבובים ופיזור מלכודות. בכל מקרה, אין לעשות שימוש בחומרי הדברה אלה, אלא בעזרת שירות הדברה מקצועי, בעל הכשרה מתאימה להדברת בתים.

מה היה לנו עד עכשיו?