הרחקת חתולים ברוויה

חתולים הם בעלי חיים מוגנים בישראל בשל היותם מדבירים טבעיים חשובים נגד מיני רבים של מזיקים וכן בשל יכולתם הידועה להרחיק מזיקים מסוכנים, כמו נחשים וחולדות, מסביבת המגורים האנושית. לכן, אם אתם מעוניינים בהדברה טבעית יעילה וממושכת בסביבת הבית שלכם, אנחנו ממליצים דווקא לקחת חתול ולגדל אותו בבית, או בחצר, אבל אנחנו מבינים גם שיש מקרים בהם חתולים ממש לא רצויים בסביבה, אפילו מזיקים ופוגעים ולכן חשוב למצוא את הדרך המתאימה להרחיק אותם. יש לכם בעיה של חתולים מזיקים בסביבת הבית, או במקום העבודה? אל תחכו שהבעיה תתעצם – צרו איתנו קשר בהקדם וקבלו טיפול אפקטיבי, הומני וחוקי במפגע המיילל.

 

מי צריך הרחקת חתולים ברוויה?

אוהבי חתולים לא יבינו זאת, אבל יש אנשים שלא אוהבים חתולים. יש אפילו אנשים שיש להם פוביה מחתולים והם לא יכולים לשאת את המראה והקול שלהם, שלא לדבר על המגע. מלבד זאת, למרבה הצער, יש לא מעט רשויות מקומיות בישראל שלא לוקחות אחריות על סירוס ועיקור של חתולי רחוב, עד שהם הופכים למפגע – נכנסים לתוך פחים, מפזרים אשפה ברחבי השכונה, מייללים ורבים בלילות ואפילו נכנסים הביתה דרך המרפסת, או החצר, עד שאי אפשר לסבול יותר. 

בעלי גינות, או חצרות יכולים לספר לכם על הריח הנורא שמתפשט בחצר כאשר חתולי הרחוב מחליטים להפוך אותה לבית השימוש הפרטי שלהם. צואת חתולים היא לא רק בעלת ריח עז ולא נעים, אלא גם נושאת מחוללי מחלות מסוכנות, שעשויות לפגוע בנשים הרות ובילדים קטנים מאוד.אז בכל מקרה שבו הרשות המקומית שלכם מזניחה את חובתה לטפל בחתולי הרחוב והם הופכים למטרד, אפשר להבין אתכם אם אתם מרגישים צורך עז להזמין הרחקה מקצועית של חתולים ברוויה.

 

הרחקת חתולים ברוויה – איך עושים את זה?

אתם יכולים להרחיק חתולי רחוב מהחצר שלכם באופן עצמאי, אם תשתמשו בכמה דרכים יעילות:

  • פיזור חצץ על אדמה חשופה
  • ייבוש מקורות מים
  • פיזור קליפות הדרים על האדמה
  • פיזור קפה שחור באדמה
  • גידול תבלין רוטה, או פיגם, הידוע כדוחה חתולים

 

הרחקה מקצועית שחתולים ברוויה

מדביר מקצועי מכיר שיטות שונות, חוקיות והומניות להרחקה של חתולים מסביבת הבית, או כל סביבה אחרת שבה הם אינם רצויים, כמו מסעדות, מקומות בילוי שונים, סופרמרקטים ועוד. שיטות מקצועיות להרחקת חתולים הם גם יעילות לטווח ארוך ומשום כך מומלץ להשתמש בהן.

 

הרחקת חתולים ברוויה באמצעות מכשיר אולטראסוני

זוהי הדרך המקצועית הנפוצה ביותר להרחקת חתולים. מכשיר אולטרה סוני משמיע רעשים בתדרים נמוכים, נשמעים רק לאוזניהם של חתולים. מכשירים אלה מגיעים בצורות שונות וגדלים שונים, מתאימים לבתים מכל הסוגים ואך למבני תעשייה. הדבר היחיד שתצטרכו לעשות הוא לחבר את המכשיר לחשמל. לאחר מכן המכשיר יעבוד ללא הפסקה, 24 שעות ביממה, כאשר הוא מוגן מפני פגעי מזג האוויר באמצעים מתאימים. גלי הקול שהמכשיר מפיק ישפיעו רק על חתולים, כך לא תרגישו כלל שהוא פועל, אלא שחתולים יפסיקו להגיע וכך תדעו בוודאות שהוא אכן עושה את עבודתו כראוי.חשוב לציין כי המכשיר מתחיל לפעול ביעילות לאחר מספר ימים, כאשר החתולים מבינים שהקולות המגיעים ממנו לא מפסיקים והם יעדיפו להתרחק.

 

הרחקת חתולים ברוויה באמצעות רשת נגד חתולים

ניתן להרחיק חתולים בצמיתות מסביבת הבית ברוויה באמצעות רשת גמישה בגובה מטר וחצי, שאינה מאפשרת לחתולים לטפס עליה. זהו פתרון פחות אסתטי ממכשיר אולטראסוני למשל, אבל הוא יעיל ביותר. שימוש ברשת יעיל בעיקר לבעלי בתים שמחזיקים חתולים בבית, אך מעוניינים להרחיק את חתולי הרחוב, או להשאיר את החתולים בתוך הבית ולמנוע מהם לצאת. רשתות אלה עשויות מחומרים שונים וניתן למצוא גם רשתות שקופות.

 

הרחקת חתולים ברוויה עם דחליל ממטרה

ממטרה מיוחדת, מתיזה מים למרחקים ארוכים, מופעלת באמצעות חיישן תנועה ומרחיקה את החתולים ביעילות רבה. הממטרה מתאימה לבעלי גינות וחצרות גדולות.

 

הרחקת חתולים ברוויה באמצעות פעמון

התקנה של פעמון עם חוט שקוף בקרבת הבית, או בחצר, המתחיל לצלצל בכל פעם שחתול מתקרב היא שיטה מקובלת, אך בעלת מידה חלקית ביותר של יעילות, שכן חתולים מסוימים מתרגלים לצליל ומפסיקים לפחד ממנו וכן בגלל שהצליל יכול להיות מעצבן לאחר זמן מה – גם עבורכם.

 

חומרים כימיים להרחקת חתולים ברוויה

פיזור חומרים כימיים להרחקת חתולים הוא אפשרי, אך לא מאוד מומלץ. מלבד היותם רעילים ומזיקים לסביבה, חומרים אלה יעילים באופן חלקי בלבד ולכן רצוי להשתמש בשיטות חלופיות.

 

דוקרן פלסטיק להרחקת חתולים ברוויה

דוקרנים נגד חתולים ברוויה עדיין נמצאים בשימוש, אך הוכח כי יש להם יעילות חלקית בלבד ולכן הם כבר אינם נפוצים כבעבר.

 

הרחקת חתולים ברוויה בעזרת מלכודות

מלכודות ללכידת חתולים מגיעות בגדלים שונים והן יעילות למדי, אך מתאימות רק לאנשים שמעוניינים להרחיק בעצמם את החתולים מסביבת הבית, או לקחת אותה לוטרינר לצורך עיקור, או סירוס. בכל מקרה אחר, עדיף שלא להשתמש במלכודות אלה מכיוון שהם ישאירו אתכם עם החתול וללא פתרון.

 

למה חתולים ברוויה נחשבים חיות מוגנות?

חתולים משחקים תפקיד חשוב במאזן האקולוגי העירוני, בעיקר בשל היותם טורפים של בעלי חיים קטנים, הנחשבים מזיקים, כמו נחשים ומכרסמים שונים. בדיוק מאותה סיבה הם נחשבים לנוכחות חיובית גם בסביבה כפרית, שחיים בה בני אדם ולעיתים אפילו באזורים חקלאיים. יחד עם זאת, הזנחה של הסביבה, שאריות מזון חשופות, פחים לא מטופלים, נטישת בעלי חיים והזנחה של הרשות המקומית עלולות לגרום להתרבות קיצונית והחתולים עלולים להפוך למטרד.

 

לסיכום

חתולים הם בעלי חיים רצויים וחשובים בדרך כלל, אלא שבמקרים מסוימים הם יכולים להפוך למטרד ואז חשוב להשתמש באמצעים חוקיים ומקובלים להרחקה שלהם. אין לפגוע בחתולים בשום צורה ואופן, מפני שהם נחשבים בעלי חיים מוגנים בישראל.