הרחקת יונים לצמיתות בשדות מיכה

יונים שייכות למשפחת העופות. הן נחשבות לעופות חביבים מסיבות שונות ומשונות, מה שעלול לגרום לאנשים רבים, שיונים בקרבת הבית מהוות מטרד ואף מפגע בריאותי חמור. מלבד הלכלוך הרב שהם מביאות איתן לכל מקום (לשלשת עופות על הכביסה נשמע לכם מוכר?), יונים גם נושאות על גופן גורמי מחלות וטפילים שונים, שעלולים להזיק מאוד לבני אדם, אולפחות לגוע באיכות החיים במידה רבה. אם גם לכם יש מפגע בדמות יונים שחוזרות לקנן אצלכם בבניין פעם אחר פעם, פנו אלינו ונשמח לבצע עבורכם הרחקת יונים לצמיתות בירושלים.

 

הכנה מקצועית לפני הרחקת יונים לצמיתות בירושלים

שלב ראשון של טיפול בבעיה יתבצע על ידי סיור של אנשי המקצוע במבנה, לצורך עריכת סקירה, הבנה של המקומות הפגיעים לחדירת יונים וכיצד לאטום אותם. השלב הבא הוא ריכוז של כל האמצעים הרלוונטיים להרחקת יונים ומניעת שובן אל מקום הקינון ופריסת ההצעות בפני הלקוח. לאחר מכן יש לבחור את השיטות המתאימות ביותר ללקוח מבחינת המחיר, האסתטיקה ועוד ולהתקין את האמצעים הדרושים לצורך הרחקת היונים ומניעת כל דרכי הגישה בחזרה למבנה.

 

שלושה שלבים בהרחקת יונים לצמיתות בירושלים

הרחקת יונים לצמיתות בירושלים מורכבת משלושה שלבים עיקריים:

  • השלב הראשון הוא סילוק היונים מהאזור.
  • השלב השני עוסק בחיטוי והדברה של אזור הקינון של היונים, לחיסול חיידקים וטפילים הנישאים על גופן של היונים ונשארים באזור גם לאחר שהיונים הסתלקו.
  • השלב השלישי והאחרון הוא התקנת אמצעים שימנעו מהיונים גישה מחודשת למבנה לצורך בנייה מחדש של הקן.

 

שלב ראשון – הרחקה, או סילוק היונים מהקן

סילוק יונים הוא שלב חיוני, המאפשר עצירה מיידית של התפשטות גורמי מחלה וטפילים שונים ברחבי המבנה. יונים עשויות לנסות לקנן בעליית הגג, על אדן החלון, בפתחים שבין הגג לתקרה ועוד. כדי להבטיח סילוק אפקטיבי של היונים מהמבנה, יש לאבחן קודם כל היכן בדיוק הם מקננות, כדי לסלק אותן משם באופן פיזי ולהכיר את נקודות התורפה של המבנה – המקומות שיש לחסום בהמשך כדי למנוע את שובן של היונים.

 

חיטוי השטח מפני גורמי מחלות וטפילים

יונים נושאות על גופן כינים, המסוגלות להתפשט במהירות ולעקוץ גם בני אדם. הנזק העיקרי שנגרם בעקבות כך, מלבד המטרד והתחושות המציקות של גירוד ועקיצות, הוא המחלות שיכולות לעבור לבני אדם באמצעות העקיצות של כיני היונים. יונים נושאות על גופן, בין היתר גם מחלות מסוכנות לאדם ולכן, לאחר סילוק היונים מהקן יש לבצע ריסוס בחומרים מיוחדים נגד כיני יונים וחיטוי יסודי נגד החיידקים והמיקרואורגניזמים האחרים שהגיעו לאזור יחד עם היונים. במקרים מסוימים, כדאי לבצע פעולה זו גם בתוך הבית, כדי להבטיח שכיני היונים לא יתפשטו לתוך הבית.

 

אמצעים אפקטיביים לצורך הרחקת יונים לצמיתות בירושלים

קיימים שלושה אמצעים עיקריים להרחקת יונים מהמבנה, אותם מציבים על מקומות הקינון, או משתמשים בהם לסגירת הפתחים, כדי למנוע גישה מהיונים למבנה. אמצעים אלה כוללים דוקרנים, קפיצים ורשתות.

 

שימוש ברשתות להרחקת יונים בירושלים

קיימים כמה סוגי רשתות להרחקת יונים. המשותף לכולן הוא שתפקידן לסגור את הפתחים במבנה, המאפשרים כניסת יונים לצרכי קינון, אך הרשתות השונות נבדלות זו מזו בחומר ממנו הם עשויות, באיכות, עמידות ואסתטיקה. קיימות רשתות שקופות להרחקת יונים.  היתרון העיקרי שלהן הוא האסתטיקה, אך הן נחשבות פחות עמידות לעומת רשתות מתכת, עמידות ויעילות ביותר, אך אינן נסתרות מהעין ואינן תורמות לאסתטיקה של המבנה.

 

שימוש בדוקרנים להרחקת יונים בירושלים

 

מטרת השימוש בדוקרנים היא למנוע מהיונים להרגיש ביטחון ויציבות במקום הקינון שבחרו בבניין, או בבית שלכם. אפשר למצוא דוקרנים מפלסטיק, שמחירם נמוך מאוד, אך אינם יעילים במיוחד. לעומתם אפשר למצוא גם דוקרנים ממתכת, שיש להם יעילות גבוהה, כי הם מפריעים ליונים לעמוד בנוחות, מפריעים להן לקנן ולבסוף מונעים מהן את הגישה למקום הקינון וגורמים להן לעזוב את המקום ולמצוא אתר קינון אחר.

 

שימוש בדחלילים להרחקת יונים בירושלים

 

דחלילים להרחקת יונים אינם דחלילים רגילים, אלא בובות בדמות עורב, או עופות דורסים אחרים, אותן מציבים על אתר הקינון בבניין שלכם. היונים מזהות את הבובה כבעל חיים טורף ומסוכן ומתרחקות, אך חשוב לציין כי במקרים רבים, היונים מזהות את התרמית לאחר כמה ימים והדחליל מפסיק להיות אפקטיבי.

 

למה חשוב להזמין אנשי מקצוע לצורך הרחקת יונים לצמיתות בירושלים?

יונים הן בעלי חיים טריטוריאלים ונאמנים מאוד. מלבד העובדה שהן דבקות בבני הזוג שלהן לכל אורך חייהן, יונים גם נקשרות למקומות הקינון שלהן. לכן קשה מאוד, עד בלתי אפשרי להרחיק יונים לצמיתות ממקום קינון לא רצוי. אם יונים החליטו להתמקם מעל חבל הכביסה שלכם, להקים קן ולגדל את הגוזלים מעל המזגן שלכם, או בין התקרה לגג, סביר להניח שלא מדובר בתקות קינון חד פעמית. במילים אחרות, אחרי שהגוזלים יגדלו ויעזבו את הקן, גם ההורים צפויים לעזוב, אך הם יחזרו בעונת הקינון הבאה וכל הסיפור יתחיל מחדש – אלא אם כן תזמינו טיפול מקצועי לבעיה.

 

כיצד תבחרו חברת מקצועית להרחקת יונים לצמיתות מירושלים?

כדי להבטיח שהחברה שאתם רוצים להזמין מחזיקה בכל הניסיון והידע המקצועי הדרוש, תוכלו לבקש לראות את המסמכים הבאים, המעידים על כך שיש ברשות החברה ידע, הכשרה והסמכה לעיסוק בהרחקת יונים לצמיתות בירושלים:

 

  • רישיון הדברת מזיקים
  • אישורים לעבודה בגובה
  • אישורים לעבודות גלישה (במקרים של שימוש בסנפלינג)
  • אישור הפעלת בטיחות בגובה

 

לסיכום

הרחקת יונים בירושלים אולי איננה עניין פשוט, אך במקרה שהחלטתם לפנות לאנשי מקצוע, אפשר להיות רגועים ובטוחים, שהיונים יעזבו את המבנה, על הטפילים וגורמי המחלות שהן נושאות על גופן ולא ישובו עוד. אם גם אתם סובלים מפלישת יונים לבניין, או לבית שלכם, התקשרו אלינו – נשמח להעמיד לרשותכם את הצוות והידע המקצועי שלנו ולפתור לכם את הבעיה – לצמיתות!