לכידת חולדות באליכין

לכידת חולדות באליכין היא שירות שרובנו נצטרך להזעיק לטיפול במטרד. בבתים ודירות רבים, החולדות מסתובבות ומחפשות אוכל ומחסה כדי לחיות. ישנן מספר אפשרויות הדברה לטיפול בחולדות. מומלץ מאוד להתקשר לחברת הדברות ותיקה שהתנסתה בשירותים מהסוג הזה.

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

חולדות משמשות חיות מחמד וחיות ניסוי כבר מאות שנים. יחד עם זאת, אם יצא לכם לפגוש חולדה שאיננה מבויתת, בבית שלכם, או באמצע הרחוב בשעת לילה מאוחרת, אתם ודאי יודעים כי מדובר על חוויה לא נעימה בלשון המעטה.

לרתיעה הטבעית של רוב האנשים מן המכרסמים הללו יש מגוון סיבות מוצדקות, אותן נפרט בהמשך, לטובת מי שאינם מודעים לסכנה, אבל חשוב לזכור – אם יש לכם חולדה בבית, בבית העסק, או בסביבת הבית, התקשרו בהקדם האפשרי להזמין מדביר מוסמך ומקצועי ותקבלו לכידת חולדות באליכין מקצועית וטיפול בבעיה לטווח ארוך.

לכידת חולדות באליכין - מכרסמים מסוכנים

רוב האנשים נרתעים באופן טבעי מחולדות, עד כדי כך שלא צריך להסביר כלל שהן מסוכנות, אבל אם אתם נמנים על אוהבי חולדות, או שאינכם מבינים למה צריך להדביר חולדות, כדאי שתמשיכו לקרוא. חולדות הן סוג של מכרסמים, דומים מאוד לעכברים, אבל גדולים הרבה יותר, כמעט בגודל של חתול קטן.

בנוסף, הן חכמות מאוד, בעלות כושר הישרדות מופלא, לומדות מהר והן חסרות פחד, כאשר מדובר על השגת מזון לצורך הישרדות, או הגנה על הצאצאים שלהן. חולדות יכולות לטפס לגובה והן אפילו יודעות לצלול במים כשצריך. משום כך, הם יכולות לחיות על עצים, בתוך הביוב, לצד מקורות מים, בעליית הגג, במרתפים ועוד.

למה חולדות באליכין נחשבות מסוכנות?

תבונתה הרבה של החולדה אולי לא מסוכנת כשלעצמה, אבל תכונות האופי הקשוח שלה, מצטרפות לשורה של מאפיינים גופניים לא מאוד מעודדים.

ראשית כל, יש לחולדות שיניים חדות וארוכות, המשמשות אותן לכרסום חפצים, מזון וגם של יצורים חיים, במיוחד אם הם חסרי ישע. משום כך, ידוע כי חולדות יכולות במקרים מסוימים לכרסם בגוף של תינוק, או קשיש חסר ישע, הנמצא לבדו ללא השגחה.

יחד עם זאת, חולדות יכולות גם "סתם" לנשוך ולהעביר מחלות קשות שנמצאות להן בתוך הפה. למעשה, נשיכת החולדה מלאה בכל כך הרבה מזהמים ומחוללי מחלות, עד כי היא נחשבת מסוכנת כמו הכשה של נחש ארסי. אל תחכו, הזמינו לכידת חולדות באליכין מחברת הדברות מקצועית ומנוסה.

כיצד חולדות נכנסות לבית באליכין?

למען האמת, חולדות לא נכנסות רק לבתים, כי אם גם למפעלים, בתי מלון, מסעדות, חנויות, משרדים ואפילו ספינות ומטוסים. הן רבות תושייה, גמישות, חכמות וחסרות פחד. הן יכולות להיכנס דרך פתחים קטנים בהרבה מגודלן הנראה לעין, הן יכולות לשחות ולהיכנס דרך הצנרת, או מערכת הביוב ואפילו האסלה, הן יכולות לטפס לגובה ולהיכנס דרך החלון ועוד.

כיצד ניתן למנוע חדירת חולדות אל הבית באליכין?

למעשה במקרים מסוימים זה כמעט בלתי אפשרי למנוע כניסת חולדות לתוך מבנה, בעיקר אם מדובר על מבנה גדול, כמו מפעל, או בית מלון ואפילו בית חולים. מנגד, אם מדובר על הבית שלכם, או על עסק שדלתו סגורה רוב הזמן, תוכלו למנוע הגעה של חולדות, אם תקפידו לשמור על ניקיון, הימנעו מהשארת אוכל חשוף במקומות פתוחים, תקפידו לפנות את פחי האשפה לעיתים תכופות ותשמרו על סדר וניקיון גם בגינה שלכם. אם כל זה לא עזר ואתם מגלים שיש חולדות בסביבת הבית בכל זאת, חשוב להזמין מדביר מומחה בלכידת חולדות באליכין, שיש לו את הכלים, הידע והניסיון הדרוש לצורך לכידה של חולדות באופן ספציפי.

מה כוללת לכידת חולדות באליכין?

לכידת חולדות באליכין ללא המתה היא פעולה אפשרית, המתבקשת כאשר יש לקוחות שאינם מעוניינים בהרג של בעלי חיים (מזיקים ככל שיהיו), או כאשר יש סיבה אחרת שלא להמית את החולדה, אלא ללכוד אותה ולהעביר אותה למקום אחר.

במקרים אלה, אתגר משמעותי עבור המדביר הוא לאתר את המקומות בהם מסתתרות החולדות, כדי להניח את המלכודות במקומות הנכונים.

באילו מלכודות אפשר להשתמש?

המלכודת היעילה ביותר ללכידה של חולדות באליכין ללא פגע, היא מלכודת כלוב. מדובר על מלכודת בצורת קופסה מאורכת ממתכת, עם דלת נפתחת המחוברת למנגנון קפיץ.

הקופסה מחוררת היטב, כדי לספק לחולדה אוויר לנשימה ובחלקה העליון מותקן וו קטן, עליו מתקינים את המזון (הפיתיון). כאשר החולדה נכנסת לקופסא ונוגעת במזון, היא מפעילה את מנגנון הקפיץ וכך דלת הכלוב נסגרת מאחוריה בעוצמה רבה.

המנגנון מבטיח כי גם פתיחה של הדלת מצריכה שימוש בכוח רב ולכן, בתנאי שיש לכם מלכודת מתאימה לחולדות, תקנית ואיכותית, החולדה לא תצליח לצאת ממנה, אלא אם תפתחו לה את הדלת בעצמכם. כל סוג אחר של מלכודת מתאים להדברה ולא ללכידה של חולדות. בנוסף, חשוב לציין כי רק עזרה של מדביר מוסמך תבטיח לכם שימוש תקין ונכון במלכודת.

לוכד חולדות באליכין

לצורך איתור לוכד חולדות מקצועי באליכין יש לבדוק כי הוא מחזיק ברישיון מתאים. לכידת חולדות באליכין יכולה להתבצע רק על ידי בעל מקצוע מוסמך, מורשה ומנוסה ואין בשום אופן לנסות לבצע לבד את הפעולה.

בנוסף, חשוב להקפיד על פעולה מהירה ולא להמתין זמן רב עד להגעת המדביר, שכן החולדות יכולות לגרום נזקים ניכרים בעת ההמתנה. לכן, מומלץ לוודא כי המדביר אכן נמצא קרוב למקום בו נמצא הבית, או המבנה שאתם רוצים לטפל בו.

לבסוף, יש לבדוק היטב מהי השיטה בה מתכנן המדביר שלכם להשתמש ומה הוא מתכנן לעשות עם החולדה לאחר שלכד אותה.

לכידת חולדות באליכין היא פעולה אפשרית, אבל חושב לזכור שאין היא פשוטה לביצוע. לכן יש להזמין מדביר מוסמך ומורשה, בעל ניסיון מוכח בלכידת חולדות באליכין ואף לברר כי הוא אכן מתכנן ללכוד את החולדה ואז לשחרר אותה במקום מתאים. מלבד זאת, חשוב לזכור כי חולדה נחשבת למזיק מסוכן מאוד ולכן אין לנסות ללכוד אותה באופן עצמאי. כמו כן, חשוב להזמין מדביר בהקדם האפשרי, כדי למנוע מהחולדה הזדמנות לגרום נזקים חמורים ואף להתרבות.

מי הם המזיקים הנפוצים בישראל?

תיקנים

התיקן הנפוץ והמוכר בישראל, חי בעיקר במערכות ביוב, אך גם במקומות אפלים ולחים אחרים, כמו ארונות, מרצפים, מזווים וכן הלאה. התיקן האמריקאי אינו מסוכן, אך נושא על גופו מחלות ובעיקר מהווה מטרד וגורם לתחושת גועל. הוא עשוי להיכנס לבית דרך פתחי הביוב, סדקים ופתחים בקירות ומתחת לדלתות ואף לעוף פנימה דרך החלונות. השירות שלנו של הדברת מזיקים באליכין כמובן כולל את התיקן האמריקאי.

פחות נפוץ מהאמריקאי. קטן יותר ונוהג להתמקם במקומות חמימים כמו אחורי המקרר, התנור, מנועים של מזגנים, ארונות חמימים ועוד. שיטות להדברת תיקן גרמני באליכין כוללות ריסוס, אבקה, מלכודות וג'ל.

זבובים

זהו בעצם סוג של יתוש קטן ומוצץ דם, חי במקומות קרובים לטבע, נפוץ במיוחד במקומות שיש בהם מושבות של שפני סלע. מעביר טפילי לישמנייה הגורמים למחלת שושנת יריחו ולכן חשוב להדבירו בהקדם עם הדברת מזיקים מתאימה באליכין. הצאצאים מתפתחים בתוך החול ולכם דרכי הטיפול במפגע כוללות ריסוס, טיפול בבעלי החיים בסביבת הבית, התקנת רשתות ועוד.

זהו הזבוב הנפוץ ביותר בעולם, המתפתח במצבורי צואה, אשפה ופגרי חיות. מינים מסוימים של הזבוב עלולים גם לעקוץ, אך הם בעיקר מהווים מטרד בגלל שהם נושאים על גופם מחלות ומזהמים מסוכנים, נוטים להתיישב על מזון חשוף, להטיל עליו ביצים או צואה ולהעביר מחלות קשות מאוד לאדם. הדברת זבובים כוללת טיפול במקומות הדגירה, ריסוסים ואף שימוש במלכודות שונות.

צבעו ירוק מטאלי ואי אפשר לפספס את הזמזום – חזק וטורדני שלו כשהוא נכנס אליכם הביתה. ממעט להיכנס לתוך הבתים מפני שהוא מעדיף פגרים לצורך מזון ורבייה. ריבוי זבובים אלה בסביבת הבית מהווה מטרד, אך הם גם מעבירים מחלות מעיים ויש לטפל במפגע באמצעות ריסוסים, סניטציה וטיפול במקומות הדגירה.

יתושים

זהו יתוש שהגיע לישראל בשנים האחרונות. צבעו שחור עם פסים לבנים והוא מתרבה בעיקר במקורות מים עומדים קטנים כמו תחתיות עציצים. בארצות התפוצה של היתוש, ידוע כי הוא מעביר מחלות מסוכנות שונות ומסוכנות, אך בישראל טרם דווח על מקרה הדבקה. הדברת יתוש הטיגריס האסייתי באליכין נעשית באמצעות טיפול במקומות הדגירה וריסוס.

ידוע לשמצה בשל היותו מעביר מחלת המלריה. זקוק למקורות מים עומדים גדולים לשם רבייה ולכן שיטת ההדברה האפקטיבית ביותר היא ייבוש מקומות הרבייה שלו לצד ריסוסים.

פשפשים ופרעושים

חרק קטן ועוקצני, המתמקם בין קפלי המיטה ועוקץ אנשים בעיקר בשנתם. אינו מעביר מחלות אך מהווה מטרד של ממש, מתרבה במהירות וקשה להדבירו. הדברת פשפש המיטה באליכין כוללת שימוש בקיטור, ריסוס, שואב אבק, מלכודות וריסוסים.

חרקים קטנים מוצצי דם המגיעים בדרך כלל מבעלי חיים. הפרעושים עלולים להעביר מחלות קשות וחשוב להיפטר מהם במהירות. הדברת פרעושים באליכין נעשית באמצעות ריסוס מרבצי חיות הבית, שאיבת אבק וריסוס הבית.

נמלים

קיימים בישראל מינים רבים ושונים של נמלים, ביניהן מורית נאה, מורית הבתים, בנאית ישראלית, נמלת הקציר השחורה, מורית פרעה ואפילו נמלת האש המפורסמת. רובן אינן נושאות מחלות ואינן עוקצות, אך מהוות מטרד כאשר הן נכנסות לתוך הבית, מטפסות על קירות ורהיטים, מגיעות למאגרי המזון, פוגעות בצמחי הגינה ועוד. בכולן אפשר לטל באמצעים דומים: ריסוס הקינים ואזורים שונים בבית, שימוש בג'ל רעיל ואבקת הדברה. נמלת האש דורשת טיפול מעט שונה.

מזיקים שונים

חרקים בלתי מזיקים לאדם, הפוגעים במבני עץ, עצים חיים ורהיטי עץ. ניתן להדבירם באמצעות ג'ל, ריסוס, אבקה ועוד.

נמצאות על גופם של בעלי חיים, אך מטילות אלפי ביצים, אותן יש להדביר בדרך כלל בחצר לפי מין הקרציה. מעבירות מחלות מסוכנות ולכן יש לטפל ללא דיחוי.

יצור בגודל מיקרוסקופי, הגורם לאלרגיה קשה, שיעול ואף גירוי בעור. טיפול בקרדית האבק כולל ניקוי יסודי של הבית, חשיפה לשמש, כביסה בהרתחה של מצעי המיטה ואטימת מוצרי בד בשקיות ניילון.

נכנסות לבתים כדי לחפש אחר מזון, מחסה ומקום מתאים לרבייה, מביאות איתן מחלות, יכולות לנשוך ולפגוע בילדים וברכוש, מגיעות למאגרי מזון ומזהמות אותן. ניתן להדביר את כל סוגי היונקים הללו באמצעות מלכודות, פיזור רעלים ועוד.

מתי ובאילו מקומות נזדקק לשירותיו של מדביר באליכין?

הצורך בשירותיו של מדביר באליכין, כמו הצורך בשירותיו של כל מדביר אחר, נובע כמובן בראש ובראשונה, מהצורך לסלק מזיקים כאלו ואחרים משטח מחייה מסוים שלנו, בני האדם. עם זאת, נשאלת שאלה עמוקה יותר, והיא באילו מקרים ומקומות נזדקק לשירותי הדברה אלו. ובכן, התשובה לפניכם.

כמו כן, ברור מאליו שאלו הם אינם המקרים והמקומות היחידים בהם נזדקק לשירותיו של מדביר באליכין, ואלו המוצגים לעיל מהווים רק את העיקריים שבין כולם.

1

שלב ראשון

כאשר ישנה התעוררות גדולה של מזיקים במקומות שונים בבית – במטבח, בסלון, בחדרי שינה וכו'.
2

שלב שני

כאשר ישנה התעוררות של מזיקים במשרד, לרוב חולדות ועכברים.
3

שלב שלישי

כאשר ישנה התעוררות של מזיקים בחצרות ובגנים. במקרים אלו המזיקים העיקריים יהיו נמלים, מקקים וכדומה.

אילו סוגי הדברות קיימים?

לאחר שהבנו כנגד אילו מזיקים מסייעות הדברות, וכן מתי בכלל נזדקק לשירותיו של מדביר באליכין, נוכל לעסוק בשאלה הבאה – אילו סוגי הדברות יש. כפי שנאמר קודם לכן, ישנן מספר דרכים לבצע הדברות כאשר שתיים מכלל הדרכים הן העיקריות ביותר. כל דרך יעילה ברמה אחרת, עבור קבוצות שונות של מזיקים.

הדברה כימית

אחת ההדברות הנפוצות ביותר אשר מספק מדביר באליכין היא ההדברה הכימית. הדברה זו למעשה בא לידי ביטוי, לרוב על ידי ריסוס, בעזרת חומרים כימיים אשר הורגים את המזיקים בדרך כזו או אחרת, ובכך משיגה את מטרתה – להרחיק את המזיקים מאזור מסוים. אם כן, על אף שהדברה זו יעילה מאוד, היא מזיקה לסביבה ואף לקרקע בה היא מתבצעת בשל החומרים הרעילים.

הדברה ירוקה

סוג הדברה נוסף שמספק מדביר באליכין, וכן תופס תאוצה רבים בשנים האחרונות בשל התפתחותו, הוא ההדברה הירוקה. למעשה, הדברה זו פועלת על עקרונות ידידותיים לסביבה, בניגוד להדברה כימית, ומרחיקה את המזיקים מהסביבה מבלי לגרום להם נזק משמעותי. להדברה זו מספר דרכי שימוש ביניהם ריסוס חומרים אורגניים, שימוש בעקרונות ביולוגיים ועוד.

נגן וידאו

איזה סוג הדברה הוא הטוב ביותר?

אם כן, לאחר שהבנו מהן הדרכים העיקריות הקיימות לביצוע הדברה על ידי מדביר באליכין, נשאלת השאלה באיזה דרך הדברה הכי מומלץ לעשות שימוש. ובכן, התשובה לכך אמנם אינה חד משמעית, אך ניתן לומר כי ככל שעובר הזמן, ההדברה הירוקה עולה על ההדברה הכימית מסיבה פשוטה ומובנת.

סיבה זו היא כמובן רמת הידידותיות לסביבה. מאחר שהדברה כימית אינה פוגעת אנושות רק במזיקים אלא גם בקרקע, התפתחותה של ההדברה הירוקה, ומכאן גם שמה, מהווה פתח לדרך איכותית הרבה יותר לביצוע ההדברות.

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

כיצד מדביר באליכין מבצע את ההדברה הנדרשת?

לאחר שהבנו כנגד אילו מזיקים מסייעות הדברות, וכן מתי בכלל נזדקק לשירותיו של מדביר באליכין, נוכל לעסוק בשאלה הבאה – אילו סוגי הדברות יש. כפי שנאמר קודם לכן, ישנן מספר דרכים לבצע הדברות כאשר שתיים מכלל הדרכים הן העיקריות ביותר. כל דרך יעילה ברמה אחרת, עבור קבוצות שונות של מזיקים.

שלב ראשון – היכרות והכנה

השלב הראשון בתהליך ההדברה, הוא שלב ההכנה. שלב זה מבוסס על הצורך של הלקוח בהדברה, על אופיו של המקום הנגוע במזיקים וכמובן – על סוג המזיקים. אם כן, שלב זה נועד למעשה על מנת שהמדביר יוכל להתכונן עבור ההדברה, וכן לבחור את שיטת ההדברה הטובה ביותר עבור הבעיה הנתונה.

שלב שני – הדברה

סוג הדברה נוסף שמספק מדביר באליכין, וכן תופס תאוצה רבים בשנים האחרונות בשל התפתחותו, הוא ההדברה הירוקה. למעשה, הדברה זו פועלת על עקרונות ידידותיים לסביבה, בניגוד להדברה כימית, ומרחיקה את המזיקים מהסביבה מבלי לגרום להם נזק משמעותי. להדברה זו מספר דרכי שימוש ביניהם ריסוס חומרים אורגניים, שימוש בעקרונות ביולוגיים ועוד.

הדברת מזקים - למה צריך את זה בכלל?

ומה באשר לאלו אשר אינם "חוששים, או נרתעים ממזיקים? ובכן גם עבור אנשים אלו, ביצוע הדברות על ידי מדביר באליכין הוא שירות נחוץ, זאת משתי סיבות עיקריות:

1. סיבה בריאותית – מזיקים רבים סוחבים עמם מחלות עקב מחייתם במקומות מזוהמים כגון ביובים, תעלות ניקוז וכדומה. אם כן, בכדי למנוע התפשטות מחלות בקרב בני האדם, מומלץ לבצע הדברה בכל מצב.

2. סיבה אסתטית – סיבה נוספת לבצע הדברה גם אם אין כל חשש מפני המזיקים, הוא סיבה אסתטית. המזיקים אינם מהווים מראה יפה, ועל כן הדברתם תורמת לאווירה נעימה ואסתטית יותר.

איך למצוא ולבחור מדביר באליכין?

מציאת מדביר באליכין מתבצעת בצורה הטובה ביותר באינטרנט בעזרת חיפוש צמד המילים המדובר. עם זאת, מאחר שעולים מדבירים רבים, מומלץ לסנן אותם על ידי חוות דעת חיוביות, התרשמות אישית מעבודות קודמות ובדיקת תעודות הסמכה של המדבירים השונים. כך, תוכלו לברור ולהגיע למדביר הטוב ביותר עבורכם ועבור הצורך שלכם.

כמה עולה מדביר באליכין?

מחיר השירות של מדביר באליכין משתנה מצורך אחד למשנהו בהתאם לגורמים רבים כגון סוג הצורך, קרי סוג המזיקים הבעייתיים, מאפייניו של מקום ההדברה כגון שעות הדברה אפשריות, רמת מורכבות הדברה ועוד. כמו כן, לכל מדביר באליכין מחיר השירות שונה, בהתאם לשיקוליו המקצועיים האישיים, והמחירון שהוא מספק.

מדביר מקצועי באליכין

הדברה מקצועית, או יותר נכון – מדביר מקצועי באליכין הוא בעל מקצוע חיוני.

 

החיים לצד מזיקים מכל הסוגים מוכרים לכולנו, אבל כולנו גם יודעים שיש גבול לכל תעלול וכאשר המזיקים חורגים מגבול הטעם הטוב, נכנסים לארונות המטבח, משאירים אחריהם נזקים שונים בבית, ברחוב, בשדות ובמטעים, זה הסימן לכך שצריך לערב מדביר מקצועי, או לגייס את שירותיו של מדביר באליכין כדי למנוע את המתקפה הבאה.

אם אתם זקוקים למדביר באליכין, נשמח לעמוד לשירותכם. כל מה שצריך לעשות זה להתקשר ואנחנו כבר נדאג להגיע אליכם במהירות האפשרית. אבל איך בוחרים מדביר טוב באליכין? ממה צריך להיזהר ולמה זה כל כך חשוב?

מדביר באליכין – מתי צריך להזמין אותו?

עכברים וחולדות, ג'וקים ונמלים, יתושים וזבובים, פשפשים ופרעושים – הם רק חלק ממינים רבים ומגוונים של מזיקים שונים. אלה יכולים להיכנס לבית ולהפוך את החיים מאוד לא נעימים, להרוס, ללכלך, לזהם ולהעביר מחלות.

הם יכולים לפגוע בצמחי הגינה ולהמית אפילו עצים בני עשרות שנים. הם יכולים להיכנס לשדות, מטעים וכרמים, להשמיד יבולים שלמים ולגרום נזקים כבדים.

משום כך, הזמנה תקופתית של מדביר מקצועי באליכין היא חיונית, אבל אי אפשר להזמין כל אחד… חשוב להזמין בעל מקצוע מוסמך ומורשה.

למה מדביר באליכין חייב להיות מקצועי ומורשה?

למרבה הצער, אסונות הדברה אינם זרים לרוב תושבי ישראל. כמעט כל אדם שחי כאן מספיק זמן יודע כי מדביר שאינו מקצועי יכול לגרום להרעלה חמורה ואף למוות, כפי שקרה לפני מספר שנים באליכין, כאשר שתי ילדות רכות בשנים מתו כתוצאה מהרעלה לאחר עבודה לא מקצועית של מדביר בלתי מורשה.

אין ספק כי המקרה הנורא הביא לשינויים בתחום – התקנים הוחמרו ובעלי המקצוע עושים כמיטב יכולתם לפעול בדרך הישר, אבל האחריות לאתר מדביר אמין ומקצועי באליכין, עדיין מוטלת עליכם – הלקוחות.

מדביר מקצועי ומורשה לא רק יגן עליכם ועל בני משפחותיכם מפני הרעלה חלילה, אלא גם ידע אילו חומרי הדברה מתאימים בדיוק לסוג המזיקים שממנו אתם סובלים, לסביבת המגורים שלכם, למזג האוויר ואפילו לשלבי ההתפתחות של המזיק שהשתלט לכם על החיים.

הדברה מקצועית באליכין לפי החוק

לפי החוק בישראל, מדביר באליכין, כמו בכל חלקי הארץ, חייב לבצע ניטור (פעולות שונות לאיתור סוגי המזיקים והבנת הכמויות שלהם באזור) לפני הכל. לאחר הניטור, המדביר חייב למסור את ממצאי הניטור ואת שמות חומרי ההדברה המומלצים בעיניו – ללקוח, כמו גם הוראות בטיחות, הוראות לניקיון הבית לאחר הדברה, הנחיות הכנה להדברה, אוורור ראוי לפני כניסת בני אדם לחלל המודבר, בהתאם להוראות היצרן של חומרי ההדברה.

מה עושים במקרה של הרעלה בעקבות הדברה באליכין?

אם מסיבה כלשהי אתם חושדים כי התרחשה הרעלה בעקבות הדברה יש לפנות בדחיפות לטיול רפואי. מומלץ לשוחח טלפונית, או להגיע פיזית אם אפשר לאליכין להרעלות בבי"ח רמב"ם בחיפה, לצד צילום ברור של תווית היצרן של חומרי ההדברה וכן גיליון הבטיחות.

כיצד יודעים אם התרחשה הרעלה בעקבות הדברה באליכין?

במקרה של הרעלה בעקבות הדברה חלילה, עשויים להופיע תסמינים אופייניים:

 • צריבה בעיניים
 • בחילות
 • סחרחורת
 • הקאות
 • שלשולים
חומרי הדברה המותירים ריח חזק ומסריח, עשויים להיות סימן לכך שהמדביר השתמש בחומר אסור ולכן כדאי לגלות ערנות לתסמינים אלה.

איתור מדביר מקצועי ואמין באליכין

עוד בשלב החיפושים, לפני שאתם מזמינים את המדביר להגיע אליכם הביתה, גם אם קיבלתם עליו המלצות, חשוב לתשאל אותו:

 • אילו חומרי הדברה אתה רוצה ליישם אצלנו?
 • מהם כללי הזהירות המומלצים לפני ההדברה ואחריה?
 • מתי אפשר לחזור הביתה לאחר ההדברה?
 • כיצד יש להיערך לקראת ההדברה? ועוד.

מדביר מומלץ באליכין

המלצות הן תמיד דרך מומלצת לחיו שאחר בעל מקצוע איכותי. אין כמו ניסיון של מישהו אחר, כדי לגלות אם המדביר שלכם אמין, מקצועי ויעיל. לכן כדאי לבדוק עם מכרים, חברים ומשפחה, כמו גם המלצות ברשתות חברתיות ובגוגל.

מדביר באליכין לפי סוג ההדברה

אחד הכללים החשובים בחיפוש אחר מדביר באליכין נוגע לסוג ההדברה. לפי חוק, מדבירים שונים מוסמכים ומורשים לבצע רק סוגים מסוימים של הדברות. יש מדבירים שההתמחות שלהם היא הדברה של ג'וקים ונמלים בדירות ובתי מגורים. יש מדבירים שמומחים להדברה של מכרסמים בעיקר, או בלבד.

מדבירים אחרים מוסמכים לטיפול במזיקים בחקלאות ופועלים תחת פיקוח של משרד החקלאות, נוסף על פיקוח של המשרד להגנת הסביבה, האחראי על כל המדבירים בישראל. מדבירים בגינות פרטיות צריכים להיות בעלי ידע רחב בגינון וכמובן רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה.

לוכדי נחשים וזוחלים צריכים לעבור הסמכה יסודית של רשות הטבע והגנים ואף להחזיק רישיון רלוונטי בתוקף. וכך הלאה. לכל אחד מסוג ההדברה אתם צריכים לבדוק אם המדביר שלכם מוסמך ומורשה לבצע ואף להשתמש בחומרי ההדברה שאותם הוא מעוניין להכניס אליכם הביתה.

בחירה של מדביר באליכין לפי סוג ההדברה

אמנם הבטיחות קודמת לכל, אבל אתם יכולים לבחור מדביר באליכין גם לפי סוג ההדברה שהוא מבצע. אפשר להזמין בימינו סוגים רבים של הדברות:

 • ביולוגי
 • כימי
 • אורגנית
 • ירוקה
 • ועוד

לכל אחת מהשיטות יש יתרונות וחסרונות משלה ולכן חשוב ללמוד אודות כל אחת מהשיטות ולבחור את השיטה המתאימה ביותר לתפיסת העולם שלכם, לתנאי המקום בו מתקיימת ההדברה – בגן ילדים למשל, לא מומלץ להשתמש בחומרי הדברה רעילים ולכן תיתכן העדפה של חומרי הדברה ירוקים, כדי למנוע הרעלה של ילדים.

כך גם בסביבת עצי פרי למשל, חיות בר נדירות ועוד.

מחירון שירותי מדביר באליכין

סוג ההדברה
מחיר
לכידת חולדות באליכין
החל מ - ₪ 250
הדברה נגד נמלים באליכין
החל מ - ₪ 250
הדברת דירת קרקע באליכין
החל מ - ₪ 350
הדברת פרעושים באליכין
החל מ - ₪ 350
הדברת פשפש המיטה באליכין
החל מ - ₪ 600
הדברת תיקן גרמני באליכין
החל מ - ₪ 250
הדברת מכרסמים באליכין
החל מ - ₪ 350
הדברת נמלת האש באליכין
החל מ - ₪ 350

לסיכום

בחירת מדביר מוסמך ומורשה עשויה להיות קריטית ולהשפיע ישירות על בריאותכם ובריאותם של היקרים לכם, לכן אל תתפשרו – בחרו רק מדביר באליכין עם המלצות טובות, ממקור אמין, בדקו תעודות ורישיונות ואל תתביישו לערוך בדיקה גם אודות חומרי ההדברה שהוא משתמש בהם.

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

שאלות נפוצות

יש הרבה אפשרויות וחשוב לעדכן את המדביר שהזמנתם איזו אפשרות תרצו. ישנן אפשרויות שכוללות המתה של החולדה וישנן אפשרויות הכוללות לכידה ללא המתה.

לא ניתן למנוע ב-100% את כניסת החולדות אבל כן ניתן לצמצם משמעותית את הגעתן. שמירה על ניקיון, סגירת פתחים קטנים, סגירת דלת הכניסה ועוד.

חולדות הן סוג של מכרסם בעל כושר הישרדותי גבוה מאוד ותושייה גדולה לא פחות. התכונות האלה של החולדות מקשות פעמים רבות עלינו בלכידתן ותפיסתן.

לכידת חולדה באליכין מומלץ לעשות רק עם מדביר המוסמך לעבודה זו. בין אם מדובר בלשים רעל שלא יסכן אתכם או למקם את המלכודות במקום הנכון – המדביר ידע לעשות זאת מצוין. מוזמנים להתקשר למדבירים שלנו ולהזמין עכשיו!

שירותים נוספים באליכין