לכידת נחשים וזוחלים בשדות מיכה

לוכדי נחשים מקצועיים יודעים כי בכל רגע נתון הם יכולים לקבל שיחת טלפון עם בקשה להגיע ללכוד נחש, שפלש לבית ומאיים על הדיירים. לכן לוכדי נחשים מקצועיים מקפידים להיות זמינים 24 שעות ביממה, כדי שיוכלו לתת מענה לבעיה דחופה ומסוכנת בכל רגע נתון. אם גם אתם זקוקים ללוכד נחשים וזוחלים בשדות מיכה, צרו עמנו קשר בהקדם ונשמח להחזיר לכם את תחושת הביטחון והשלווה בבית שלכם.

 

לוכד נחשים וזוחלים מומלץ בשדות מיכה

לוכדי נחשים וזוחלים בעלי הכשרה והסמכה רלוונטיים, יודעים כי מרגע שקיבלו התראה על נחש המאיים על בני הבית, הם צריכים להגיע במהירות האפשרית. מעבר לגורם אמיתי של סכנה מוחשית לבני הבית, נחש שנמצא בין כותלי הבית גורם למתח רב, חשש ואף חרדה ובצדק. למרות כל זאת, אם נקלעתם למצב שאתם זקוקים ללוכד נחשים, או זוחלים, חשוב לעצור לרגע ולוודא שהלוכד שאתם רוצים להזמין הוא אכן מקצועי, מוסמך ומורשה לעסוק במקצוע, כדי להבטיח שפעולתו תיעשה במקצועיות, תוך נקיטת כל אמצעי הבטיחות הנדרשים להגנה על בני הבית.

 

סוגי זוחלים שכדאי להזמין עבורם לוכד נחשים וזוחלים

נחשים הם חלק ממשפחת הזוחלים, עליה נמנים גם לטאות וצבים. בישראל קיימים תשעה מיני נחשים ארסיים ועוד מינים רבים של נחשים לא ארסיים, אך מיני הזוחלים האחרים בישראל אינם ארסיים ואינם נחשבים מסוכנים לאדם כלל. יתרה מכך – הם נחשבים לבעלי חיים מוגנים – אסור לפגוע בהם. למעשה, הימצאות זוחלים שאינם ארסיים בקרבת הבית ואף בתוך הבית, עשויה להיות מועילה מאוד:  לטאות ניזונות מחרקים – כך שהן מדבירות טבעיות מצוינות ואילו נחשים שאינם ארסיים הם מדבירים מצויינים של מזיקים כמו עכברים וחולדות. הם גם טריטוריאלים, כך שהם מרחיקים מסביבת הבית גם את הנחשים הארסיים.

 

מתי צריך להזמין לוכד נחשים וזוחלים בשדות מיכה?

לוכד נחשים וזוחלים בשדות מיכה הוא מקצוע הדורש הכשרה והסמכה מיוחדת מפני שלוכד נחשים צריך לדעת כיצד להתמודד עם נחשים ארסיים ומסוכנים, מבלי להיפגע, תוך שהוא שומר גם על ביטחונם של בני הבית ולבסוף – אפילו על בטיחותו של הנחש. לכן – בכל מקרה של התקלות בנחש, אסור בשום אופן לנסות לזהות אם הוא ארסי או לא, אסור בשום אופן לנסות לגעת בו או ללכוד אותו – יש לקרוא מיד ללוכד נחשים מוסמך ומורשה.

 

אילו זוחלים יכולים לפלוש לתוך הבית חוץ מנחשים?

בישראל מגוון גדול של לטאות, כולן מוגנות על פי חוק וחלקן אף מצויות בסכנת הכחדה. הלטאה הנפוצה ביותר בבתים בשדות מיכה היא שממית. יש כמה מינים של שממיות בישראל, כולן עדינות ובלתי מזיקות, ודאי שהן לא ארסיות. שממיות נוהגות לטפס על הקיר ולחפש חרקים למאכל. לכן נוכחותן נחשבת רצויה בבתים רבים ובתרבויות מסוימות אף נחשבת סגולה למזל טוב. יחד עם זאת, אם יש לכם בבית שממיות ואתם מעוניינים לסלק אותן, תוכלו לקרוא ללוכד נחשים וזוחלים בשדות מיכה, או לפזר ברחבי הבית טיפות של שמן אתרי חזק, שירחיקו את השממיות העדינות. בנוסף, זוחלים זקוקים לחום. לכן אם תקררו היטב את הבית, תגרמו להם לצאת.

 

כיצד מתבצעת לכידת נחש על ידי לוכד נחשים וזוחלים בשדות מיכה?

לוכד נחשים מקצועי מחזיק בציוד, בגדי מגן, כלי לאחסון הנחש וכלי עבודה מתאימים ללכידת נחשים וזוחלים. ברגע קבלת הקריאה, הלוכד יוצא לדרך במהירות כדי להספיק ללכוד את הנחש לפני שיספיק להסתתר ולהיעלם. הלוכד בודק את השטח לאורכו ולרוחבו, תוך שהוא מתמקד במקומות המסתור האופייניים לנחשים, כמו רהיטים ישנים, גרוטאות בחצר, מחסנים מלאי ציוד, צמחיה עבותה בחצר ועוד. לוכד נחשים מקצועי יודע, שיש להזיז בזהירות רבה את הפריטים, מפני שאולי מסתתר בתוכם נחש ארסי. אך אם הנחש אכן נמצא שם, הוא ינסה לברוח ויעניק ללוכד הזדמנות לתפוס אותו. זוהי פעולה הדורשת מיומנות גבוהה, תוך שמירה על כללי בטיחות וזהירות מחמירים, מפני שנחש המנסה להימלט הוא יצור זריז וגמיש במיוחד וחשוב לזכור שהוא גם עשוי להרגיש מאוים ולכן ינסה לנשוך, או להכיש.

 

עד שהלוכד הגיע הנחש נעלם – מה עושים?

אם הצלחתם לצלם את הנחש לפני שנעלם – תוכלו להקל במידה רבה על עבודתו של הלוכד, כי הוא יוכל לזהות אם מדובר בנחש ארסי. נחש שאינו ארסי יכול להשאיר בחצר הבית מפני שהוא משמש מדביר טבעי נגד עכברים וחולדות ואף מרחיק מהחצר נחשים ארסיים. במהלך החיפוש, הלוכד ינסה למצוא סימנים המעידים על הימצאות של נחש בסביבה כדי להעריך את גודל הסכנה ואת מיקומו של הנחש, יבדוק היטב את הבית ואת סביבתו החיצונית ויפעל ככל יכולתו כדי לאתר את הנחש, או להבטיח שהנחש נמלט מספיק רחוק ואינו מאיים יותר על בני הבית.

 

מה עושים במקרה של הכשה?

הכשה על ידי נחש מתרחשת רק כאשר הנחש מרגיש שהוא בסכנה. לכן הדבר הראשון שיש לעשות אם נתקלים בנחש הוא להבהיר לו שאתם לא מתכוונים לפגוע בו: יש להתרחק ממנו באיטיות רבה, ללא תנועות פתאומיות. יש לפתוח את דלת הבית ולפנות את דרכי הגישה אליה כדי לאפשר לנחש לברוח החוצה. אם הנחש הכיש מישהו מבני הבית יש להתקשר מייד לשירותי החירום ולהבהיל את המטופל לטיפול. כדי ששירותי ההצלה ידעו איזה נסיוב לתת למטופל – כדאי להביא אתכם תמונה של הנחש. חשוב לשמור על שלווה ככל האפשר, כדי לא להחמיר את מצב המטופל. אפשר לשים קרח על מקום ההכשה כדי להאט את זרימת הדם והתפשטות הרעל. במקרה של הכשה כל שניה היא קריטית ולכן חשוב להביא את המטופל מהר ככל האפשר לטיפול רפואי מקצועי בבית חולים.

 

לסיכום

לכידת נחשים וזוחלים בשדות מיכה היא עניין לאנשי מקצוע מוסמכים ומורשים, שמכירים את בעלי החיים היטב ויודעים כיצד להתנהל איתם. אם גם אתם זקוקים ללוכד נחשים וזוחלים בשדות מיכה, אל תהססו – התקשרו אלינו ונגיע במהירות האפשרית.