לכידת עכברים בתפרח

עם התפתחות התודעה בישראל לתחום צער בעלי חיים, כמו גם לנושא איכות הסביבה, התפתחו גם שיטות הומניות להרחקה של מזיקים שונים, שאינן כוללות שימוש ברעלים, המתה של בעלי חיים שונים ופגיעה בסביבה. אנשים רבים מעדיפים לטפל במזיקים, גם אם אלה מהווים מטרד של ממש, באמצעים זהירים, שמהווים חלופה נקיה והומנית להמתה ושימוש ברעל ולכן מדבירים מקצועיים בימינו מאפשרים ללקוחותיהם לבחור בשיטות חלופיות להרחקה של עכברים, בין היתר. אם יש לכם בעיה של עכברים, אבל אתם מעוניינים להרחיק אותם ולא להדביר אותם, אל תתמודדו לבד עם הבעיה, התקשרו להזמנה של עזרה מקצועית, על ידי מדביר מוסמך, שירחיק לכם את המזיקים מהבית לטווח ארוך.

 

לכידת עכברים בתפרח – למה זה עדיף על הדברה רגילה?

הדברה של מזיקים גדולים, כמו עכברים, יכולה להיות קשה מאוד עבור אנשים מסוימים ואף מאוד לא נעימה במקרים מסוימים:

  • הדברה רגילה כוללת פיזור של רעלים בסביבת המגורים, יכולה להוות סכנה לילדים קטנים ולחיות מחמד, כמו גם לבעלי חיים אחרים בסביבה, כמו ציפורים ולטאות למשל.
  • הרעלה של העכברים באמצעות חומרי הדברה רגילים, גורמת להם להרגיש לא טוב. הם הולכים לחפש מסתור ולבסוף עלולים למצוא את מותם בתוך חור בקיר, צינור נסתר, פתח ביוב, או מקום אחר שבו הפגר הקטן מפיץ ריח נורא ואף מושך מזיקים נוספים.
  • הרג של עכברים, למרות שהם נחשבים מזיקים, עשוי להיות קשה עבור אנשים מסוימים ולכן קיימים פתרונות חלופיים, יעילים לא פחות.

 

למה כדאי להזמין לוכד עכברים מקצועי בתפרח?

אם יש לכם בבית עכבר אחד, או אפילו שניים, תוכלו לנסות ללכוד אותם בכוחות עצמכם, בעזרת מלכודות מיוחדות, שעכברים נכנסים לתוכם ולא יכולים לצאת. לאחר מכן תצטרכו רק לקחת את העכברים למקום רחוק מספיק, כדי שהם לא יוכלו לחזור משם. מנגד, אם העכברים הספיקו להתרבות ואף לקבוע את מושבם אצלכם בבית, או בבית העסק, לכידה יעילה שלהם עשויה להיות משימה מורכבת מאוד. לוכד עכברים מקצועי יכול להשתמש באמצעים מקצועיים העומדים לרשותו, כדי ללכוד מספר גדול של עכברים ביעילות, בזמן קצר, לקחת את כולם ולשחרר אותם הרחק ממקום מגורים, בסביבה טבעית מתאימה לעכברים.

 

למה חשוב להרחיק עכברים מסביבת הבית בתפרח?

עכברים נחשבים בין המזיקים הטורדניים והמסוכנים ביותר, המגיעים לסביבת המחיה של בני אדם. הם נושאים על גופם טפילים ומחלות מסוכנות, הם יכולים לנשוך ולהעביר מחלות דרך הנשיכה, לפזר צואה ושתן ברחבי המטבח, כאשר הם מחפשים אחר מזון, לכרסם חוטי חשמל, כמו גם חפצים שונים בבית ולבחור אתרי קינון שאתם ממש לא רוצים לפגוש בהם משפחה של עכברים בהפתעה.

 

לכידת עכברים בתפרח – הדרך הבטוחה להיפטר מהמטרד 

עכברים חיים בקרבת בני אדם כנראה מאז ומעולם. לצד התפתחות טכנולוגיות ותפיסות שונות אצל המין האנושי, התפתחו גם שיטות שונות ומגוונות להרחקה, לכידה, הרעלה והדברה של אוכלוסיות גדולות של עכברים, כדי להתמודד עם הבעיות שהם מביאים איתם. אם עד לפני כמה עשורים, נהגו לפזר רעל עכברים ברחבי השכונות, הרי שכיום זהו מנהג שאינו מקובל יותר, בעיקר בשל הסכנה הנשקפת לחיות מחמד ולילדים קטנים הנחשפים לכדוריות הרעל המפוזרות ללא השגחה במקומות ציבוריים.

אך זו לא הסיבה היחידה. לאחר ההרעלה, העכברים הולכים לחפש מקום מסתור, כי הם חשים פגיעים וחלשים. הם מתים במקומות מסתור שונים, אליהם קשה מאוד להגיע כדי לפנות את הפגרים הקטנים וכך ממשיכים להוות מטרד חמור גם לאחר מותם – החל בצחנה נוראית וכלה בבעלי חיים שעלולים לנסות לאכול את הפגרים ולסבול בעצמם מהרעלה קשה. לכן, עם השנים, החלו להשתמש יותר בשיטת לכידה מקצועית של עכברים בתפרח, כדי למנוע את כל תופעות הלוואי החמורות המגיעות לאחר הרעלה של עכברים.

 

לכידת עכברים בתפרח – כל השיטות

הרעלה לא היתה השיטה היחידה ששימשה לטיפול, או הדברה של עכברים. מלכודות דבק ומלכודות קפיץ היו גם הן נפוצות למדי עד לא מזמן, כאשר בשני המקרים נגזר על העכברים מוות מייסר, ארוך וקשה, שרוב האנשים מעדיפים להימנע ממנו.

לכן התפתחו שיטות מתקדמות וחכמות ללכידת עכברים, המאפשרות לטפל בבעיה לפני שהיא מחמירה, אך גם אם העניינים יוצאים מכלל שליטה – מדביר מקצועי ומוסמך יכול לטפל בהם, אם יש ברשותו אמצעים מתאימים.

  • ניתן להשתמש במלכודות חשמל הממיתות במהירות וללא כאבים את העכברים
  • ניתן להשתמש במלכודות גז, שגורמות לעכבר לאובדן מהיר של הכרה ומוות מהיר לאחר מכן.
  • ניתן להשתמש בחומרי הדברה הפוגעים בעכברים בלבד, בלי לפגוע בבעלי חיים או צמחים אחרים.

 

השיטה ההומנית ביותר ללכידה והרחקה של עכברים בתפרח

 מדבירים רבים, בעקבות ביקוש שהגיע מהשטח, עברו לעבוד בשיטה שמתמקדת נטו בלכידה של עכברים חיים ושחרור שלהם בסביבה טבעית ומתאימה להם. המדביר משתמש במלכודות ופתיונות, מציב אותן במקומות אסטרטגיים ולוכד מספר גדול של עכברים תוך זמן קצר. לאחר מכן, כל שנותר לו הוא לקחת את העכברים שנלכדו ולשחרר אותם במקום מרוחק.

  • כדאי לוודא שהמדביר שלכם מתחייב גם לחזור ולשחרר את העכברים כחלק מהעיסקה, לפני שתזמינו את שירותיו, ודאי לפני שתשלמו לו. בדקו כי החלק השני של הרחקת העכברים כלול במחיר.
  • אם אתם חושדים, אבל לא בטוחים שיש לכם עכברים בבית – חפשו את הגללים הקטנים השחורים שלהם. הם ודאי יהיו מפוזרים במקומות אסטרטגיים ברחבי המטבח.

 

לסיכום

לכידת עכברים הולכת ותופסת את מקומה המסורתי של הדברת עכברים באמצעים כמו רעל, או מלכודות אכזריות מסוגים שונים. זהו פתרון הומני, ירוק ובטוח להרחקה של אחד המזיקים הקשים ביותר בסביבת האדם. אם אתם צריכים לכידת עכברים בתפרח מהבית, או מהעסק, אל תחכו שיהיה מאוחר – התקשרו עכשיו והזמינו הרחקה מקצועית.