מדביר מומלץ

✔️ מדביר מומלץ

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי ההדברות

✔️ טכניקות הדברה חדישות ומתקדמות

✔️ מדביר מומלץ בעל רישיון המשרד להגנת הסביבה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום ההדברות

✔️ הדברה אקולוגית ששומרת על הסביבה

לשירותי מדביר מומלץ חייגו:

077-804-2206 📞

 

מדי שנה, בתחילת הקיץ, מגיעים נחילי חרקים ומזיקים שונים מכל הסוגים לסביבת הבית, גורמים לנזקים שונים, פוגעים באדם, בצמחים ובבעלי חיים ובעיקר מהווים מטרד. לכן הדברה נחשבת פעולה חיונית באקלים החם של ישראל. יחד עם זאת, חשוב לקחת כמה רגעים כדי לבחור בתבונה לפני שמזמינים מדביר מומלץ. החלטתם שהגיע הזמן להזמין מדביר? אל תקחו סיכונים! התקשרו אלינו וקבלו מדביר מומלץ ומוסמך, שיגיע לטפל בבעיה באופן מקצועי ובטיחותי.

מדביר מומלץ במרכז

מדביר מומלץ בצפון

מדביר מומלץ בדרום

מדביר מומלץ בשרון

מדביר מומלץ בחיפה

מדביר מומלץ בירושלים

מדביר מומלץ ביהודה ושומרון

 

למה חשוב לבחור מדביר מומלץ?

מזיקים קיימים בשפע בישראל – מאות סוגי חרקים, פרוקי רגליים שונים ומשונים, מכרסמים, עופות, טפילים מחוללי מחלות מסוגים שונים יכולים להגיע לסביבת המגורים והמחיה של בני האדם ולגרום פגיעות קשות. הטיפול בהם צריך להיות ממוקד, מפני שקיימים חומרים שונים ושיטות הדברה שונות לכל סוג של מזיק.

בנוסף ואף חשוב מכך, חומרי הדברה הם לרוב חומרים רעילים ומסוכנים מאוד, שיכולים לגרופ פגיעה ישירה, או עקיפה לפני אדם, בעלי חיים, צמחים ולסביבה. לכן הזמנת מדביר מומלץ חייבת להיות מלווה בבדיקה יסודית, שתבטיח לכם טיפול הדברה מקצועי, על ידי מדביר מוסמך ומורשה, שישמור על הבטיחות ועל הבריאות שלכם.

 

קווים מנחים לבחירת מדביר מומלץ

 • בדקו מספר אפשרויות – בחרו את אלה המתאימים ביותר לדרישות, לצרכים ולתקציב שלכם.
 • בדקו שיש רשיון הדברה – לחברה וגם למדביר שמגיע אליכם. מדביר מומלץ חייב לעבור הכשרה מקצועית ולעבוד בפיקוח המשרד להגנת הסביבה, או משרד הבריאות. אם אין לו מסמכים רשמיים המעידים על כך, כנראה שעדיף לחפש מדביר אחר.
 • בחרו מדביר עם המלצות – העדיפו מדביר שיש לו המלצות מאנשים שאתם מכירים, אך אל תוותרו בשום אופן על רישיונות מתאימים.
 • אחריות – מדביר מקצועי יתן לכם אחריות על העבודה במשך תקופה מוגדרת ברוב המקרים. בדקו עם המדביר שלכם אם הוא מעניק אחריות כזאת. משמעות הדבר היא שאם הבעיה תחזור לפני פרק הזמן הנקוב, המדביר יחזור לבצע את הפעולה שוב ללא תשלום נוסף.
 • הכנות לפני הדברה – בדקו אם המדביר שלכם יודע לתת לכם הנחיות מפורטות לגבי הכנת הבית להדברה, משך הזמן שיש להתרחק מהבית, כיצד לטפל בבית לאחר ההדברה ולפני שתחזרו אליו וכיצד למנוע את שובם של המזיקים אל הבית בעתיד.
 • אמצעי מיגון ובטיחות – מדביר מומלץ צריך להגן גם על עצמו בעת העבודה ולכן יש לצפות שהוא יגיע אליכם כשהוא לובש בגדים מתאימים וציוד מיגון, המעידים על מקצועיות.
 • מחיר – אל תתפתו למחירים נמוכים מדי – הם עשויים להעיד על עבודה לא מקצועית, או בחירה בחומרי הדברה לא איכותיים.
 • ביקור מקדים – במקרים רבים המדביר מגיע לביקור מקדים כדי להיערך להדברה באופן אופטימלי. זו ההזדמנות שלכם להעריך אותו כראוי ולבדוק אם הוא מקצועי במידה הראויה.

 

הוזלה של עבודות הדברה

כאמור מעלה, מחירים זולים עשויים להעיד על מדביר לא מקצועי, או על שימוש בחומרי הדברה באיכות ירודה, אבל גם אם אתם בוחרים לעבוד עם מדביר מומלץ ואיכותי שנוקב במחירים גבוהים יחסית, תוכלו להוזיל את העלויות אם תזמינו חבילה של הדברה משולבת (למשל נגד תיקנים ונמלים באותו הזמן, או נגד מספר מזיקי עצים במקביל וכן הלאה), או אם תזמינו מראש טיפולי הדברה וטיפולי מונעים במסגרת תכנית ריסוס שנתית. חתימה על חוזה תקופתי, או על הדברה משולבת צפויה להוזיל משמעותית את העלויות.

 

מדביר מומלץ – איזו הכשרה הוא צריך לעבור?

מדביר מומלץ הוא מדביר המחזיק ברישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. לצורך קבלת הרישיון, המדביר צריך לעבור קורס של חודשיים מטעם המשרד להגנת הסביבה, או מטעם משרד הבריאות. בנוסף, מדביר מורשה חייב להחזיק בתעודת יושר, מפני שהוא צריך לקבל את אמונכם המלא, כדי להיכנס אל הבית שלכם – כאשר אתם לא נמצאים ולבצע את עבודת ההדברה.

בקורס מורשה למדבירים, המדביר לומד על סוגי החומרים, התאמה של החומרים לסוגי המזיקים השונים, דרכים בטוחות לשימוש בחומרים מסוכנים, הבדלים בין הדברת בית להדברת בניין, הדברת שדה חקלאי לעומת גינה פרטית ועוד.

אבל אולי החשוב יותר מכל – הוא לומד כיצד להגן על בני אדם, בעלי חיים, צמחים וסביבה – מפני נזקים חמורים שעלולים להיגרם בעקבות שימוש לקוי בחומרי הדברה.

מדביר שעובד ללא רישיון עובר על החוק וצפוי לעונשים אם יתפס.

 

היתרים שונים להדברות שונות

מדבירים מומלצים צריכים להחזיק בהיתרים מתאימים לסוג עבודת ההדברה שהם מבצעים ולכן המשרד להגנת הסביבה מנפיק סוגים שונים של היתרים:

 • היתר להדברת חרקים
 • היתר להדברת מכרסמים
 • היתר איוד מוגבל
 • היתר איוד בלתי מוגבל

 

סוג ההיתר צריך להופיע על הרישיון והוא מעיד על סוגי ההדברה שהמדביר רשאי לבצע. בנוסף, חשוב לדעת כי מדביר מומלץ עם מומחיות בהדברת חרקים לא תמיד יודע כיצד לבצע ביעילות הרחקה של יונים, או לכידת נחשים (במקרה כזה דרוש היתר ספציפי המונפק על ידי רשות הטבע והגנים, לאחר הכשה מיוחדת בלכידת נחשים).

זאת ועוד – מדבירים העוסקים בטיפול במזיקי עצים, מחלות, פטריות והדברת עשבים בגינה הם בדרך כלל גננים מומחים עם הסמכה נוספת לעיסוק בטיפול בעצים וצמחים וחשוב לאתר בעל מקצוע מתאים לטיפול בצמחים כדי למנוע נזק חמור יותר לגינה שלכם.

 

אישורים נוספים שכדאי לבדוק אצל מדביר מומלץ

חברות הדברה רבות לא מסתפקות בהיתרים הסטנדרטיים של המשרד להגנת הסביבה ודורשות מהמדבירים שלהן לעבור גם קורס עזרה ראשונה לנפגעי רעלים, קורס בטיחות, קורס עבודה בגובה ועוד.

 

לסיכום

מקצוע ההדברה הוא אחד המורכבים בעולם התעסוקה בגלל השימוש ברעלים מסוכנים, שעלולים לפגוע בבני אדם וסביבה. כמו כן, הדברה היא תחום עצום שיש ללמוד אותו היטב, כדי להכיר את כל סוגי המזיקים ואת הדרכים הנכונות לטפל בהם. לכן, כשאתם מזמינים מדביר מומלץ – אל תהססו ואל תחששו לבקש לראות את ההיתרים והרישיונות הרלוונטיים לסוג ההדברה הנחוץ.