ריסוס בגובה על ידי במת הרמה

חקלאים רבים עושים שימוש בבמות הרמה על מנת לרסס עצים וצמחייה מעל גובה של 6 מטר.

המאמר יעסוק בריסוס בגובה ובכללי הבטיחות באמצעות במת הרמה.

 

שימוש בבמת הרמה במטעים

חקלאים שמטרתם להדביר את המטעים שלהם, לקטוף או לגזום, נעזרים בבמות הרמה. בין אם פעולת הריסוס נעשית במטע ובין אם נעשית בפרדס או בכרם, ניתן להתאים את סוג במת ההרמה הנחוצה ולהתחיל בתהליך הריסוס. לדוגמה: עצי תמר יכולים להגיע לגובה של מעל 6 מטר, ועל מנת להגן עליהם מפני מזיקים, נדרש ריסוס בלחץ הידראולי. כאשר העובד צריך לבצע את הריסוס, הוא עומד על במת הרמה המגיעה לגובה אשכולות התמרים. במות ההרמה השונות יכולות להגיע גם לטווחי מהירות שונים, וניתן להתאימן לצרכים באמצעות הפעלה אוטומטית, מערכת בטיחות וזרוע קדמית או אחורית.

 

כיצד לבחור במת הרמה לצורך ריסוס?

במות הרמה צריכות להיות מותאמות לתנאי השטח, למשקל ולגובה הנדרש על מנת לבצע ריסוס אופטימלי. ניתן להיעזר בבמת הרמה חשמלית, במה הידראולית, במה ניידת או נייחת והכל בהתאמה אישית. כדי להתאים את במת ההרמה הרלוונטית לריסוס, יש לפנות לחברה אמינה ומקצועית, המספקת במות הרמה. חברת ליפטר היא דוגמה טובה לחברה בעלת ניסיון וותק המעניקה שירותים כאלו. הצרכים של הלקוחות חשובים. כאשר המטרה היא נשיאת משקל גדול, יש להתאים במת הרמה גדולה. כאשר יש צורך בבמת הרמה המגיעה למקומות סבוכים על מנת לרסס בין העצים, יש להתאים ללקוח במת הרמה מספריים וכן הלאה.

 

כללי בטיחות בעת ריסוס מבמת הרמה

בראש ובראשונה מפעיל במת ההרמה חייב להיות בעל רישיון נהיגה B ומעל גיל 18. הוא חייב לעבור הדרכה לעבודה בגובה והדרכה מהחברה המשכירה את במת ההרמה. הבמה עצמה חייבת להיות תקינה ומתוחזקת באופן תקופתי. יש להתאים את הבמה למספר העובדים ולמגן אותם. כאשר מבצעים באמצעות במת ההרמה ריסוס, צריך להגן על הידיים בכפפות מיגון, על העיניים באמצעות משקפי מגן, ועל הראש באמצעות קסדה כיוון שעובדים בגובה. חובה ללבוש רתמה המחוברת לנקודת העוגן של במת ההרמה ולנעול נעלי בטיחות. על מנת שהריסוס ייעשה באופן בטיחותי, חייב לעמוד אדם נוסף שישלוט מהקרקע על הנעשה ויהיה פנוי לחילוץ במקרה חירום. במת ההרמה חייבת להגיע לגובה של 5 מטר ומעלה כאשר בסביבה עמודי חשמל עם מתח גבוה. כדי לנייד את הבמה בצורה בטיחותית, אין לנייד אותה כאשר היא מורמת ועליה נמצאים עובדים. ישנם גם מקרים בהם לבמה יש מנגנון המאריך אותה. כאשר יורדים ממנה, יש להקפיד ולסגור את המנגנון בזמן הירידה. לסיכום, חובה להתאים את סוג במת ההרמה לגובה מעל 6 מטר לצורך הריסוס ולא לחרוג ממספר האנשים שניתן לשנע עליה. כך תשמרו על תקינות הבמה ובטיחותם של העובדים.

 

מנוף מנוף