ריסוס ג'וקים בשרון

✔️ ריסוס ג'וקים בשרון

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי הריסוסים

✔️ טכניקות ריסוס חדישות ומתקדמות

✔️ מדביר מומלץ בעל רישיון המשרד להגנת הסביבה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום ריסוס ג'וקים בשרון

✔️ הדברה אקולוגית ששומרת על הסביבה

לשירותי ריסוס ג'וקים בשרון חייגו:

077-804-2206 📞

 

ג'וקים – הכינוי העממי לתיקנים, או מקקים, הוא כינוי לבעל חיים שאף אחד לא ממש אוהב… קיימים בשרון סוגים שונים של ג'וקים, לכל אחד מהם מאפיינים שונים ולכן גם שיטות שונות להדברה ואפילו חומרי הדברה שונים. יחד עם זאת, סוגים שונים של ריסוס נגד ג'וקים בשרון עשויים להתאים לשלושת הסוגים העיקריים של המזיק.

יש לכם ג'וקים בבית? רוצים לטפל בבעיה ולקבל שקט לטווח ארוך? התקשרו אלינו בהקדם והזמינו ריסוס ג'וקים בשרון לטיפול יסודי ומקיף.

 

ריסוס ג'וקים בשרון – סוגים שונים של ג'וקים

ג'וקים הם כאמור, תיקנים. חרקים גדולים יחסית, חלקם בעלי כנפיים ויכולים לעוף וחלקם ללא יכולת תעופה, אבל ללא יוצא מן הכלל – הם אורחים בלתי רצויים בכל מקום אליו הם מגיעים.

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי סוגים שונים של תיקנים צריכים הדברה מסוג מעט שונה, בעיקר בגלל מאפיינים והתנהגות אופיינית.

משום כך, אם מצאתם בבית תיקנים ואתם רוצים להזמין הדברה, כדאי לנסות לזהות לפני כן את סוג התיקנים, כדי שתדעו מה לבקש מהמדביר שלכם.

 

תיקן אמריקאי בשרון

זהו כנראה התיקן המוכר ביותר וגם המתאים ביותר לכינוי המוכר – ג'וק.

תיקן גדול וחום, בעל כנפיים, יכול לעוף לתוך הבית דרך החלונות, אך נכנס לרוב דרך מערכת הביוב.

תיקנים אמריקאים אוהבים את הביוב בגלל הלכלוך הרב שמספק להם שם מזון, בגלל הלחות הגבוהה המספקת להם סביבת מחיה אידיאלית ובגלל החושך והשקט, המאפשרים להם להתרבות ללא הפרעה.

חיבתם הגדולה לחיים בביוב, היא גם הסיבה העיקרית לכך שהם נחשבים מזיקים – הם נושאים על גופם מזהמים ומחוללי מחלות מסוגים שונים, מביאים איתם את כל הטוב הזה למזון שהם מטפסים עליו במטבח שלכם ולכל מקום אחר שאליו הם מגיעים.

זוהי כנראה הסיבה העיקרית לסלידה העזה שחשים רוב האנשים לגבי ג'וקים בשרון, כי למעשה, הם אינם מסוכנים לאדם בשום צורה אחרת.

חד עם זאת, יכולת ההישרדות הגבוהה שלהם, לצד המראה הבלתי נעים שלהם והנטיה שלהם לחיות במקומות מזוהמים, הפכו אותם ליצורים מעוררי אימה אצל לא מעט אנשים ואין בית בישראל שבו הם נחשבים אורחים רצויים.

 

ריסוס נגד תיקן אמריקאי בשרון

כאמור, תיקן אמריקאי חי בעיקר במערכות הביוב ומשם מגיע לבתים ולבתי עסק דרך פחי הביוב. לכן, הפעולה הבסיסית ביותר שיש לבצע היא הדברה של פתחי הביוב.

פעולה זו נהוג לבצע באופן מסודר בבתים פרטיים, או בבנייני מגורים וכמובן גם במבני ציבור, מסחר ותעשיה.

מלבד זאת, ריסוס ג'וקים בשרון, אם מדובר על תיקן אמריקאי, נעשה גם על ידי ריסוס הבית בחומר הדברה ייעודי, מתאים במיוחד לתיקן אמריקאי כדי להבטיח שלא תהיה לו סיבה לחזור אל הבית וכדי להבטיח שהתיקנים שכבר נכנסו, לא ישרדו עוד זמן רב.

אם מדובר על הדברה של בניין דירות, יש לרסס גם את חדרי המדרגות כדי להבטיח שתיקנים לא ישוטטו ברחבי הבניין.

 

תיקן גרמני בשרון

תיקן גרמני הוא קטן יותר מתיקן אמריקאי, צבעו חום בהיר ויש לו פסים כהים על החזה.

יש לו כנפיים, כמו לתיקן האמריקאי, אבל בניגוד אליו הוא לא יכול לעוף.

בניגוד לתיקן האמריקאי, תיקן גרמני לא חי בביוב ובמקומות לחים אחרים, אלא דווקא במקומות חמים ויבשים, שיש בהם מזון בשפע ולכן המטבח הוא המקום האידיאלי עבור סוג זה של תיקן, להקים בו את משכן הקבע שלו.

תיקנים גרמנים אוהבים להסתתר בתוך ארונו המטבח, בעיקר כאשר מדובר על ארונות ישנים ומתפרקים, שם יש מקומות רבים להסתתר בהם, או מאחורי מקררים. הם נפוצים במיוחד למרבה הצער במטבחים תעשייתיים, כמו מטבחים של מסעדות ובתי מלון ולכן מתאימה להם שיטת הדברה ספציפית מאוד, שלא פוגעת במכשירי החשמל, בתוכם מסתתרים לעיתים התיקנים, וכן אינה מרעילה את המזון והכלים הנמצאים במטבחים.

 

ריסוס נגד תיקן גרמני בשרון

תיקן גרמני חי כאמור בעיקר במטבחים.

משום כך, נהוג להדביר אותו בעיקר עם פתיונות ג'ל, או באמצעות אבקה, שאינה מתפזרת ואינה מלכלכת את המטבח כולו בחומרים רעילים.

פתיונות ג'ל פועלים לעיתים לאט יותר מאשר ריסוס ג'וקים, אבל הם יעילים לא פחות ולעיתים אף יותר, בייחוד במקרה של תיקן גרמני, או תיקן פסים למשל, שמקומות המסתור שלהם קשים מאוד לאיתור וכמעט לא ניתן להגיע אליהם.

באמצעות פתיונות ג'ל אפשר להגיע בקלות אל התיקנים בלי מאמץ ולהביא להדברה מלאה שלהם באופן יעיל.

 

תיקן מזרחי בשרון

תיקן מזרחי דומה בגודלו לזה של תיקן גרמני, כלומר קטן יותר מהתיקן האמריקאי.

בניגוד לתיקן גרמני, לתיקן גרמני יש צבע חום כהה עד שחור, הוא נוהג להסתתר במקומות אפלים, רצוי ליד פחי אשפה, אין לו כנפיים, אך הוא קטן וזריז ולכן קשה ללכוד אותו.

 

תיקן פסים בשרון

תיקן פסים הוא חרק קטן, חייו קצרים והוא עדין ופגיע יחסית.

צבעו חום ועל גבו פסים חומים כהים. יש לו כנפיים, אך הוא לא יכול לעוף.

פעיל בעיקר באביב ובקיץ, מחבב במיוחד מחסנים, ספריות ומשרדים עם ניירת ישנה שנערמת על המדפים. ידוע כאוכל קרטונים ונייר. בבית אפשר למצוא אותו בחדרים עמוסי ספרים ישנים, בתוך מגירות ומתחת לנייר המכסה את המדפים.

 

הדברת תיקן פסים בשרון

לא ניתן לרסס תיקן פסים בשרון, בשל החשש שהחומר יפגע בניירות יקרי ערך, בתוכם שוכן התיקן.

לכן, הטיפול היעיל ביותר נגד תיקן פסים בשרון הוא באמצעות פתיונות ג'ל וכן על ידי אוורור תכוף של ספריות, מחסני קרטונים, משרדים עמוסי ניירת וכן הלאה, שמירה על הניקיון, ניקוי האבק מן המדפים והספרים ועוד.

 

ריסוס ג'וקים בשרון – לסיכום

כפי שניתן לראות, ריסוס ג'וקים בשרון הוא תורה שלמה בפני עצמה, המצריכה ידע והבנה, ניסיון ומקצועיות, לצד הסמכה מתאימה המאפשרת למדבירים מקצועיים לזהות את סוג המזיק, להתאים לו את חומר ההדברה האפטיבי ביותר וזאת מבלי לגרום נזק לסביבה, לאדם ולבעלי חיים אחרים.