הדברת ג'וקים בשרון

✔️ הדברת ג'וקים בשרון

✔️ התחייבות ל-100% הצלחה בטיפול בג'וקים

✔️ שירותים בכל הארץ

✔️ התחייבות להדברת ג'וקים מלאה בשרון

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון מהמשרד להגנת הסביבה

✔️ פתרונות וציוד מהמתקדמים בתחום

לשירות הדברת ג'וקים בשרון חייגו:

077-804-2206 📞

 

ג'וקים, כידוע לרוב האנשים, נקראים גם תיקנים. זהו השם שניתן להם על שום התיק הקטן בו הנקבות מסתירות את הביצים שלהן. אבל כאשר מדברים על הדברת ג'וקים בשרון, או הדברת תיקנים, צריכים קודם כל לזהות את סוג התיקנים שהגיעו אליכם, כדי לבצע הדברה מתאימה ויעילה.

אם יש לכם תיקנים בבית ואתם רוצים להיפטר מהם באופן יעיל ולטווח ארוך, אל תחכו שהם ישתלטו לכם על הבית – התקשרו אלינו כבר עכשיו והזמינו הדברת ג'וקים מקצועית בשרון.

 

הדברת ג'וקים בשרון – אלו סוגי ג'וקים נפגוש בבית?

קיימים מאות מיני תיקנים ברחבי העולם, אך שלושה מינים עיקריים מגיעים בהמוניהם לבתי מגורים, בתי עסק, מוסדות ובנייני מסחר בישראל ואלה הם:

 

תיקן אמריקאי בשרון

תיקן אמריקאי הוא המוכר והשנוא מכל התיקנים בשרון. הוא יחסית גדול, צבעו חום, צורת גופו אליפסה. הוא מזכיר בצורתו את התמר, הוא יכול לעוף ולהיכנס דרך החלון, או להיכנס דרך פתחי הביוב, הוא השורד האולטימטיבי, נושא על גופו חיידקים ומזהמים שונים, כך שאף אחד לא רוצה להתעורר באמצע הלילה ולגלות תיקן אמריקאי ענק מטייל לו על הפרצוף, או על השיש במטבח. תיקנים אלה נפוצים מאוד בישראל, אוכלי כל ומעדיפים סביבת מחיה לחה וחמה, אבל מסתדרים טוב מאוד גם כשקר ויבש, בעיקר אם יש בסביבה בני אדם, משאירים שאריות מזון ולכלוך טעים מסביב.

הם מהירים מאוד בתנועתם, אך יש להם גם חושים חדים ביותר, המאפשרים להם להימלט במהירות ובקלות ואפילו לא לאפשר לכם לראות אותם, כל שאם כבר נתקלתם בתיקן אמריקאי מסתובב לכם בבית, סביר להניח שהוא חולה, או זקן… לבסוף, הם גם עמידים בפני קרינה רדיואקטיבית במידה רבה מאוד בהשוואה לבני אדם וכך הם זכו, בנוסף על האימה הקבועה המלווה את המפגש איתם, גם להילה משונה של יצורים עם כוחות מיוחדים, מיסטיים כמעט. אבל למען האמת, הדברה של תיקן אמריקאי בשרון היא פעולה פשוטה הרבה יותר מהדברה של מיני תיקנים אחרים שאפשר למצוא בישראל ולפחות זוהי חצי נחמה.

 

הדברה של תיקן אמריקאי בשרון

תיקן אמריקאי נוהג לחיות בצינורות הביוב ומשם להיכנס לבתים. לכן אחת מפעולות ההדברה העיקריות נגד תיקן זה היא החדרה של רעלים לתוך פתחי הביוב. מעבר לכך, נהוג לפזר חומר הדברה ייעודי ברחבי הבית, בעיקר בפינות וחיבורים בין קירות לרצפה, כדי להגיע לכל התיקנים שבבית. פעולת ההדברה יעילה לטווח ארוך ויכולה להגן על הבית מפני שובם של התיקנים למשך חודשים ארוכים.

 

מניעת הגעה של תיקן אמריקאי בשרון

כדי למנוע מתיקן אמריקאי להיכנס אליכם הביתה, ללא שימוש בהדברה, תוכלו לנקוט מספר צעדים:

  • שמירה על ניקיון, בעיקר של שאריות אוכל ופירורים מהרצפה
  • סגירת חלונות עם רשתות נגד יתושים
  • סגירה של פתחי הביוב

 

תיקן גרמני בשרון

תיקן גרמני נפוץ בעיקר במטבחים תעשייתיים בשל החום והיובש השוררים בהם ובשל ריבוי מקומות מסתור מתאימים, אבל כמובן גם בשל הפוטנציאל הרב למצוא שם מזון בשפע. זהו תיקן קטן יותר מתיקן אמריקאי, הוא מגיע לבתים ולמקומות מסתור אחרים כאשר מכניסים אותו בטעות בתוך ארגזי סחורה למשל. התיקנים הקטנים מסתתרים בדרך כלל מאחורי מקררים, בפינות ארונות, מתחת לתנורים ואף במנועים של מכשירי חשמל שונים. שם הם גם מטילים ביצים ומתרבים במהירות רבה.

 

הדברה של תיקן גרמני בשרון

תיקן גרמני אוהב בעיקר לאכול עמילן תירס ולכן גם נהוג להדביר אותו באמצעות עמילן תירס מורעל. אבל האמצעי הנפוץ ביותר בישראל להדברה של תיקן גרמני הם פתיונות ג'ל. התיקנים מוצאים את הפתיונות ואוכלים מהם, אך עיקר הפעולה מתרחשת כאשר התיקנים מביאים איתם ג'ל מורעל אל אתר הקינון שלהם, שם אוכלים ממנו גם התיקנים האחרים.

לאחר מספר ימים מושבה שלמה של תיקנים מתחסלת כליל. אם דרושה הדברה של תיקן גרמני במטבחים תעשייתיים, אפשר להשתמש גם באבקה, אותה מפזרים על מנועים של מכשירי חשמל גדולים, כמו תנורים תעשייתיים, מקררים וכן הלאה, כדי להדביר את התיקנים במקום מושבם.

 

מניעת הגעה של תיקן גרמני

  • הקפדה יתרה על ניקיון המטבח, בעיקר מטבח תעשייתי
  • ריסוס של ארגזי ציוד לפני כניסתם לבית
  • הימנעות מאיסוף קרטונים ממקור לא אמין

 

תיקן פסים חום בשרון

תיקן פסים חום הוא המין השלישי של תיקנים נפוצים בישראל. זהו תיקן שאוהב להשתכן בחדרים עמוסי ספרים, או מסמכים ולכן הוא נפוץ בעיקר בספריות ומשרדים, שם גם קשה מאוד להדביר אותו בגלל מקומות המסתור הייחודיים שלו, הניירות שיכולים להיהרס במגע עם חומרי ההדברה. לכן גם אמצעי הדברה של תיקן פסים חום בשרון שונים מאוד מאלה של תיקנים אחרים.

 

הדברה של תיקן פסים חום בשרון

בדומה להדברת תיקן גרמני, גם הדברת תיקן פסים חום בשרון צריכה להתבצע תוך נקיטה של אמצעי זהירות רבים, בשילוב של שימוש באמצעי הדברה יעילים במיוחד, כנגד התיקנים הזעירים, שיכולים להסתתר בכל מקום וגורמים נזקים למסמכים וספרים יקרי ערך.

לכן, השיטה המקובלת ביותר להדברה של תיקן פסים חום היא מריחה של ג'ל הדברה מיוחד בכל המקומות האסטרטגיים, אליהם נוהג התיקן להגיע.

 

מניעת הגעה של תיקן פסים חום בשרון

כדי למנוע את הגעתו של תיקן הפסים החום בשרון, תוכלו להימנע מאגירת מצבורי קרטונים ונייר, שמירה על סדר וניקיון בספריות ומשרדים, ניקוי תקופתי של כל הספרים בבית, אוורור של החדרים וסגירה של פתחי הביוב.

 

הדברת ג'וקים בשרון – לסיכום

ג'וקים בשרון הם כמו שם נרדף לימי הקיץ בישראל. הם כמעט בלתי נמנעים, הם חלק מהחיים. לכן, ההמלצה החשובה ביותר שתוכלו ליישם היא ביצוע של הדברה תקופתית מונעת, מכיוון שמניעה מוחלטת של הגעת תיקנים ללא הדברה, היא כמעט בלתי אפשרית. הקפידו להזמין מדביר מוסמך ומורשה בלבד, כדי להבטיח הדברת ג'וקים יעילה בשרון ולמנוע סכנת הרעלה.