הדברת נדלים

מחפשים הדברת נדלים מקצועית? באתר שלנו תמצאו את המדבירים המומלצים והמקצועיים ביותר, משלבים אמינות וניסיון, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו מדביר עכשיו:

✔️ הדברת נדלים

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי ההדברות

✔️ זמינות מעכשיו לעכשיו

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון המשרד להגנת הסביבה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום הדברת נדלים

✔️ המחיר הכי טוב בשוק

 

נדלים ידועים גם בכינוי העממי: "מרבה רגליים" שנולד כמובן בגלל הרגליים הרבות שיש להם. הם מהירים מאוד, אך פעילים רק בעונה הלחה בשעות החשיכה, כאשר בעונת הקיץ היבשה, הם מסתתרים מתחת לשכבות אדמה, השומרת על לחות הגוף שלהם.

ברחבי העולם קיימים אלפי מינים של נדלים ובישראל קיימים מספר מינים, כולם ארסיים אך רק אחד מהם נחשב מסוכן. אם מצאתם נדל בסביבת הבית, אל תמתינו לגלות נדלים נוספים ,אלא צרו קשר בהקדם והזמינו אצלנו הדברת נדלים ונטפל בבעיה במהירות ויעילות על ידי בעלי מקצוע אמינים.

 

מה זה בדיוק נדל?

נדל שייך למשפחת פרוקי הרגליים (הוא לא נחשב חרק בגלל מבנה גופו הייחודי). יש לו גוף דק וארוך, בנוי כולו מפרקים, מחושים והמון רגליים. ליתר דיוק, בין 30 רגליים ל – 340 רגליים לנדל אחד, בהתאם למין הספציפי. הרגליים הקדמיות ביותר של הנדל הן אלה הנושאות בתוכן את בלוטות הארס.

הארס משמש את הנדלים לעקיצת הטרף שלהם, או התוקף שלהם, כאשר הם מרגישים מאוימים. כאשר הם מחדירים את הארס לגוף הטרף, או האויב, המאיים עליהם, הם גורמים לכאב רב ולעיתים אף לסכנת מוות. מקום המחייה הטבעי של הנדל הוא לרוב מתחת לסלעים, מחילות בקרקע ומתחת לקליפות עצים.

כאמור, נדלים הם פעילי לילה. הם יוצאים לחפש טרף עם רדת החושך וטורפים חרקים ופרוקי רגליים אחרים, כמו גם חסרי חוליות אחרים. הם מתרבים בעונת הרבייה שלהם לאחר טקס ארוך של חיזור, ואז הנקבה מטילה ביצים שומרת עליהן עד לבקיעה.

מה זה בדיוק נדל

 

ארבעה מיני נדלים נפוצים בישראל

נדל ארוך רגליים

נקרא גם אצנדל. נפוץ בעיקר בגולן, גליל והרי . נדל מהיר במיוחד בעל 15 זוגות רגליים, אורכו עד 3 ס"מ והארס שלו אינו מסוכן לאדם.

 

נדל דק

נקרא גם קטנדל. נפוץ בחלקים נרחבים של הארץ כולל עמק יזרעאל והנגב. נדל חסר עיניים, מגיע עד אורך 3 ס"מ והארס שלו אינו מסוכן לאדם

 

נדל שונה פרקים

נפוץ בים המלח ובכנרת. נקרא גם נדליל, בעל עשרות זוגות עיניים, צבעו צהוב בהיר, אורכו מגיע עד 15 ס"מ והארס שלו אינו מסוכן לאדם.

 

רבנדל ארסי

נפוץ במישור החוף והערבה, גופו פחות רגיש להתייבשות בהשוואה לנדלים אחרים ולכן הוא עמיד יותר. מגיע לאורך 17 ס"מ, צבע שחור ורגליים אדומות, מצוי בכל חלקי הארץ, נשיכתו מכאיבה מאוד והארס שלו יכול לגרום להקאות, חום ונפיחות.

ארבעה מיני נדלים נפוצים בישראל

 

למה נדלים מגיעים לבית?

נדלים מגיעים לבתים בגלל מספר סיבות:

  • יש בבית מזיקים שונים, המשמשים לו מקור מזון ומושכים אותו לחפש מזון בבית
  • רמה גבוהה של לחות בבית עשויה לגרום לנדל לחפש מחסה מפני החום והיובש בחדרים הלחים בבית, כמו חדר הרחצה, מטבח, שירותים, מרתף וכן הלאה.
  • מרבה רגליים הוא בעל חיים עם רגישות לאור השמש ולכם הוא עשוי לחפש מקום מוצל וחשוך אצלכם בבית
  • מרבה רגליים פעיל בשעות הלילה ולכן ייתכן שהוא מרגיש בטוח לטייל ברחבי הבית שלכם כאשר אתם ישנים ולחפש אחר מזון

 

איך מרחיקים נדלים מהבית?

נדלים מנהלים חיים בודדים וזה אומר שהם אינם חיים בקבוצות, או בקן, כמו נמלים, טרמיטים, דבורים וכן הלאה.

משמעות הדבר היא כי אם אתם פוגשים נדל אחד בבית, יש להניח שלא מדובר על פלישה במספרים גדולים.

יחד עם זאת, חשוב לזכור שאם נדל אחד הגיע אליכם הביתה, כנראה שיש מה שמשך אותו ולכן ייתכן שיגיעו נדלים נוספים בעקבותיו.

לכן, אם גיליתם נדל אחד בבית, כדאי לבצע כמה פעולות שיעזרו לכם למנוע הגעה של נדלים נוספים בהמשך.

  • בצעו הדברה קבועה נגד חרקים ופרוקי רגליים, כדי שנדלים לא ימצאו מקורות מזון אטרקטיביים בבית שלכם.
  • שמרו על סדר וארגון – נדלים מחפשים מקומות מסתור חשוכים ולכן, אם הבית מסודר וכן החצר שלכם, ללא ערימות של גרוטאות, ללא מצבורים של אבק, ייתכן שהבית שלכם לא יהיה מספיק אטרקטיבי עבורם והם לא יגיעו.
  • הקפידו לאוורר ולייבש את החדרים הלחים בבית, כמו חדר רחצה, שירותים, ומטבח ואפילו המרתף. נדלים זקוקים ללחות גבוהה ואם לחות לא תימצא אצלכם בבית, הבית יהיה פחות אטרקטיבי עבורם.
  • סגרו חורים וסדקים בקירות הבית, התקינו רשתות לחלונות, אטמו את הפתחים מתחת לדלתות ובדקו שאין פתחי כניסה הממתינים לנדלים בסביבה.

איך מרחיקים נדלים מהבית

 

כיצד מתבצעת הדברה מקצועית של נדלים?

הדברת נדלים מתבצעת על ידי ריסוס הבית בבחומר ייעודי סביב הבית – בעיקר בחצר הפרטית, ממנה כנראה מגיעים כל המזיקים(למידע נוסף עבור הדברת מזיקים) לתוך הבית. זהו חומר הפוגע בנדל בלבד ואינו מסוכן לסביבה.

את ההדברה יש לבצע בחודשי האביב, לפני תקופת שיא הפעילות של נדלים בקיץ, כדי למנוע את הופעתם הבלתי רצויה במהלך חודשי הקיץ בתוך הבית ובחצר, כמו גם בסדקים וחריצים, על רצפת פרקט או דק ובנקודות הכניסה של נדלים לתוך הבית.

חומר ההדברה הייעודי לנדלים מתאים גם להדברת ג'וקים, כמו תיקנים, נמלים, פשפשים ועוד וכן פרוקי רגליים אחרים ולכן שימוש בו עשוי לחסוך לכם חלק מפעולות ההדברה הקבועות שיש לבצע בתחילת כל קיץ. לאחר כשעתיים כבר אפשר לחזור לתוך הבית ללא חשש מפני חומר ההדברה.

 

הדברת נדלים – לסיכום

הדברת נדלים היא פעולה חיונית, בעיקר אם אתם גרים בבית קרקע, בסביבה שיש בה תפוצה גבוהה של נדלים. יש כמה אמצעים שאפשר ליישם כדי למנוע את הגעת הנדלים, אך הדברה מונעת באמצעות חומר ייעודי היא הדרך הבטוחה והיעילה ביותר, בתנאי שהיא מבוצעת כמובן על ידי מדביר מקצועי, מוסמך ומורשה.

התקשרו עכשיו להזמנת שירותי הדברה!

מה היה לנו עד עכשיו?