הדברת עש

מחפשים הדברת עש מקצועית? באתר שלנו תמצאו את המדבירים המומלצים והמקצועיים ביותר, משלבים אמינות וניסיון, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו מדביר עכשיו:

✔️ הדברת עש

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי ההדברות

✔️ טכניקות הדברה חדישות ומתקדמות

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון המשרד להגנת הסביבה

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום הדברת עש

✔️ תעודת אחריות עם סיום העבודה

 

עשים הם חרקים ממשפחת הפרפרים. למעשה, קיימים בישראל מינים רבים של עשים – חלקם יפים מאוד ואינם נחשבים למזיקים כלל. יחד עם זאת קיימים כמה מיני עשים מזיקים לבגדים, מזון, צמחי גינה ועוד. אם יש לכם התפשטות של עשים מזיקים בבית, התקשרו והזמינו הדברת עש – נשמח ללשלוח בעל מקצוע שיגיע בהקדם ולטפל בבעיה.

 

הדברת עש – איך להבדיל בין פרפר לעש?

לפני שאתם מזמינים הדברה, כי גיליתם בבית פרפר שנכנס בטעות, כדאי שתזהו את החרק המעופף, כך תוכלו להבחין אם מדובר על מזיק, או לא:

 • פרפרים הם פעילי יום ורוב מיני העש הם פעילי לילה, כך שאם נתקלתם בחרק במעופו ברחבי הבית בשעות היום – כנראה שלא מדובר על עש, אלא פרפר.
 • פרפרים הם בדרך כלל לבנים, או צבעוניים. מיני העש בישראל הם בדרך כלל בגווני אפור – חום.
 • בזמן מנוחה, ניתן לראות שהפרפרים עומדים על רגליהם הדקיקות וכנפיהם צמודות זו לזו כלפי מעלה. לעומתם, עד נח לרוב על הקיר בכנפיים פתוחות, או מקופלות מתחת לגופם.

הדברת עש - איך להבדיל בין פרפר לעש

 

מיני עש – כיצד לזהות אותם

עש הבגדים

זהו חרק קטנטן בצבע חום -אפור המעופף בסביבת בני אדם. הנקבה מטילה ביצים בארונות הבגדים, כדי להעניק לזחלים שיבקעו מהן את המזון הדרוש להם – הבגדים שלכם. הזחלים כמעט בלתי נראים ולכן תצטרכו להסתמך על סימנים אחרים, כמו החורים הקטנים המופיעים על בגדים, גלמים קטנים מפוזרים בארון, קורים או פקעות.

אם גיליתם את הסימנים האלה אצלכם בבית, רוקנו את הבגדים מן הארונות וכבסו אותם בטמפרטורה של 50 מעלות מינימום – כדי להגן עליהם מפני הרס נוסף.

איך אפשר להימנע מהנזקים של עש הבגדים?

חשוב לציין כי אם העש כבר הגיע אליכם ופלש לארונות הבגדים – כדאי להזמין ריסוס לבית בהקדם האפשרי ולמנוע המשך התפשטות ברחבי הבית, אך כדי למנוע את הגעתו וכניסתו לארונות תוכלו לנקוט במספר צעדים:

 • השתדלו לעשות שימוש תכוף בכל הבגדים בארון ולא להשאיר בגדים זמן רב ללא שימוש.
 • הוציאו מדי פעם בגדים שלא בשימוש לכמה שעות לשמש.
 • הקפידו על ניקוי שטיחים בבית.
 • הקפידו לכבס כל בגד חדש לפני הכנסתו לארון.
 • פזרו בארונות הבגדים כמה ענפי רוזמרין טריים והחליפו אותם מדי פעם – ה מפזרים ריח נעים ומרחיקים את העש.

מיני עש - כיצד לזהות אותם

 

הדברת עש המזון

עש המזון הוא מעופף קטן ואפור, שמסוגל לחדור לתוך שקיות של דגנים וקטניות בארונות המטבח בבתים, להטיל בתוכן ביצים כדי לאפשר לזחלים לאכול את המזון היבש. כדי לוודא שיש לכם התפשטות של עש המזון במטבח, בדקו את הסימנים הבאים:

 • פרפרים קטנים ומוזרים מעופפים אליכם מתוך שקיות המזון
 • קורים דקיקים המופיעים על גבי שקיות המזון ובתוך הארון
 • זחלים, ביצים ופרפרים בתוך שקית המזון

הדברת עש המזון

 

אילו סוגי מזון מושכים את עש המזון?

עש המזון נמשך בעיקר למזונות יבשים בעלי תכולה גבוהה של פחמימות. לכן הוא נכנס בדרך כלל לשקיות של אורז, חיטה ושאר דגנים יבשים, אך לא בוחל גם בקטניות יבשות, מזון יבש לכלבים וחתולים – בעיקר אם מדובר על שקית גדולה של מזון, שעומדת זמן רב ללא שימוש. בנוסף, עש המזון עלול להימצא גם בשקיות של פירות יבשים, אגוזים וזרעים, תבלינים יבשים, תערובת להכנת עוגות ועוד.

אילו סוגי מזון מושכים את עש המזון

 

איך למנוע מעש המזון להגיע למזון שלכם?

 • העש הקטן והמזיק יכול לחדור דרך שקיות ניילון. לכן כדאי להעביר את כל המזונות היבשים לצנצנות זכוכית אטומות, או לשמור את כולן במקפיא.
 • חשוב לערוך באופן תקופתי קבוע ניקיון יסודי בארונות המטבח, כך תוכלו לגלות אותם לפני שהם מתרבים.
 • יש לאתר שקיות מזון נגועות, לארוז אותן בשקיות ניילון אטומות ולהשליך לאשפה מחוץ לבית.

 

כיצד מתבצעת הדברה של עש המזון?

הדברה של עש המזון יש לבצע רק בעזרת מדביר מוסמך ומורשה בשירותי הדברות, בעיקר מפני שמדובר על אזור המטבח. כדי להימנע מהרעלה, הקפידו על בעל מקצוע אמין ומנוסה. יש לרוקן את כל ארונות המטבח ממזון, להשליך את השקיות הנגועות ולנקות את הארונות באופן יסודי. לאחר מכן, המדביר יוכל להניח בארונות המטבח מלכודות דבק, או מלכודת פרומונים, בהן ילכדו הזחלים והפרפרים שנותרו בארונות ולרסס בחומר מתאים כדי למנוע את חזרתם של המזיקים. את המזון תוכלו להחזיר לארונות לאחר כמה שעות.

 

הדברת עש הבית

עש הבית הוא חרק מעופף קטן בצבע אפור – שחור. הזחלים שלו ניזונים מחומרים אורגניים הפזורים ברחבי הסביבה האנושית, כמו תאי עור מתים, שאריות מזון ואף פגרים(מידע נוסף על פינוי פגרים). הוא בונה לעצמו נרתיק קטן מחול ואבק וזה יהיה ביתו עד שיסיים את שלב הגולם ויהפוך לעש בוגר. העש הקטן אינו מזיק, אינו אוכל מזון, או בגדים ואינו פוגע באדם בשום צורה, אך רוב האנשים אינם מעוניינים לחלוק עימו את ביתם כמובן.

כאשר מגיע הזמן להפוך לגולם, אז החרק נמצא בשלב הפגיע ביותר שלו, מפני שהוא מתגלם על גבי קירות, תקרות, ופינות גבוהות ברחבי הבית. הוא משתמש בקורים דקים כדי להיתלות על הקיר והמראה כולו אינו נעים לעין, כך שרוב האנשים מעדיפים לסלק אותו, או להדביר את הבית, במקרה של התפשטות.

הדברת עש הבית

כיצד למנוע התפשטות של עש הבית?

עש הבית זקוק למקומות לחים וחשוכים כדי להתרבות ולכן חשוב לאוורר ולנקות חדרי שירותים ואמבטיה באופן קבוע. בנוסף, יש להקפיד על ניקיון בפינות הרצפה, כדי לפנות משם לכלוכים המשמשים מזון לזחלים ומושכים את הבוגרים להטיל ביצים בבית. בחצר ובגינה כדאי להימנע מהשארת אדמה חשופה, כדי לא למשוך חתולים שישאירו את הצרכים שלהם בחצר – אליהם נמשכים זחלי העש.

 

הדברת עש – לסיכום

רוב האנשים לא מבחינים בין סוגי העש השונים ואינם מבינים כי מדובר במינים שונים עם הרגלים שונים וסוגים שונים של נזק לאדם. לכן חשוב להזמין איש מקצוע מוסמך ומנוסה, שידע לאתר את הבעיה ולבצע הדברת עש בקלות.

מה היה לנו עד עכשיו?