הדברת פסוקאים

מחפשים הדברת פסוקאים מקצועית? באתר שלנו תמצאו את המדבירים המומלצים והמקצועיים ביותר, משלבים אמינות וניסיון, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו מדביר עכשיו:

✔️ הדברת פסוקאים

✔️ התחייבות להצלחה מלאה בכל סוגי ההדברות

✔️ הדברת כל סוגי המזיקים

✔️ מדביר מוסמך בעל רישיון

✔️ מעל 10 שנות ניסיון בתחום הדברת פסוקאים

✔️ הדברה ירוקה ולא מזיקה לסביבה

 

פסוקאים נקראים בטעות פעמים רבות גם "כיני ספרים" אך למעשה הם אינם כינים כלל. זוהי טעות נפוצה, נובעת מהעובדה כי פסוקאים נמצאים לעיתים דווקא בתוך ספרים, כנראה כי הם אוהבים את טעמו של דבק הספרים הישנים.

פסוקאים אינם פוגעים באדם באופן ישיר, אינם מעבירים מחלות ואינם עוקצים, אך הם נחשבים למזיקים בעייתיים במיוחד, בגלל הנטייה שלהם להתנחל בבתים, להתרבות בכמויות אדירות ולהתעקש להשאיר. קשה מאוד להדביר אותם – אם הם מתחילים להתרבות. אם יש לכם בעיית פסוקאים בבית, צרו קשר עם שירותי הדברה בהקדם – נשמח לעמוד לרשותכם ולטפל בבעיה לתמיד.

 

פסוקאים – כיצד תזהו את המזיקים

פסוקאים הם חרקים קטנים מאוד, בגודל של 1-2 מ"מ. צבעם בהיר והם אוהבים מאוד לחות ועובש. ניתן למצוא פסוקאים בעלי כנפיים וגם פסוקאים ללא כנפיים. הם ניזונים מפטריות מיקרוסקופיות ועובש ולכן זקוקים לתנאים של לחות והזנחת הטיפול בעובש, כדי להתרבות. במקרים מסוימים ניתן למצוא פסוקאים ניזונים מדגנים ומזונות יבשים אחרים ולכן מתרבים דווקא בארונות המטבח.

במרבית המקרים ניתן למצוא פסוקאים במקלחות, או מטבחים בגלל תנאי הלחות הקבועים בחדרים אלה אך הם יכולים להתפשט גם לחדרים אחרים בבית. למעשה, גם אם לא ידוע לכם על בעיית לחות ועובש בבית – אם יש לכם פסוקאים בבית, זה כנראה סימן שצריך להזמין אינסטלטור ולמצוא את מקור הנזילה.

פסוקאים נוטים להימצא על הרצפה, בתוך ארונות, על קירות, על מדפים, בין קפלי בדים ועוד. למרות האמור מעלה, פסוקאים הם בעלי העדפות מזון גמישות ביותר והם ניזונים לעיתים גם מצמחים, שאריות בשר, ושאריות מזון שונות. הנקבה מטילה עד 200 ביצים בכל הטלה, בהתאם למין הספציפי של הפסוקאי ולכן קצב ההתפשטות של פסוקאים הוא עצום.

גודלם הזעיר הופך אותם כמעט בלתי נראים ולכן הם יכולים להתפשט ברחבי הבית ללא הפרעה, כאשר הם מתגלים לבסוף רק כאשר בעלי הבית עורכים ניקיון יסודי ומגלים אותם בפינות נסתרות וחשוכות בריכוז גבוה.

פסוקאים - כיצד תזהו את המזיקים

 

כך תמנעו הופעה של פסוקאים בבית

פסוקאים נמצאים בכל מקום כמעט כל הזמן, אך בכמויות קטנות. הבעיה מתחילה כאשר הם מתחילים להתרבות ומגיעים למסות גדולות, או ריכוזים גבוהים. הדרך הנבונה ביותר לנוע הופעה של פסוקאים בבית היא למנוע הצטברות של לחות והיווצרות עובש בבית. זאת ניתן ליישם באמצעות אוורור קבוע של החדרים הלחים בבית – קרי מקלחות ומטבחים, אך גם על ידי טיפול מיידי בנזילות וכמובן טיפול מיידי בהיווצרות עובש.

אם הבעיה חמורה, אפשר להשתמש במפזר חום תעשייתי, המייבש במהירות את הקירות, או הרהיטים הרטובים, או להוציא לשמש פריטי ריהוט רטובים – האזורים הלחים יתייבשו והפסוקאים ימותו בעקבות הפעולה. כמובן שיש לטפל במקביל בבעיה שגרמה להופעת הלחות מלכתחילה, כמו גם להקפיד על ניקיון הבית, בדגש על שאיבה של פינות נסתרות וזנוחות.

כך תמנעו הופעה של פסוקאים בבית

 

הדברת פסוקאים – מה אפשר לעשות?

הופעת פסוקאים בבית גורמת לאנשים באופן טבעי לקנות חומרי ריסוס ולנסות להדביר אותם באמצעים המוכרים, אך למעשה ריסוסים ביתיים רגילים אינם פותרים את הבעיה ולכן חשוב מאוד לזהות את סוג החרקים שהגיעו אליכם הביתה, לפני שתתחילו לנסות להדביר אותם בשיטות לא מתאימות.

אם כן, הדרך המתאימה ביותר לטיפול בבעיית פסוקאים היא מניעה, ייבוש וניקיון של הבית, טיפול בנזילות ורטיבויות וניקוי עובש.

הדברת פסוקאים - מה אפשר לעשות

 

הדברת פסוקאים – כך תבחינו בין כיני יונים ופסוקאים

כיני יונים מגיעות לגודל של עד 4 מילימטרים, בעוד פסוקאים מגיעים עד גודל מקסימלי של 2 מילימטר. פסוקאים אינם עוקצים, כיני יונים עוקצות. פסוקאים הם בעלי מחושים וכיני יונים ללא מחושים. כיני יונים מגיעות בעקבות נטישה של קן יונים ואילו פסוקאים נמשכים ללחות ועובש.

הדברת פסוקאים - מה אפשר לעשות

 

כיצד מאתרים מדביר פסוקאים מוסמך ואמין?

הדברה היא תחום מוסדר בישראל, אך עדיין אפשר למצוא מדבירים שאינם מוסמכים, אינם מפוקחים ואינם מורשים ולכן חשוב מאוד לבדוק היטב את מי אתם מכניסים הביתה.

מדביר מוסמך ומקצועי אפשר לזהות בכמה דרכים:

  • רשום באתר של המשרד להגנת הסביבה כמדביר מורשה
  • יש לו רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה
  • יש לו תעודת יושר ממשטרת ישראל המעידה שהוא אדם אמין ואתם יכולים להכניס אותו הביתה
  • יש לו הסמכה ספציפית לסוג ההדברה שאתם צריכים
  • הוא לא ממהר להתחיל מיד לרסס, אלא מאתר את מקור הבעיה, בודק אם יש דרכים נקיות, ללא רעלים וללא חומרים מסוכנים, לצורך העבודה לפני שהוא מתחיל לזר חומרי הדברה רעילים
  • הוא מספק לכם הנחיות מפורטות לפני תחילת העבודה לגבי אמצעי הזהירות שאתם צריכים לנקוט למניעת הרעלה
  • הוא מספק הנחיות מפורטות לגבי התנהגות וכללי זהירות שיש לנקוט בתום פעולת ההדברה, לפני שחוזרים לשגרה בבית
  • מומלץ לשאול את המדביר באיזה חומר הוא מתכוון להשתמש ואז לקרוא על החומר הזה באינטרנט כדי להבין מה מכניסים לבית שלכם.

ניתן להזמין את בעלי המקצוע בכל זמן וכל ברגע נתון לצורך טיפול במזיקים.

הדברה מקצועית של פסוקאים

פסוקאים, או כיני ספרים – כפי שהם מכונים בטעות, מסתתרים בפינות נסתרות של הבית ולכם הדברה מקצועית שלהם כוללת הגמעה של חלקים נרחבים בבית בחומרי הדברה כימיים.

כדי שהפעולה תהיה יעילה, חשוב לוודא שאתם מזמינים הביתה מדביר מקצועי ואמין, שיוכל לזהות בוודאות את סוג החרק ולטפל בו באמצעים המתאימים, שכן הדברת פסוקאים עלולה להיות בלתי יעלה אם היא לא מבוצעת כראוי.

יש לרסס בעיקר את הפינות הנסתרות החשוכות בבית, אך פעולת ההדברה היא רק טיפול בסימפטום, שכן כדי למנוע מהפסוקאים לשוב ולהתרבות יש לטפל, כאמור, בבעיית הלחות.

הדברה מקצועית של כינים

 

הדברת פסוקאים – לסיכום

מומלץ להזמין הדברה לביתה מבעל מקצוע  לטיפול בבעיית פסוקאים בבית ולו רק כדי לוודא שאלה באמת פסוקאים ולא סוג אחר של מזיקים (למידע נוסף על הדברת מזיקים), או פרוקי רגליים. טיפול יעיל בהתפשטות של פסוקאים ברחבי הבית מתמקד דווקא בייבוש הלחות והרטיבות, פתרון נזילות והשמדה של ריכוזי עובש.

הדברת פסוקאים בריסוס היא פעולה מורכבת ולכן פחות מומלצת, אם כי מדביר מקצועי ומנוסה יוכל להשתמש גם בחומרי הדברה כדי להדביר ריכוזים גבוהים של היצורים הקטנים.

מה היה לנו עד עכשיו?