כיצד מתבצע התהליך של סקר עצים?

בין אם אתם רוצים לעשות שיפוץ במגרש הביתי שלכם, לבנות בית על שטח ששייך לכם או לעשות כל פעולה אחרת כמו תמ"א, עליכם לבצע סקר עצים.

זה נכון למרות שהעצים והשטח שייכים לכם, שכן העירייה או הרשות המקומית שאליה אתם שייכים תדרוש לראות סקר כזה כדי להחליט האם היא תיתן לכם את אישר הבניה שבו אתם מעוניינים או לא.

איך עושים זאת ובמה דברים אמורים? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

 

מה בוחרים בסקר עצים?

ראשית, כדאי לדעת, כפי שכבר צוין, שכאשר מדברים על סקר עצים מדברים על עניין שקבוע בחוק ולא על החלטה אישית של האדם שרוצה לעשות שיפוץ. כלומר, יש חובה להגיש את הסקר. שנית, בוחנים בסקר לא מעט פרמטרים, כמו למשל: איפה נמצא העץ, האם הוא בריא, האם הוא מהווה סכנה כלשהי ועד כמה הוא חיוני לסביבה. כל הנתונים האלה נבדקים בהתאם לערכים שונים ובהתאם לתוצאות בסופו של דבר מופק ומוכן הסקר. כדאי לדעת שניתן להזמין לא רק סקרים כדי להוציא היתרי בניה אלא גם סקרים שמטרתם לבדוק את יציבות העצים. אומנם העצים השונים מהווים את הנוף שממנו אנחנו נהנים אך מצד שני, הם גם עלולים להוות במקרים שונים סכנה. לכן, אם יש חשד שעץ מסוים מסכן את הבניינים מסביב או את הדיירים במקום, יש צורך לבצע סקר יציבות עץ ובהתאם לתוצאות הסקר יש להחליט מה לעשות בנידון.

 

מי יכול לבצע סקר עצים?

כמובן שאיש המקצוע שאליו אתם צריכים לפנות אם אתם רוצים להזמין סקר עצים בגלל סיבה כזו או אחרת, הוא אגרונום. אנשי מקצוע שעוסקים בתחום הזה יודעים לא רק לזהות את העצים השונים, אלא גם לנתח אותם ולהבין עד כמה הם מסוכנים או לא. בהתאם לתוצאות הסקרים שיוכלו לבצע עבורכם אגרונומים שונים, ניתן יהיה להחליט האם תקבלו את האישור המיוחל לבניה או לא.

 

איך לבחור אגרונום מתאים?

האמת היא, שלא כל האנשים מודעים לכך, אך בישראל של ימינו פועלים לא מעט אגרונומים שונים ברחבי הארץ. לכן ברור מדוע יש לכם דילמה, כי כמובן שתרצו לפנות אל איש המקצוע הטוב ביותר שיש. מתלבטים? תוהים איזה אגרונום יוכל לבצע עבורכם את הסקר כמה שיותר מהר? אתם לא לבד. בדקו היטב את הדברים, ורגע לפני שאתם בוחרים ככה סתם איש מקצוע כזה או אחר, כדאי יהיה לבדוק דבר או שניים אודות איש המקצוע שלכם. לדוגמה, האם הוא וותיק בתחום? והאם הוא יוכל לבצע עבורכם את סקר העצים הדרוש לכם כמה שיותר מהר? האם מדובר על אגרונום שכל הלקוחות האחרים שלו ממליצים עליו בחום? הזמינו כמה שיותר מהר שירות של סקר עצים וכך תוכלו לקבל את היתר הבניה הדרוש לכם כבר בקרוב.

 

מה היה לנו עד עכשיו?