כך תמנעו ממזיקים בחצר להתקרב אל גריל הגז שלכם

גריל גז בחצר הבית יכול להפוך מקור משיכה למזיקים שונים.

ציפורים עלולות לנסות לקנן בו, יצורים קטנים אחרים עלולים להימשך לריח של שאריות המזון שנדבקו לרשת, או השומן שטפטף לתחתית ועוד.

איך תהפכו את גריל הגז שלכם בלתי חדיר למזיקים, גם אם הוא נמצא באופן קבוע בחצר?

 

למה צריך להרחיק מזיקים מהגריל שלכם?

אם אתם משתמשים בגריל שלכם על בסיס שבועי, או יותר, המזיקים השונים כנראה לא יספיקו להתנחל בתוכו, אבל אם אתם משתמשים בו פחות ורוצים לשמור עליו ממש טוב לא רק מפני מזיקים, אלא גם מפני פגעי מזג האוויר, בלאי וקורוזיה, יש כמה דברים פשוטים שתוכלו לעשות.

 

9 פעולות פשוטות שתוכלו לעשות כדי להרחיק מזיקים מהגרי בחצר שלכם

  1. בדיקה – שימו לב אם יש תנועה של חרקים ובעלי חיים קטנים סביב הגריל, כמו ציפורים, מכרסמים קטנים, נמלים ואפילו קורי עכביש
  2. חשוב לבדוק את חלקי הגריל השונים, במיוחד לפני הפעלה שלו, כי חרקים קטנים אוהבים להיכנס למקומות מסתור פוטנציאלים בתוך המערכת.
  3. הקפידו לנקות – סיימתם לצלות מזון על הגריל? יופי. עכשיו נקו היטב את כל החלקים שהצטברו בהם שאריות מזון, פירורים ושומן – הרשת, תחתית הגריל, מערכת ניקוז השומן וכן הלאה. השתמשו במברשת ברזל כדי לגרד היטב את כל שאריות הבשר שנדבקו במהלך הצלייה וכן בתמיסת מים וסבון כלים כדי לטשטש ריחות ולהסיר שומנים.
  4. בתום פעולת הצלייה מומלץ להשאיר את הגריל דולק למשך 10 דקות נוספות כדי לשרוף את כל שאריות המזון והשומן, שעלולות למשוך מזיקים כאשר הגריל כבוי.
  5. לפני אחסון הגריל לתקופה ממושכת, כמו למשל לקראת תחילת החורף, הקפידו לנקות אותו היטב ואז לעטוף אותו בכיסוי איכותי, שיגן עליו מפני מזג האוויר וגם יקשה על מזיקים שונים להיכנס לתוכו.
  6. כסו באמצעות נייר אלומיניום את הפתחים של צינורות הגז וכל פתח קטן אחר במכשיר, כדי למנוע כניסת חרקים ועכברים קטנים.
  7. אם אתם משאירים בחצר מזון לחיות המחמד שלכם, הקפידו לכסות אותו כאשר בעלי החיים שלכם אינם אוכלים, כדי שלא ליצור מוקד משיכה נוסף למזיקים, כי הם בסוף יגיעו גם לגריל שלכם.
  8. נתקו את צינורות הגז ואחסנו מיכלי גז במקום בטוח, כי מכרסמים קטנים עלולים לכרסם צינורות גומי רכים כאשר המכשיר אינו בשימוש.
  9. הניחו מלכודות מתאימות ברחבי החצר, כדי להרחיק מזיקים שונים מהאזור והקפידו באופן כללי על ניקיון של סביבת החצר, כדי לצמצם גורמי משיכה למזיקים השונים.

 

לסיכום

כדי לשמור על גריל גז מפני פלישה ונזקים של מזיקים שונים, כמו חרקים, ציפורין ומכרסמים יש להקפיד על ניקיון המכשיר וסביבתו ולהקפיד על כיסוי איכותי, שגם יגן עליו מפני פגעי מזג האוויר.

למידע נוסף על טיפול ותחזוקה של גריל גז, על גריל גז איכותי, טיפים ומתכונים מדהימים, היכנסו לאתר WEBER.

 

איש שרות

מה היה לנו עד עכשיו?