5 סימנים המעידים על נזילה בבית שלכם

נזילה בבית עלולה לגרום לנזקים משמעותיים, הן למבנה והן לרכוש, ואף להוות סכנה בריאותית. לכן, חשוב לאבחן את הנזילה בהקדם האפשרי ולטפל בה בהתאם. להלן 5 סימנים שעשויים להעיד על נזילה בביתכם.

 

1 – כתמים על הקירות או התקרה

הופעת כתמים רטובים, כהים או מתקלפים על הקירות או התקרה עלולה להעיד על נזילה. שימו לב במיוחד לכתמים בקרבת מקורות מים, כמו כיורים, מקלחות, אסלות או צנרת גלויה.

 

2 – התקלפות צבע ורטיבות

התקלפות צבע מהקירות או התקרה עלולה להיגרם כתוצאה מחלחול מים. גם תחושה של רטיבות מתחת לרצפות, בקירות או בפינות הבית עשויה להעיד על נזילה.

 

3 – עובש וטחב

התפתחות עובש וטחב בקירות, בפינות או במקומות שונים בבית עלולה להיגרם כתוצאה מחשיפה ממושכת ללחות. כתוצאה מהעובש, הטחב או מים עומדים נוצרים ריחות לא נעימים ואלו עלולים להעיד על נזילה נסתרת.

 

4 – עלייה בחשבון המים

עלייה משמעותית וחסרת הסבר בחשבון המים עשויה להעיד על נזילה סמויה.

 

5 – ירידה בלחץ המים ורעשים חריגים

ירידה בלחץ המים בבית עשויה להעיד על נזילה בצנרת. בנוסף, רעשים חריגים כמו, טפטוף מים, נקישות או זרימה עשויים להעיד על נזילה בצנרת.

 

נזילות גלויות

במקרים מסוימים, ניתן לזהות נזילות גלויות, כגון מים מטפטפים מהתקרה או נזילות מהצנרת. הנזילות עלולות לגרום לנזקים לריהוט עקב רטיבות או להתרופפות של אריחי רצפה. יחד עם זאת, חשוב לציין שלא כל הופעה של אחד מהסימנים שהוזכרו מעידה בהכרח על נזילה .אך אם אתם מבחינים באחד או יותר מהסימנים הללו, מומלץ לבצע בדיקה מקיפה של הבית על ידי איש מקצוע מוסמך לאיתור נזילות.

 

איתור נזילות

איתור נזילות בבית יכול להיות מורכב, מכיוון שלא תמיד קל לזהות את מקור הנזילה. אם לא הצלחתם לאתר את מקור הנזילה בעצמכם, מומלץ לפנות לאינסטלטור מוסמך. הוא יאתר אותה באמצעות ציוד מיוחד ויטפל בה בהתאם לצורך. אנשי מקצוע משתמשים במגוון שיטות וטכנולוגיות מתקדמות, כגון מצלמות תרמיות, גלאי לחות ומד לחץ, על מנת לאתר את מקור הנזילה בדיוק רב. למידע נוסף הקליקו איתור נזילות משה שליו.

 

טיפול בנזילות

לאחר איתור מקור הנזילה, יש לטפל בה בהקדם האפשרי על מנת למנוע נזקים נוספים. טיפול בנזילה עשוי לכלול תיקון צנרת, איטום קירות או החלפת אריחים פגומים.

 

כיצד למנוע נזילות?

ניתן לנקוט בצעדים שונים על מנת למנוע נזילות בבית, כגון:

  • ביצוע בדיקות תקופתיות של הצנרת והאינסטלציה.
  • תחזוקה שוטפת של מערכות המים בבית.
  • תיקון מיידי של נזילות קטנות.

 

סיכום

נזילה בבית עלולה לגרום לנזקים משמעותיים ולכן חשוב לאבחן אותה בהקדם האפשרי ולטפל בה. שימו לב לסימנים המעידים על נזילה בביתכם ופנו לאיש מקצוע מוסמך לאיתור נזילות במידת הצורך. נקיטת צעדים למניעת נזילות תסייע לכם לשמור על ביתכם יבש ובטוח.

home leaks

מה היה לנו עד עכשיו?